Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI KARADAN

DENİZ AVI KARADAN Denizde olta ile balık avı hakkında herşey.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 04-01-2011, 02:54   #11
xnode
FCR/SGR

xnode kullanıcısının avatarı

Türkiye'de lapina deniyor, eskiden özellikle Marmara'da çok olurdu bu balıktan. Çok fazla türü var, ancak Türkiye'dekiler çok büyümüyorlar. Herbivorous bir tür olduğundan eti çok lezzetli değil, orta derecededir.

Lütfen avcılık, balıkçılık ve su ürünleri ile ilgili genel sorularınızı özel mesaj ile sormayınız. Herkesin yararlanabilmesi için konular içinde soru yöneltiniz...

Cem | 0 RH+ | İzmir | 20 Nisan

Forum kurallarına ulaşmak için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
İmza ayarlarınızı düzenlemek için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

xnode Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 04-01-2011, 09:39   #12
discus
Kaptan

discus kullanıcısının avatarı

Hocam her nekedar eti lezzetli değilde denilse ben tam aksini iddaa ediyorum. bence eti müthiş lezzetli. bundan sonra yakalarsan atma bana getir ben yerim
discus Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-01-2011, 10:08   #13
serhatengin
Kaptan

serhatengin kullanıcısının avatarı

Alıntı:
discus tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Hocam her nekedar eti lezzetli değilde denilse ben tam aksini iddaa ediyorum. bence eti müthiş lezzetli. bundan sonra yakalarsan atma bana getir ben yerim
tamam serkan abi ayıpsın yakalarsam hemen sana heber vereceğim
Yaşadığım Yer:İZMİR-KARŞIYAKA

Herkese Rastgelsin
05067328711
serhatengin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-01-2011, 18:30   #14
Halil İplikçi
Kaptan

Halil İplikçi kullanıcısının avatarı

ilk kez avlandığın yerde (kıyıdan) bunlardan çıkıyorsa tası tarağı topla başka yer
ara önün çok yosunlu demektir..balık lapin envai çeşit renkleri var bildiğim

Hüsnü Halil İplikçi
Halil İplikçi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-01-2011, 21:09   #15
serhatengin
Kaptan

serhatengin kullanıcısının avatarı

Alıntı:
halil 23 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
ilk kez avlandığın yerde (kıyıdan) bunlardan çıkıyorsa tası tarağı topla başka yer
ara önün çok yosunlu demektir..balık lapin envai çeşit renkleri var bildiğim
buraya ilk defa gittik zaten ben burda avlanmıyorum
Yaşadığım Yer:İZMİR-KARŞIYAKA

Herkese Rastgelsin
05067328711
serhatengin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-01-2011, 01:24   #16
xnode
FCR/SGR

xnode kullanıcısının avatarı

Smile

Alıntı:
xnode tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Türkiye'de lapina deniyor, eskiden özellikle Marmara'da çok olurdu bu balıktan. Çok fazla türü var, ancak Türkiye'dekiler çok büyümüyorlar. Herbivorous bir tür olduğundan eti çok lezzetli değil, orta derecededir.
Hiç bu kadar kısa bir paragrafta bu kadar çok "ÇOK" kelimesi kullanmamıştım, şimdi fark ettim

Alıntı:
discus tafarından gönderildi
bundan sonra lapinleri serkan üstad'a gönderiyoruz demek ki

Lütfen avcılık, balıkçılık ve su ürünleri ile ilgili genel sorularınızı özel mesaj ile sormayınız. Herkesin yararlanabilmesi için konular içinde soru yöneltiniz...

Cem | 0 RH+ | İzmir | 20 Nisan

Forum kurallarına ulaşmak için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
İmza ayarlarınızı düzenlemek için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Bu mesaj en son " 05-01-2011 " tarihinde saat 01:26 itibariyle xnode tarafından düzenlenmiştir....
xnode Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-01-2011, 20:07   #17
delvel
Kaptan

delvel kullanıcısının avatarı

gelincik diye tabir ettiğimiz kıyılarda kayalık bolgelerde ve bizim burdada sıkca karsılastığımız yem canavarı bir arkadaşımızdır kendileri

VeLi GÜRAL
1983 oRh+
ANTALYA
since 1903

Forum kullanma kılavuzu için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
İmza ayarlarınızı değiştirmek için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
Avatarınızı ayarlamak için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
Lütfen TÜRKÇEMİZE sahip çıkalım.Yazım kurallarına ulaşmak için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Türk Milletinin istidadı ve kesin kararı medeniyet yolunda, durmadan, yılmadan ilerlemektir_____ M.K. ATATÜRK....
delvel Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-01-2011, 22:46   #18
BAHRİ
Oltacı

Bu balığa "KİKLA" denir.
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları