Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI KARADAN

DENİZ AVI KARADAN Denizde olta ile balık avı hakkında herşey.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 03-09-2012, 08:29   #1
soncet36
Kaptan

soncet36 kullanıcısının avatarı

Varsayılan Çeşme çipura avımız (İzmir)

arkadaşlar merhaba. şu ana kadar kayda değer balık avım olmadığı için buradan paylaşamamıştım. bu ilk hayırlısı.
cuma günü arkadaşla sözleştik istikamet çeşme idi. arkadaşın zaten çeşme ıldırı köyünden olması bizim için avantajdı. kendisi zaten buralarda çocukluktan beri avlanıyordu. daha önce de çeşmede bir kaç kez av macerası yaşamıştık. benim şansızlığım nedeni ile sadece macera olarak kalmıştı bu avlarımız. ben altındağda oturuyorum o ise eskiizmir tarafında. saat 17:00 gibi buluşacaktık ve hedef belli idi. yem ve malzeme hazırlığında bana pek bir söz hakkı tanımamıştı. sen sadece kendini getir dedi. oğlumuda alarak (15 yaşında) yola çıktım. saat 16:50 de köstence köprüsünden aldım arkadaşı düştük yola. urlada yemciye uğradaık o sülünez dedi ben boru kurdunda ısrar ettim. 50 sülünez 5 paket boru kurdu aldık. yengeç alacaktım gerek yok dedi. neyse aldık malzemeleri düştük yola. ıldırı ya vardık arkadaşın babasının evinde (sağolsunlar çok iyi insanlar) yemek ikramında bulundular. yemeğimizi yedik misafirperverlikten dolayı teşekkürümüzü edip ellerini öptük ve avalağımıza doğru çıktık yola. 10 dakika gitmeden arkadaş bir ara yola soktu bizi. yer tarifi soracaksınız bu gün tekrar gitsem bulamam. zaten dışarıdan giden birinin orayı bulması zordur. tek araçlık patika yol. yaklaşık 300 metre sonra arabayı park edecek geniş bir alan bulduk. çantaları aldık çalıların arasında düşe kalka vardık avlağa. güneş batmıştı. arkadaşım ve oğlum hazırlık yaparken benim olta suyla buluşmuştu bile. ilk tepki gecikmedi 2 dakika. ben başladım oltayı çekmeye. mırmır ile açılışı yaptık. tabi küçük olduğu için aynen iade. oğlumda attı oltasını 5 dakika geçmeden karagöz aldı. 15 cm boyunda. ben yine aynen devam at ve çek. küçük isparoz geri bırak. derken arkadaş lidaki aldı o da 15 cm boylarında.bırakalım bırakmayalım derken attı arkadaş kovaya. bu arada benim bıraktığım balıkların sayısı 5- 6 yı geçti. havanın kararması ay çıkmasını beklerken davetsiz misafirimiz kendini gösterdi. hava aniden patladı bir fırtına bir fırtına oltayı havada tutamıyoruz. toparlandık ve başka bir yere gittik. orasıda aynı idi burada sabahlamaya karar verdik. arabada uyumak gibi bir huyum olmadığı için ben tabiki uyuyamadım oğlumda bana katıldı. boş durmaktansa aldım oltayı indim sahile attım denize oltayı ya nasip dedim. bir kaç küçük balık yokladı oltayı çekmedim bile. sabah saat 05:00 da oradan ayrıldık ve eski yerimize gittik. geceden beri bende bir baş ağrısı baş göstermişti. gelen balıklarda küçük olunca sinirle birleşti. oğlum ve arkadaşım küçük balıklarla kovayı doldurdular bende kovaya girecek balık hala yoktu. saat 10:00 civarı ben pes dedim. arkadaş iki oltayla atıyordu. olatanın biri dolaştı onunla uğraşırken bana oltasına göz kulak olmamı söyledi. 10 dkk sonra geldi varmı bişey dedi yok dedim. hadi toparlanalım dedik. oltasını çekmeye başladı. bir yandan da söyleniyordu. yine denizde ne varsa topladık çekiyoruz diye, nerde ot var geliyor dedi. sonra çeto balık var ucunda dedi. çekti oltayı kenara atladık balığın üzerine en az 600 gr çipura. o gazla 30 dkk da attık oltayı ama boş.
burada bir kaç şey öğrendim. 1: takım seçeneğin bol olacak, 2: yem seçeneğin bol olacak, 3: gündüzden gidip av yapacağın yeri göreceksin. 4: yanındaki balık tutuyor ve sen bakıyorsan mutlaka bilmediğin bir ayrıntı vardır.
sabah baktığımda arkadaşın olta attığı yer iki yosunluk arası idi. ben ise yosunluk bölgede haybeye çalışıyormuşum. oğlumun attığı yerde iki yosunluk arası idi.
avımız ile ilgili foto çekmedim çünkü buraya nasıl konulur bilemiyorum. tek foto var elimde bakalım onu koyabilirsem paylaşırım.
hepinize rast gelsin.
eyvah alakasız bir yere açmışım konuyu adminim yardım

Çetin Açık

1972 izmir

iğneniz keskin, avınız büyük olsun. RASTGELSİN...

Bu mesaj en son " 03-09-2012 " tarihinde saat 08:41 itibariyle soncet36 tarafından düzenlenmiştir....
soncet36 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 04-09-2012, 20:03   #2
kaptankarabulut
Üstad

kaptankarabulut kullanıcısının avatarı

Çetin kardeşim sen bir harikasın.

Süper bir anlatım olmuş.Balık olmasa da olur.En azından o iyot kokusunu çektin ya içine o yeter diyeceğim ama.avdan boş dönülünce de insanın morali bozuluyor.

Ama diyorum ben sana gel takıl bize çek palamutları..

Umarım bir sonraki avın bol ve bereketli olur..

İZMİR-1959 0 Rh (+)
KAPTAN KARABULUT
GÜZELBAHÇE 2.LİMAN
Telefon: 0538 294 01 94

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
kaptankarabulut Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-09-2012, 08:41   #3
soncet36
Kaptan

kaptanım süleyman abim, beni bu hale sen getirdin. her av resmi koyduğunda daha da hırs yapıyorum. senin o güzel fotolarına ve yakaladığın balıklarına ve ekibine yaşattığın heyecana bakıp iç çekiyorum. abiciğim bir araya gelmek nasip olmadı henüz. ama inşallah sana misafir olacağım yakında. (ilk önce tekne kamışı almam lazım. iyi de bir makine. ayrıca pek iyi de yüzemem. o korkumu yenersem yanına gelecem.)
rastgelsin.

Çetin Açık

1972 izmir

Eski 05-09-2012, 20:26   #4
kaptankarabulut
Üstad

Çetin kardeşim tekneyi yüzerek sen götürmüyorsun ki. Tekneye biniyon o seni denizin üstünde gezdiriyor.Ama deniz seni tutar mı tutmaz mı onu bilemem. O zaman şöyle yapacaz çok güzel bir hava da geleceksin bir deneme yapacaz.Hafta içi gelebilirsen çok daha rahat olur en azından ikimiz oluruz rahatsız olursan hemen döner geliriz.En azından tekne korkunu böylece denemiş oluruz..

İZMİR-1959 0 Rh (+)
KAPTAN KARABULUT
GÜZELBAHÇE 2.LİMAN

Eski 06-09-2012, 10:08   #5
hus213
Kaptan

hus213 kullanıcısının avatarı

Alıntı:
soncet36 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
kaptanım süleyman abim, beni bu hale sen getirdin. her av resmi koyduğunda daha da hırs yapıyorum. senin o güzel fotolarına ve yakaladığın balıklarına ve ekibine yaşattığın heyecana bakıp iç çekiyorum. abiciğim bir araya gelmek nasip olmadı henüz. ama inşallah sana misafir olacağım yakında. (ilk önce tekne kamışı almam lazım. iyi de bir makine. ayrıca pek iyi de yüzemem. o korkumu yenersem yanına gelecem.)
rastgelsin.
Çetin kardeşim merhaba ben size daha öncede yazdım hatta tel de verdim.Bana bu haftayıda müsaade et bu haftadan sonra inşallah zamanım daha bol olacak.Yalnız mesajlarından anladığım kadarıyla sizin arabanız var benim aracım yok.Bu konuyu halledersek vede hafta arsı balığa gidebilirsek Süleyman kaptanı her zaman rahatsız ederiz.Tel'i yazıyorum ararsan memnun olurum.Hem tanışmış hemde güzel bir birliktelik geçiririz.Alooo Süleyman kaptan bu mesajı okursun sanırım.
Kan Gurubu:B.Rh (+)
hus213 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-09-2012, 10:09   #6
hus213
Kaptan

hus213 kullanıcısının avatarı

Alıntı:
rastgelsin.
Tel:05352773345 Gece gündüz devamlı açıktır.
Kan Gurubu:B.Rh (+)
hus213 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-09-2012, 13:32   #7
soncet36
Kaptan

Alıntı:
hus213 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Tel:05352773345 Gece gündüz devamlı açıktır.
tamamdır hüseyin abi. bu hafta bende müsait değilim zaten. ondan sonraki haftalarda. zaten aklımdasın sen. derken buradan bir organizasyon çıkarmı çıkar.
evet arkadaşlar önümüzdeki hafta , hafta içi var mı tekneyle balığa gelen.
2) hüseyin altınay
3)
4)
5)

beş kişi yeterli.

Çetin Açık

1972 izmir

Eski 06-09-2012, 18:44   #8
kaptankarabulut
Üstad

Alıntı:
hus213 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Çetin kardeşim merhaba ben size daha öncede yazdım hatta tel de verdim.Bana bu haftayıda müsaade et bu haftadan sonra inşallah zamanım daha bol olacak.Yalnız mesajlarından anladığım kadarıyla sizin arabanız var benim aracım yok.Bu konuyu halledersek vede hafta arsı balığa gidebilirsek Süleyman kaptanı her zaman rahatsız ederiz.Tel'i yazıyorum ararsan memnun olurum.Hem tanışmış hemde güzel bir birliktelik geçiririz.Alooo Süleyman kaptan bu mesajı okursun sanırım.
Alıntı:
tamamdır hüseyin abi. bu hafta bende müsait değilim zaten. ondan sonraki haftalarda. zaten aklımdasın sen. derken buradan bir organizasyon çıkarmı çıkar.
evet arkadaşlar önümüzdeki hafta , hafta içi var mı tekneyle balığa gelen.
2) hüseyin altınay
3)
4)
5)

beş kişi yeterli.

Mesaj alınmıştır.Tabii hafta içi olursa çok daha güzel olur.Fakat hava durumunu da takip etmeyi unutmayalım..

İZMİR-1959 0 Rh (+)
KAPTAN KARABULUT
GÜZELBAHÇE 2.LİMAN

Eski 11-09-2012, 02:46   #9
night fisher
Çımacı

night fisher kullanıcısının avatarı

Çetin bey,beklenti fazla(kurtlar büyük) olunca,tatmin edici av olmadığında başlıyor baş ağrısı.
Aslında fırtına,ıssızlık bunlarda güzel geliyor bir süre sonra özleniyor.Dostunuz ve oğlunuzla ,doğanın kucağında güzel bir anınız olmuş.Balık işin bahanesi. Hüseyin ağabeyi de al birgün,sezon yeni başlıyor,yanındada yılların ustası oldumu,vay haline balıkların...
Sağlıklı ve huzurlu günler dilerim,RASTGELSİN.
night fisher Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-09-2012, 12:35   #10
MAVİ FENER
Kaptan

MAVİ FENER kullanıcısının avatarı

Exclamation

Değerli arkadaşım Çetin;
raporun için çok teşekkür ederim....zaman içerisinde nasıl resim yükleneceğinide öğrenirsin....Avcılığa devam...seni kutlarım...
İstanbul - 1949
İTÜ /Kimya ve İşletme Müh.

MAVİ FENER Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları