Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK TÜRLERİ > Deniz Balıkları

Deniz Balıkları Türkiye denizlerinde yaşayan balık türleri hakkında bilgilerin toplandığı bölüm.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 11-05-2008, 22:34   #11
selimlee
Oltacı

selimlee kullanıcısının avatarı

Arrow evet hayret

Alıntı:
harundogan35 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
ben bu balığı bi belgeselde izlemiştim ama o belgeseldeki balık tatlı suda yaşıyordu bu balıklar yazın kuruyan ve bahar aylarında yağmurla dolan göllerde yaşıyorlar yazın göl kurumaya yüz tuttuğunda bu balık kendini balçık olmuş kumun içine gömüyor ve toprak tamamen çoraklaşssa bie toprağın yaklaşık olarak 30 ila 50 santimetre altında kendilerini yarı ölü biçimde muhafaza edebiliyor ve aynı bölgeye yağmur mevsiminde yağmur düşünce göl tekrar oluşuyor ve balık kendini dışarıya çıkarıp tekrar üremeye geçiyor ve o bölgede tekrar ekolojik dengenin bir halkası olarak yaşamlarına devam ediyorlar ve bu döngü içerisinde bu hep böyle gidiyor bende ilk izlediğimde büyük bir hayrete düşmüştüm hatta belgeselin sunucusu bu balıkların birini kuru toprağın altından çıkarıyor ve yaklaşık 20 dakika suda beklettikten sonra tekrar hayata dönşünü canlı canlı görüntülüyor buda RABBİMİN akıl almayan mucizelerinden biri tabi dediğim gibi bu balık tatlısudaydı ama denizdede bu türde bir canlı olduğunu bilmiyorum ama bu olaya şahit olduktan sonra ona da rahatlıkla inanıyorum
arkadaşım dediğim balığın başka bir belgeselinide ben izlemiştim.adamlar sulu toprakmı desem ne desem acayip biyerde çok yavaş yürüyerek önlerine olta atyorlar ve bu balıklardan tutuyorlar.çok ilginç ti toprağın yağmur suyuyla baya bi ıslandığını düşünün öyle biyerde yürüyorlar ve olta atıyorlar çok şaşırdımEn ilgin ci şu o killi gibi duran çamurdan kalıplarla tuğla benzeri bi yapı malzemesi yapıyorlar ve ev ypıyorlar bir süre sonra yağmurlar başlatınca evin duvarlarından balıklar fışkırıyo teker teker evden çıkarak doğdukjları yere doğru gidiyorlar...
Eski 20-05-2008, 17:36   #12
cihanakdemir
Oltacı

cihanakdemir kullanıcısının avatarı

horozbinaya benzettim ama tam olarak da görülmüyor resimde. duyduğum kadarıyla horozbinalar çabuk ölmüyormuş. ordan yola çıkarak horozbina dedim
Eski 21-05-2008, 22:32   #13
necobey
Çımacı

necobey kullanıcısının avatarı

horozbina buymuş

ama benim tuttuğum bu deyil
Eski 28-08-2009, 21:23   #14
cemedz
Oltacı

evet ben ce de horozbina bu
cemedz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-01-2010, 01:21   #15
lüfer_katili
Oltacı

horozbinha tatlı su veya denizsuyunda rahatlıkla yaşayabilir yaz aylarında denize karışan dere ve göllerde bu balığa rastlamak mümkün rastgelsin
lüfer_katili Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 30-04-2010, 18:34   #16
harundogan35
Oltacı

harundogan35 kullanıcısının avatarı

Alıntı:
necobey tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
kaya balığını biliyorum ondanda tuttum abi inanması güç ama inanan inansın bu balığı ve diyer 3 balığı buzluğa koydum 2 saat durdu çıkardım kemik gibi sert olmuşlar bi su koyayımda temizliyeyim dedim ama oda ne o cins balık hiç bişey olmamış gibi canlandı yüzmeye başladı baktım öleceyi yok attım sokağa kediler yedi balık aynı yayına benziyor çenesinin altında iki tane bıyığı var
abi öldüm gülmekten yaaa baktım ölmüyo attım kedilere puhaha abi birazdaha bekletip yine deneseydin ya seni yicek değil ya
Eski 30-04-2010, 22:50   #17
Yağız DEMİR
Kaptan

Yağız DEMİR kullanıcısının avatarı

bu balıgı bende ılk defa goruyorum unıversıteye goturup ogrenmekte fayda var derım

Yağız DEMİR Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 30-07-2010, 18:12   #18
ukg79
Kaptan

ukg79 kullanıcısının avatarı

banada böyle bi balık denk gelmedi ve görmedimde.
Eski 13-09-2010, 09:58   #19
olta123
Oltacı

Bence kaya balığı zaten kaya balığının sayamıycağımız çok türü var
Eski 15-09-2010, 03:44   #20
pendikli balıkçı
Kaptan

pendikli balıkçı kullanıcısının avatarı

Bu balık bildiğimiz aramızda sümüklü diye tabir ettiğimiz bir çeşit kaya balığıdır.Üzeri sümüğümsü bir mukoza tabakası ile kaplıdır.
pendikli balıkçı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları