Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > SOHBET ve EĞLENCE > TARTIŞMA, SOHBET ve HABERLER

TARTIŞMA, SOHBET ve HABERLER Güncel olaylar hakkında...

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 12-08-2008, 20:30   #1
kemalakcinar
Çımacı

kemalakcinar kullanıcısının avatarı

Varsayılan Kalleş tuzakta dokuz askerimizi şehit verdik

erzincanın kemah ilçesindeki teröristlerin kurduğu hain tuzakta dokuz vatan evladımızı şehit verdik bunlardan adem bilaloğlu izmir çamdibinden yeğenimin arkadaşı izmirin türkiyenin acısı çok büyük bu genç yaşta bu kardeşlerimizin hayatını alan terör örgütünü lanetliyorum bu vatanı ne pahasına olursa olsun koruyan ve canlarını seve seve veren bu kardeşlerimizin ailelerine baş sağlığı diliyorum ülkemizin başı sağolsun unutmasınlarki bu vatanı bölmeye asla güçleri yetmez ve buradan teröre lanet ediyorum ve türk milleti olarak daha duyarlı olmamız gerektiğini düşünüyorum bu mesajı okuyanlara saygı ve selamlarımı iletiyorum.
Eski 12-08-2008, 20:41   #2
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

Kemal abi duyarlılığın için teşekkürler. Bizi böyle kalleşçe arkadan vurabilirler ancak. Yüz yüze çarpışmaya gücü ve cesareti yetmez kimsenin. Şehitlerimize Allahtan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum.
Terörün ve savaşın her türlüsüne lanet olsun.

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-08-2008, 23:04   #3
xnode
FCR/SGR

xnode kullanıcısının avatarı

Allah rahmet eylesin gencecik çocuklarımıza
Yitik çocuklardan birinin ailesini tanıdığım için biraz daha fazla üzgünüm açıkçası

(1) Benim bu tür olaylara yaklaşımım biraz daha septizm (kuşku) yönündedir. Duygusal değil, daha realist ve sorgulamacı yaklaşırım. Sözlerim de bu sebepten akılcı ve çoğu kez rahatsız edici olabilir. Ama ne yapalım, doğruyu söylemek çoğu kez ağırdır. duygu aklı reddeder ve görmezden gelmeye çalışır ancak maalesef hakikat duygu ile sıvanmaz.

Bu askeri yöneticilerin / subayların bence artık şapkalarını önlerine koyup nerede hata yaptıklarını düşünmeleri gerekiyor. Görevi askerlik olan (Yani para kazandığı alan,mesleği) kimselerin; dünya savaş literatüründe edinilmiş bu kadar çok bilgi ve edinimden faydalanamadıklarını düşünüyorum. Hep aynı hatalar, hep aynı şekilde baskın yeme, hep kayıp hep kayıp. Aynı karakol 5 defa baskın yiyor, aynı şekilde defalarca kayıp veriliyor. Maalesef bu tür trajik hadiselerin cerayanında da, hedef saptırılıp siyasilere fatura edilmeye çalışılıyor. Sen mayına basıyorsan başbakan ne yapabilir !? Başbakan, milli eğitim bakanı değişse, sen daha dikkatli olup mayına basmayacak mısın ?!

Başarısız bir futbol takımı görülünce, hem futbolcular hem de antrenörler suçlanır. Doğrudur da... Hatalar yapan bir kasap, sürekli eti ziyan eden, yanlış kesen bir kasabı sorgulayabilirsiniz... Yetiştirdiği öğrencilerin sınavlarda kötü not aldığı, sorulan sorulara cevap veremeyen bir öğretmeni başarısız adledebilirsiniz. Size kötü bir yemek çıkaran ve bunu önemli ölçüde çok kez tekrarlayan bir restaurantta fatura kime çıkacaktır ? Mahallenin muhtarına değil herhalde ?
Ancak maalesef, 3.dünya ülkelerinde askerlik mesleğinin kural ve kaidelerinin yerine getirilip getirilmediğini sorgulayamazsınız... Hata var mı ? Eksiklik var mı ? Hata var ki, insanlar ölüyor, eksiklik var ki tespit edilemiyor.. Benim bir mayını veya bir teröristi tespit edememem gayet normaldir. Çünkü mesleğim bu değil. Ancak senin para kazandığın mesleğin bu. Normalde devlet su işlerinde çalışıp, sair zamanlarda rütbe takıp askerlik yapmıyorsun. Dolayısı ile bu işte başarılı olmak zorundasın !

Mayının yerini de sen bulacaksın, teröristin yerini de sen tespit edeceksin. Ve bunu her defasında yapabileceksin.. Çünkü senin hayatını kazandığın mesleğin budur. Bazen başarılı olup bazen başarısız olabilme seçimin yoktur. Mesleği şoförlük olan biri; kamyonunu çarptırmamaya çalışıp arada bir çarptırdığında o ilin valisini mi suçlamalı ? Kamyon şoförünün görevi, yol şartları ne olursa olsun aracını düzlüğe çıkarıp yerine ulaştırmaktır. Arada bir kamyonu devirme gibi bir lüksü var mıdır ? O çocukları kamyon kasalarında götürmeyeceksin ! Sevgili generallerimizin kahve içmek için bile özel olarak kaldırılabilen helikoptere bindirip nereye gideceksen oraya sen bırakacaksın ! Çünkü o çocuklar bu işi meslek olarak yapmıyorlar, ülkeleri için ücretsiz yapıyorlar !

Yüzbinlerce asker, yüzlerce helikopter, yüzlerce savaş uçağı, yüzlerce top, onbinlerce tüfek, sınısız mühimmat, füzesi, uçaksavarı, bataryası ve sınırsız savaş aleti, sınırsız kaynak, sınırsız ve sorgusuz hareket edebilme avantajı... Gel gör ki; 30 sene önceki yerdeyiz. eldeki brüt başarı; laiklikle, başörtüsü ile sözde irtica ile namaz niyaz ile uğraşmalar... Artık bunları sorgulamamız gerekiyor. Vatan sağolsun deyip işi oluruna bırakmamak gerekir. Vatan elbette sağolsun ama...

Şimdi diyeceksiniz ki; hırsızın hiç mi suçu yok ? Olmaz mı var elbet. Ama;
Terörist teröristtir kardeşim. O pislik kendine bu yolu seçmiş. Zaten o yüzden biz bu katillere terörist diyoruz. Terörist teröristliğini yapıyor. Ona niye böyle yapıyorsun demek de abesle iştigaldir. An kolluyor, her tür eylemi, her şekilde kuralsız bir biçimde kullanıyor. Önemli olan teröristin ne yaptığı değil, senin ne yaptığın ilgilendiriyor beni ! O bir şekilde pusuya yatacak, bir şekilde saldıracak elbet. Adam saldırınca "bakın gördünüz mü, nasıl da haince saldırdılar" diye diye bir hal olduk. Tamam bu adam hain, bu adam terörist, bu adam insalıktan çıkmış. Evet ama biz de sana bunun için para ödüyoruz be arkadaşım. Sen bunlarla ilgilenmek için o kadar parayı alıyor, o haklardan yararlanıyorsun...

Kusura bakmayın ben bu çocuklarımız için çok üzülüyorum ve bu sorumsuzluklara çok sinirleniyorum. Ve ben çok ciddi strateji hataları ve bilgisizlikler nedeniyle bu kayıpların verildiğini düşünüyorum. Çok daha da fazla gerekçelendirebilirim...

Kaybettiğimiz çocuklardan birinin ailesini tanıyorum ve çok üzgünüm
Tüm yitik çocuklarımıza Allah'ın merhametini ve rahmetini temenni ediyorum.

Lütfen avcılık, balıkçılık ve su ürünleri ile ilgili genel sorularınızı özel mesaj ile sormayınız. Herkesin yararlanabilmesi için konular içinde soru yöneltiniz...

Cem | 0 RH+ | İzmir | 20 Nisan

Forum kurallarına ulaşmak için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
İmza ayarlarınızı düzenlemek için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Bu mesaj en son " 13-08-2008 " tarihinde saat 09:14 itibariyle xnode tarafından düzenlenmiştir.... Neden: düzeltme
xnode Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-08-2008, 20:29   #4
Caner BALIKÇI
Tayfa

Caner BALIKÇI kullanıcısının avatarı

Terör yine kirli yüzünü gösterdi.Şehitlerinye biri benim oturduğum semtte olduğu için o duyguyu bende yaşadım.Tüm Türkiye nin başı sağ olsun..

Saygılar..

Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi vazifen, Türk istiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

O ŞİMDİ ASKER ş=222
Caner BALIKÇI Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-08-2008, 18:05   #5
bekir arslan
Oltacı

cem arkadaşımız çok güzel bir açıklama yapmış siteye giren dostlar vakıt ayırıp bu yazıyı okumalılar.
bence istenilirse eger bu pisliklerden çok kısa sürede kurtulabilinir.askeri anlamda çok iyi subaylara sahibiz ve dünyanın en cesur askeri bizde çünkü dünyada kimse vatanı için bukadar gönülden askere gitmiyor.ben kendimde doguda askerlik yaptım ve çatışmalar yaşadım.büyük komutanların artık şapkalarını önlerine koyma zamanı geldi.hepoimizin başı sagolsun.
çankırılı
bekir arslan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları