Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > SOHBET ve EĞLENCE > ANILAR

ANILAR Yaşanmış veya yaşanmamış anılar.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 22-01-2007, 14:34   #11
turna
Kaptan

turna kullanıcısının avatarı

Savaş çok doğru söylüyorsun da bir zaman benimde teknem vardı.Herkez can atıyor ama adam balıkcılık bilmiyor,hayatında tekneye binmemiş,gemi yolculuğu ayrı tekne yolculuğu ayrı bunu ayırt edemiyorlarsonra baçına dert oluyorlar,daha sonra her şey unutuluyor tekrar ısrarcı oluyorlar.ayrıca bunların tekne adapları bile yok ikaz etsen gücenirler.eee napacaksın gitsin kumda oynasın.

turna Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 22-01-2007, 14:49   #12
Rauf
Guest

Erdal kardeşim maalesef böyle durumlar oluyor arkadaşınızı kıramıyor ve balığa götürüyorsunuz sizin şanszızlığınız acemilerin cok olması birde tabiki tekne sahibi bu arkadaş ya ağ dökmeye gitmeli o gün yada buranın deyimiyle keyf ci götürmeli bunun pazarlığı daha evvel olmalıydı.O arkadaşların namına da insan üzülüyor daha ilk defasından tekne balıkcılığından nefret etmişlerdir aslında kötü bir gün secmişler selamlar dosttum.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-01-2007, 21:06   #13
igmsva
Kaptan

igmsva kullanıcısının avatarı

erdal güzel bol bol anlatılacak hoş bir anı olmuş senin için. yinede sen kulak ver büyüklerine öyle herkesle denize çıkılmaz unutma bunu

ilker GÜMÜŞOVA
İZMİR 1966
A Rh(+) pozitif
igmsva Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-01-2007, 22:20   #14
varior
Kaptan

varior kullanıcısının avatarı

eee yapılacak birşey yok o zaman, bir tane havuz yaptıralım içine de küçük bir tekne birazda doğal dalga, rüzgar, bindirelim acemi avcıyı elinede bir olta, bir iki deneme bir imtihan, istifar etmezse hadi başarılısın artık sende bir balıkçısın diyelim.. muhalefet olmak istemem ama ben gelen olursa kıramazdım şahsen... tabii hergün tekneyle ava çıkan bir insan değilim, siz bu durumu benden daha iyi bilirsiniz, ben sadece arkadaşlık bakımından yada sosyal bakımdan diyelim öyle yorum yapıyorum..

Bu mesaj en son " 22-01-2007 " tarihinde saat 22:31 itibariyle varior tarafından düzenlenmiştir....
varior Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-01-2007, 22:28   #15
varior
Kaptan

varior kullanıcısının avatarı

Varsayılan dört acemi avcı...

Dört acemi avcı Temel'e gelip yalvarıp yakarmışlar birlikte ava çıkmak için. Temel bir süre nazlanmış, bakmış ki kurtuluş yok, kabul etmiş. Çıkmışlar yola. Ormanda bir delik görmüş Temel. "Yatın uşaklar" demiş "Pu pir tavşan koviğidur". Acemi avcılar kendilerini yere atmış. Biraz beklemişler, delikten bir tavşan çıkmış, acemi avcılardan biri vurmuş tavşanı. Herkesin memnun, yola devam etmişler. Bir süre sonra biraz daha büyük bir deliğin önüne gelmişler. "Yatın uşaklar" demiş Temel. "Ha pu pir tilki yatağidur." Acemi avcılar gene kendilerini yere atmış. Biraz beklemişler, delikten bir tilki çıkmış, acemi avcılardan biri vurmuş tilkiyi. Herkes müthiş keyifli, kalkıp yola devam etmişler. Bir süre sonra biraz daha büyük bir deliğin önüne gelmişler. "Yatın uşaklar" demiş Temel. "Ha pu pir ayı inidur." Acemi avcılar gene atmış kendilerini yere. Biraz beklemişler, delikten kocaman bir kara ayı çıkmış, acemi avcılar vurmuşlar ayıyı. Acemi avcılar keyiften dört köşe, Temel'in sırtını sıvazlıyorlar, "en büyük sensin" diye. Gene yola devam etmişler. Bir süre sonra daha da büyük bir deliğin önüne gelmişler. Temel durmuş, deliğe bakmış bir süre, sonra dönüp "Yatın uşaklar" demiş. "Punin ne deliği oldiğinu pilmeyrum ama ne çıkarsa fuririz da." Acemi avcılar yatmışlar boylu boyunca. Ertesi gün gazetede manşet "Beş avcı tren altında can verdi."
varior Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-01-2007, 07:43   #16
aganta borina borinata
Guest

Alıntı:
varior tafarından gönderildi
Dört acemi avcı Temel'e gelip yalvarıp yakarmışlar birlikte ava çıkmak için. Temel bir süre nazlanmış, bakmış ki kurtuluş yok, kabul etmiş. Çıkmışlar yola. Ormanda bir delik görmüş Temel. "Yatın uşaklar" demiş "Pu pir tavşan koviğidur". Acemi avcılar kendilerini yere atmış. Biraz beklemişler, delikten bir tavşan çıkmış, acemi avcılardan biri vurmuş tavşanı. Herkesin memnun, yola devam etmişler. Bir süre sonra biraz daha büyük bir deliğin önüne gelmişler. "Yatın uşaklar" demiş Temel. "Ha pu pir tilki yatağidur." Acemi avcılar gene kendilerini yere atmış. Biraz beklemişler, delikten bir tilki çıkmış, acemi avcılardan biri vurmuş tilkiyi. Herkes müthiş keyifli, kalkıp yola devam etmişler. Bir süre sonra biraz daha büyük bir deliğin önüne gelmişler. "Yatın uşaklar" demiş Temel. "Ha pu pir ayı inidur." Acemi avcılar gene atmış kendilerini yere. Biraz beklemişler, delikten kocaman bir kara ayı çıkmış, acemi avcılar vurmuşlar ayıyı. Acemi avcılar keyiften dört köşe, Temel'in sırtını sıvazlıyorlar, "en büyük sensin" diye. Gene yola devam etmişler. Bir süre sonra daha da büyük bir deliğin önüne gelmişler. Temel durmuş, deliğe bakmış bir süre, sonra dönüp "Yatın uşaklar" demiş. "Punin ne deliği oldiğinu pilmeyrum ama ne çıkarsa fuririz da." Acemi avcılar yatmışlar boylu boyunca. Ertesi gün gazetede manşet "Beş avcı tren altında can verdi."
güzel bi fıkraydı savaş...paylaşım için teşekkürler...buradan şu ata sözünü de çıkarmak mümkün "kılavuzu karga olanın burnu gübreden çıkmaz..." bu da farklı bi bakış açısı oldu tabi...

savaş ben kendi adıma konuşayım...gerçi aynısını deniz tutmasıyla ilgili başlık altında yazmıştım... tabi arada tekneyle daha önce av deneyimi olmamış arkadaşlarla ava çıktığım oluyor...şimdi ben eğer ısrarcı bi arkadaşla tekneyle ava gideceksem...ve sorunu olup olmadığını bilmiyorsam neler olabileceğini anlatıyorum...diyorum ki eğer seni deniz tutarsa ve balık vuruyorsa seni kıyıya çıkartmam...o da bunu kabul ediyorsa herşeyi göze almış demektir...biz yanımıza deniz tutmasını hafifletebilecek yardımcı şeyler alıyoruz tabi...

bi de oltanın dolaşması balığın ağzından iğneyi çıkarmak vallahi daha neler neler var...

tabi biz anamızın karnından amatör balıkçı olarak doğmadık...elbette biz de bazılarının üzerine yük olduk sıkıntı verdik...ama beni usandırdılar ya...hele yazın önüne gelen balığa gitmek için ısrar ediyor...kışın bi allahın kulu yok ama...
neyse bu mevzu da aslında anlatacak çok şey var...eğer arkadaşınız acemiyse av boyunca sürekli onunla meşgul olmak zorunda kalacağınızı aklınızdan çıkarmayarak kendiniz karar verin...

rastgelsin...

Bu mesaj en son " 24-01-2007 " tarihinde saat 14:53 itibariyle aganta borina borinata tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-01-2007, 08:31   #17
ramazanuçar
Guest

arkadaşlar bu konuda çok katı olmamak lazım.benim gibi denizden uzakta yaşayan ve balık tutkunu insanlar kaç kere tekne tecrücesi yaşayıp kendilerini tekne avcılığına alıştırabilirki.bizlerde bulduğumuz ilk fırsatta bu zevki tatmak istiyoruz tabiki.şimdi benim tekne tecrübem yok diye hep karadanmı avlanayım.bence bencillik ediyorsunuz.teessüf ederim yani.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-01-2007, 09:11   #18
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

Alıntı:
alperenucar tafarından gönderildi
arkadaşlar bu konuda çok katı olmamak lazım.benim gibi denizden uzakta yaşayan ve balık tutkunu insanlar kaç kere tekne tecrücesi yaşayıp kendilerini tekne avcılığına alıştırabilirki.bizlerde bulduğumuz ilk fırsatta bu zevki tatmak istiyoruz tabiki.şimdi benim tekne tecrübem yok diye hep karadanmı avlanayım.bence bencillik ediyorsunuz.teessüf ederim yani.
Ramazan abicim sen gel biz seni deniz tutsada tutmasada kabul ederiz

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-01-2007, 09:22   #19
ramazanuçar
Guest

tayguncum teşekkür ederim bundan hiç şüphem yok zaten.ayrıca bende tekne tutsada belli edecek göz varmı yakalamışım bi kere fırsatı hiç kusura bakmasın ister dönsün ister düşsün başım o gün o balık yakalanacak.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-01-2007, 18:43   #20
lidaki
Miço

lidaki kullanıcısının avatarı

Alıntı:
varior tafarından gönderildi
eee yapılacak birşey yok o zaman, bir tane havuz yaptıralım içine de küçük bir tekne birazda doğal dalga, rüzgar, bindirelim acemi avcıyı elinede bir olta, bir iki deneme bir imtihan, istifar etmezse hadi başarılısın artık sende bir balıkçısın diyelim.. muhalefet olmak istemem ama ben gelen olursa kıramazdım şahsen... tabii hergün tekneyle ava çıkan bir insan değilim, siz bu durumu benden daha iyi bilirsiniz, ben sadece arkadaşlık bakımından yada sosyal bakımdan diyelim öyle yorum yapıyorum..
abi bizde arkadaşlara kızmıyoruz yani... mevzuyu anlatalım şöyle azcık gülelim diye yani.Bak kaç aydır dalgamızı geçiyoruz elemanlarla "mazmozcular hazır "diye... Yalnız bu iş peynir zeytinle olmaz daha mükellef bi kahvaltı yapında balıklara çeşit olsun icabında

BÜTÜN RENKLER AYNI HIZLA KİRLENİYORDU,
BİRİNCİLİĞİ BEYAZA VERDİLER.

Erdal KESKİN
İZMİR & 1970
lidaki Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları