Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > Amatör Balık Avı Genel Bilgiler > Tabiatı ve Canlıları Koruma

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 26-02-2007, 21:16   #1
varior
Kaptan

varior kullanıcısının avatarı

Varsayılan Tırıvırı - Hayalet..

Bu konu belki daha önceden işlenmiştir.. ama bu videoyu izlemenizi istedim, bilmeyenler en azından öğrenip kullanımının yasak ve doğaya zaralı olduğunu öğrenebilir.. You tube'deki yorumları okurmusunuz, tepki belli olmuş zaten..

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
varior Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 27-02-2007, 08:06   #2
aganta borina borinata
Guest

savaş bizim buralarda paraşüt yada hayalet diyorlar...

şimdi buna olta balıkçılığı desen değil...ağ balıkçılığı desen değil... yani bu şekilde balık yakalayanların bundan nasıl bi haz aldıklarını anlamak mümkün değil...

buralarda 7-8 senedir bunu kullanıyorlar... ve gittikçe daha da yaygınlaşıyor... özelliklede çocukların elinden düşmüyor...

rastgelsin...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-02-2007, 09:49   #3
katiti
Kaptan

katiti kullanıcısının avatarı

Tırıvırının dükkanlarda satılması bile yasak. İngiltere'de bir motorsiklet sürücüsü yolda aşırı hız yaparken çektiği videoyu Youtube'a koyunca polis tarafından tutuklanmış. Bu video da bizde delil teşkil etse bu adamlara ceza yazılasa ne güzel olur değil mi?...

Navigare necesse est...

2 metre de derindir, 20 metre de derindir...
katiti Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-02-2007, 09:54   #4
aganta borina borinata
Guest

Alıntı:
katiti tafarından gönderildi
Tırıvırının dükkanlarda satılması bile yasak. İngiltere'de bir motorsiklet sürücüsü yolda aşırı hız yaparken çektiği videoyu Youtube'a koyunca polis tarafından tutuklanmış. Bu video da bizde delil teşkil etse bu adamlara ceza yazılasa ne güzel olur değil mi?...
dadından yenmez walla...

rastgelsin...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-02-2007, 14:54   #5
chondrostoma
Oltacı

Bu nedir ya!
Bence balık avının zevkini alamamış kişilerin saçma sapan arayışları.
Eski 27-02-2007, 23:21   #6
Cullinan
Çımacı

Cullinan kullanıcısının avatarı

Alıntı:
katiti tafarından gönderildi
Mert, bu videoyu Youtube'a ekleyen arkadaşlar hakkında kendi çapımda ufak bir araştırma yaptım.

Bu araştırma sonucunda elde ettiğim veriler ise aşağıdaki gibidir ;

1-Bu video yüksek ihtimalle Tatvan merkezine yaklaşık olarak 90km uzaklıktaki Haynat köyünde yaşayan 2-3 genç tarafından çekilip YouTube'a eklenmiş.

2-Haynat Köyü nüfusu ise yaklaşık 100-120 kişi civarında. Yani bu köyde herkes birbirini tanır.

3-Bu videodaki kişilerden birisinin adı da yüksek ihtimalle Abdullah Emet. Zaten bu isimde de köyde sadece 1 kişi vardır. Yoksa zaten videodaki şahısların yüzleri belli.

Şimdi bu yukarıdaki verilere bağlı olarak Tatvan'daki (veya Haynat Köyü'ne bakan) Jandarma Komutanlığı aransa veya Tatvan Cumhuriyet Savcılığı'na video ile birlikte Rastgelsin.com olarak bir suç duyurusunda bulunulsa sizce ne olur ?

Kemal
Bodrum-1975
Cullinan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 28-02-2007, 04:55   #7
MEHTERAN
Kaptan

MEHTERAN kullanıcısının avatarı

Valla oranın jandarma komutanı ben olsam öncelikle ikaz ederim ve takibe alırım. Sonrası malum. güzel araşıtırmışsın nerdeyse adamın nereye ettiğini bile söğleyeceksin tebrikler.
Eski 28-02-2007, 10:01   #8
katiti
Kaptan

katiti kullanıcısının avatarı

Alıntı:
Cullinan tafarından gönderildi
Mert, bu videoyu Youtube'a ekleyen arkadaşlar hakkında kendi çapımda ufak bir araştırma yaptım.

Bu araştırma sonucunda elde ettiğim veriler ise aşağıdaki gibidir ;

1-Bu video yüksek ihtimalle Tatvan merkezine yaklaşık olarak 90km uzaklıktaki Haynat köyünde yaşayan 2-3 genç tarafından çekilip YouTube'a eklenmiş.

2-Haynat Köyü nüfusu ise yaklaşık 100-120 kişi civarında. Yani bu köyde herkes birbirini tanır.

3-Bu videodaki kişilerden birisinin adı da yüksek ihtimalle Abdullah Emet. Zaten bu isimde de köyde sadece 1 kişi vardır. Yoksa zaten videodaki şahısların yüzleri belli.

Şimdi bu yukarıdaki verilere bağlı olarak Tatvan'daki (veya Haynat Köyü'ne bakan) Jandarma Komutanlığı aransa veya Tatvan Cumhuriyet Savcılığı'na video ile birlikte Rastgelsin.com olarak bir suç duyurusunda bulunulsa sizce ne olur ?
Açıkçası güzel olur da işin hukuki boyutunu pek bilmiyorum. Yani Internet ortamındaki veri suç kanıtı olarak Türkiye'deki kanunlarda geçerlilik taşır mı, onu hukukçu tanıdığı olan biri öğrenirse belki böyle bir girişim yapılabilir...

Navigare necesse est...

2 metre de derindir, 20 metre de derindir...
katiti Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 28-02-2007, 18:32   #9
Cullinan
Çımacı

Cullinan kullanıcısının avatarı

Şimdi ben yarın buradaki Sahil Güvenlik Komutanlığı'na bir uğrayıp konu hakkında herhangi birşey yapılıp yapılamayacağını öğreneyim.
Eğer birşey yapılabilirse oradaki Komutan zaten bana hangi yolu izleyeceğimizi söyler.
Bu arada birisi YouTube'dan o videoyu (oradan uçmadan) bilgisayarına indirebilirse sevinirim.

Alıntı:
ayar tafarından gönderildi
Valla oranın jandarma komutanı ben olsam öncelikle ikaz ederim ve takibe alırım. Sonrası malum. güzel araşıtırmışsın nerdeyse adamın nereye ettiğini bile söğleyeceksin tebrikler.
Gürkan abi herkes internette bir iz bırakır.

Kemal
Bodrum-1975
Cullinan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-03-2007, 15:51   #10
ozimete
Oltacı

arkadaşlar ben köyde ırmağa attım bundan bekle bekle gelmedi.halbuki köydeki herkes tırıvırıyla bayağı balık yakaladıklarını söylemişti.bende mi sorun var?
ozimete Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları