Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > SOHBET ve EĞLENCE > Videolar

Videolar Olta ve zıpkınla yapılan avların videoları...

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 03-03-2007, 18:22   #11
igmsva
Kaptan

igmsva kullanıcısının avatarı

savaş çalışman için tesekkür ederiz. emeğine sağlık kardeşim.

ilker GÜMÜŞOVA
İZMİR 1966
A Rh(+) pozitif
igmsva Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 08-03-2007, 09:02   #12
gokseldbuga
Guest

Makinanızı güvende tutmanızın 3-4 kuralı,
A-windowsunuz güncel olmalı, windows işletim sisteminde ortaya çıkan açıklar için geliştirilen yamalar uygulanmalı --> internet exlorer -tools(araçlar)-windows update . Eğer işletim sisteminiz lisanssız ise , bunu kontrol ederek güncellemenize izin vermeyecektir.
B-firewall (ateşduvarı) , antivirüs kurulu olmalıdır.
Kerio firewall ücretsizdir, ben de kişisel makinamda bunu kullanıyorum gayet başarılı,
Antivirüs yazılımlarına gelirsek, kişisel makinamda AVG nin ücretsiz yazılımını kullanıyorum, evdekinde Nod32 var,iş makinam ise norton anitivirus corporate edition.
Antivirüs programlarının değerlendirmeleri hem teknik hem satış unsurları gözönünde bulundurularak yapılır, tekniğine girmiyorum, satış açısından ise, paket olması, komple bir çözüm olması vs + puan olarak hanesine yazılır, bu da zaman zaman işlevselliği açısından yanıltıcıdır.
Benim sıralamam şöyle olur ( tamamen tecrübedir , hepsi denenmiştir )
1-bitdefender, hiç şaşmaz, yıllardan beri 1. dir , istedikleri kadar test yayınlasınlar, BITDEFENDER 9 PROFESSIONAL PLUS TÜRKÇE 51 ytl
2-kaspersky, çok kullandım bitdefendera yaklaşır ( yukarıdaki alıntıda tam tersini söylemişler, bence yanlış, bitdefender üstündür).KASPERSKY INTERNET SECURITY 6.0 TÜRKÇE 55ytl, kaspersky antivirus 6 , 40 ytl
3-macaffee,nod32,trendmicro, panda,vs .nod32 45ytl, panda 51ytl
.
norton antivirus
C- Trojanlara karşı ne kullanabilirim? Öncelikle internet bağlantınız var ise, online trojanlar ve virüs taraması mevcuttur.
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....] ,
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....] ,
ben kişisel makinamda ücretsiz bir yazılım olan spybot search & destroy kullanıyorum, memnunum.
ücretli diyorsanız,
webroot spysweeper, başarılı olmasına karşın makinayı yavaşlatıyor,(neden çünkü bu tip programlar açılışta aktif olduğu için, tarama yaparlar bu da açılış süresini uzatır).
spy doctor, başarılı, zaman zaman kitlenmelere yol açabiliyor.
adaware , hiçbir zaman memnun kalmadım,
liste uzar gider.
uzun lafın kısası 1-windows güncellemesi 2- avg , bedava 3- kerio bedava , 4-spybot bedava , bunlar normal bir ev kullanıcısı için çok yeterlidir,tabiiki gene bulaşabilir, olmaz diye birşey yok.
Eğer bilgisayar konusunda biraz daha yetkinseniz, Ulusal işletim sistemimiz Pardusu veya benim de kullandığım Ubuntu linuxu kullanabilirsiniz, linuxlar için yazılmış olan trojanlarla windows için yazılmış olanları karşılaştıramayız, pire deve hesabı, ki linuxlar için de antivirüs programları mevcut.
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
umarım yardımcı olur

Bu mesaj en son " 08-03-2007 " tarihinde saat 09:05 itibariyle gokseldbuga tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-03-2007, 13:54   #13
varior
Kaptan

varior kullanıcısının avatarı

Teşekkürler, inşallah arkadaşlardan kimsenin başına virüs yada trojan belaları bulaşmaz.. İnsan başına gelince bu tür programları arıyor, yok edemedikçede daha kalitelilerine başvurmak zorunda kalıyor.. Tercübe edinilmiş programlar daha pratik çözümler için gerçekten çok yardımcı olacaktır..
varior Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Gönderme Kuralları