Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > SOHBET ve EĞLENCE > ANILAR

ANILAR Yaşanmış veya yaşanmamış anılar.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 10-11-2011, 14:15   #1
Ege Demirağ
Kaptan

Ege Demirağ kullanıcısının avatarı

Talking Herkes yakaladığı en büyük balığı ve nasıl olduğunu anlatsın :D

Düşündüm taygun abi kaçırdığınız balıkları yazdırttı bende yakaladığınız en büyük balığı ve nasıl yakalandığı ile ilgili bilgi almış oluruz.Hem forum üyelerimizin rekorlarınıöğrenmiş oluruz

HAYDİ RASTGELE ..

KÜÇÜK BALIKLARIMIZI ÖLDÜRMEYELİM,DENİZE GERİ BIRAKALIM !!
Ege Demirağ Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 10-11-2011, 14:22   #2
Ege Demirağ
Kaptan

Benim rekorum foça ile ayvalık arasında bi koyda akşamüstü 6 gibi ağustosta avlanmıştık mera kumluktu yem boru kurduydu iğneler 2 numara 505.Yemi bütün iğne kadar taktım.Amaç büyük balıktı..öle oldu havanın karamasına çok yakın oltaya büyük bir indirme oldu bu arada olta gezer kurşunlu takım tek iğne .neyse o vuruştan sonra olta biraz ilerledi çekti bıraktı ben tasmayı taktım ama boş geliyodu olta ama sanki taş çekiyorum kıyayakın balık aldı oltayı götürüyo zabtedemedim ama babamlara diyorumababa bişey var bunda çok cekiyo diyorum yok o ısparozdur sonra babama verdim dayanamadım son 5 metre kala birde ne görelim 1 kilonun fazla üzerinde bir mırmır neye uğradığıma şaşırmıştım o gün çok güzeldi :/

Eski 26-11-2011, 00:00   #3
Ege Demirağ
Kaptan

Alıntı:
Ege Demirağ tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Benim rekorum foça ile ayvalık arasında bi koyda akşamüstü 6 gibi ağustosta avlanmıştık mera kumluktu yem boru kurduydu iğneler 2 numara 505.Yemi bütün iğne kadar taktım.Amaç büyük balıktı..öle oldu havanın karamasına çok yakın oltaya büyük bir indirme oldu bu arada olta gezer kurşunlu takım tek iğne .neyse o vuruştan sonra olta biraz ilerledi çekti bıraktı ben tasmayı taktım ama boş geliyodu olta ama sanki taş çekiyorum kıyayakın balık aldı oltayı götürüyo zabtedemedim ama babamlara diyorumababa bişey var bunda çok cekiyo diyorum yok o ısparozdur sonra babama verdim dayanamadım son 5 metre kala birde ne görelim 1 kilonun fazla üzerinde bir mırmır neye uğradığıma şaşırmıştım o gün çok güzeldi :/
yaa babamla bu konuyu atırlattım o bana şakasına demiş balık 1 kiloluk değilmiş 500 gram 600 gram civarıymış yalnış bilgi verdim kusura bakmayınız

Eski 13-12-2011, 21:47   #4
akinyildiz81
Kaptan

akinyildiz81 kullanıcısının avatarı

500 gram olsun bizim olsun.farklı balıkların farklı rekorları oluyor. biri için büyük gelen ağırlık diğerine ufak geliyor.benim en sevdiğim rekorum 3800 gram gelen kırmızı pullu alabalığım oldu.balık av mevsiminde yakalanmış olmasına rağmen havyarlı çıktı ve üzdü bizdi
akinyildiz81 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-12-2011, 23:43   #5
xnode
FCR/SGR

xnode kullanıcısının avatarı

Çocukken dayımlarla gittiğimiz avda, Terkos gölünde 119 kiloluk yayın balığı yakalamıştık.

Lütfen avcılık, balıkçılık ve su ürünleri ile ilgili genel sorularınızı özel mesaj ile sormayınız. Herkesin yararlanabilmesi için konular içinde soru yöneltiniz...

Cem | 0 RH+ | İzmir | 20 Nisan

Forum kurallarına ulaşmak için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
İmza ayarlarınızı düzenlemek için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

xnode Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-12-2011, 09:49   #6
ustam18
Kaptan

ustam18 kullanıcısının avatarı

1986 da boyunu ölçmedim ama bakkalın terazisine koyduğumuzda 18,600 gr lık bir aynalı sazan yakalamıştım.bir saate yakın uğraşmıştım oltayla.kıyıya aldığımda balıkta bende yorgunluktan ölecektik.şükür ben sağ, balık mefta .
2008 yılında da 120 cm lik bir yayın balığına da 45 dakika uğraşmıştım.onunda kilosunu ölçmedim.oda sazan gibi beni yormuştu ama sonunda pes eden o olmuştu.,

Rastgele.
O Rh +
ÇANKIRI
ustam18 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-12-2011, 16:38   #7
hadisagin
Oltacı

Kaynarpınar'da bu sene Ekim ayında 52 m derinlikte jig denedim, üçüncü atışımda ilk kastığımda jig takıldı, daha doğrusu ben öyle sandım. Kalama çok gevşek olmamasına rağmen misina sağılmaya başladı, misinam 0.40'lıktı ve kopar diye düşündüm. Ama kopmadı ilk 10 m çok zorladı sonra sardılça geldi, teknenin 5-6 m uzağında yüzeye çıktı, gözlerime inanamadım, hava kesesi ağzından çıkmıştı. Jigten tutarak altına kepçe sokup tekneye aldım. 8.5 kiloluk bir sinaritti.
0 Rh+
hadisagin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları