Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI (TEKNEDEN)

DENİZ AVI (TEKNEDEN) Tekneyle yapılan tüm avlanma yöntemleri ile ilgili bölüm.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 05-10-2009, 15:45   #1
oltacı35
Oltacı

oltacı35 kullanıcısının avatarı

Varsayılan 4-ekim-2009 kuşadası

hafta sonunda balık avı için kendimce birşeyler yapmaya çalışıyordum.fakat kafamda hep aynı soru.nereye gitmeliyim.nereden avlanmalıyım.aklıma kuşadasındaki hafta sonları balıkavı turları düzenleyen tekneler geldi.bende şansımı denemek için pazar sabahı 05:30 da arabama atlayıp doğruca narlıderedeki yemcilere gittim.amacım mamun almaktı. kuşadasına gidip ve tek başıma olduğum için nasıl olsa bir kişiyi kim olsa teknesine kabul eder düşüncesi ile yem aramaya koyuldum.fakat ne yazıkki hiç bir yerde mamun bulamadım.çaresiz bir şekilde bulabildiğim sülünesleri alıp kuşadasına yola koyuldum.saat 07:15 civarında yoğun yağmur altında kuşadası marinaya vardım ve teknelerde yer aramaya başladım.çünkü kararlıydım.bu hafta balık avı yapacaktım.nitekim bir teknede yer buldum.teknede aydın ve izmirin çeşitli yerlerinden gelmiş benim gibi balık avcıları vardı.bu arada yağmurda dinmişti.tanımadığım bu insanlarla bir anda kaynaşıverdim.çünkü ortak noktamız balık avı idi.akşam 18'e kadar 3 yer değiştirerek avlandık.5 adet mercan diğerleri gopez olmak üzere avımız sonlandı.gün sonunda vücutça yorgun kafaca dinlenmiş bir halde evime döndüm.bu güzel günümü sizlerle paylaşmak istedim.fotoğraflar av esnasında yanımda fotoğraf makinesi olmadığı için eve gelince çekilmiştir.

mercanlar

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

avımın tamamı

raporumu okuma zahmetine katlandığnız için teşekkürler.
Sponsored Links
Eski 05-10-2009, 15:57   #2
Necati ARAT
Kaptan

Alıntı:
oltacı35 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
hafta sonunda balık avı için kendimce birşeyler yapmaya çalışıyordum.fakat kafamda hep aynı soru.nereye gitmeliyim.nereden avlanmalıyım.aklıma kuşadasındaki hafta sonları balıkavı turları düzenleyen tekneler geldi.bende şansımı denemek için pazar sabahı 05:30 da arabama atlayıp doğruca narlıderedeki yemcilere gittim.amacım mamun almaktı. kuşadasına gidip ve tek başıma olduğum için nasıl olsa bir kişiyi kim olsa teknesine kabul eder düşüncesi ile yem aramaya koyuldum.fakat ne yazıkki hiç bir yerde mamun bulamadım.çaresiz bir şekilde bulabildiğim sülünesleri alıp kuşadasına yola koyuldum.saat 07:15 civarında yoğun yağmur altında kuşadası marinaya vardım ve teknelerde yer aramaya başladım.çünkü kararlıydım.bu hafta balık avı yapacaktım.nitekim bir teknede yer buldum.teknede aydın ve izmirin çeşitli yerlerinden gelmiş benim gibi balık avcıları vardı.bu arada yağmurda dinmişti.tanımadığım bu insanlarla bir anda kaynaşıverdim.çünkü ortak noktamız balık avı idi.akşam 18'e kadar 3 yer değiştirerek avlandık.5 adet mercan diğerleri gopez olmak üzere avımız sonlandı.gün sonunda vücutça yorgun kafaca dinlenmiş bir halde evime döndüm.bu güzel günümü sizlerle paylaşmak istedim.fotoğraflar av esnasında yanımda fotoğraf makinesi olmadığı için eve gelince çekilmiştir.

mercanlar

avımın tamamı

raporumu okuma zahmetine katlandığnız için teşekkürler.
Hey maaşallah beee..Kırmızılar şahane ..
Allah daha iyilerini denk getirsin..
Paylaşım için teşekkürler..
Necati ARAT Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-10-2009, 16:14   #3
nevzat
Kaptan

nevzat kullanıcısının avatarı

Nazmi bey tebrikler mükemmel bir av yapmışsınız,en kötü avınız böyle olsun.
Eski 05-10-2009, 16:42   #4
deniz aşığı
Oltacı

tebrikler en kötü avınız böyle olsun ben de çiğli egekentte oturuyorum tanışıp foça tarafında mera araştırıp gidebilriz
deniz aşığı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-10-2009, 16:57   #5
Hasan BALIKÇI
Kaptan

Hasan BALIKÇI kullanıcısının avatarı

harika bir av elinize kolunuza sağlık
Hasan BALIKÇI Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-10-2009, 18:51   #6
discus
Kaptan

discus kullanıcısının avatarı

nazmi abi tebrikler gerçektende güzel bir av olmuş.mercanlar harika...
daha bereketlilerine inşallah...
discus Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-10-2009, 21:01   #7
Kruvazör
Oltacı

Sizce orada kaç kilo balık var?
Kruvazör Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-10-2009, 21:03   #8
paşalı
VİP

paşalı kullanıcısının avatarı

Nazmicim tebrikler.Afiyet olsun

paşalı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-10-2009, 21:11   #9
gocmen hasan
Oltacı

gocmen hasan kullanıcısının avatarı

mercanlar harika...harika av olmuş emegınıze saglık
A RH (+)
gocmen hasan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-10-2009, 21:44   #10
dionyzos
Oltacı

Nazmi hocam tebrikler... Ben ilk tekneyle balık avlama zevkini Kuşadasında tatmıştım, o avlar sonucu tekne takıntısı başladı ve iki ay önce tekne aldım... :-)))

Kuşadasında tekneyle yakaladığım balıkları hiç unutmam, bir defasında 4 lü oltamın iki iğnesine aynı anda çipura yakalanmıştı,zaten rekorum da o... Kuşadasında balık avı hep zevkli geçmiştir... avlarınızın devamını dilerim... haa bu arda; mamunu kuşadasında balıkçılar kahvesinin orada her zaman sabah saatlerinde bulabilirsiniz taze taze... :-))

Bu mesaj en son " 05-10-2009 " tarihinde saat 21:58 itibariyle dionyzos tarafından düzenlenmiştir....
dionyzos Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları