Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > SOHBET ve EĞLENCE > ANILAR

ANILAR Yaşanmış veya yaşanmamış anılar.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 20-07-2009, 22:13   #1
MAVİ FENER
Kaptan

MAVİ FENER kullanıcısının avatarı

Exclamation Motordan denize düşen tayfa

Motordan denize düşen tayfa:

Geçen Sene eylül ayının 22. gününde Karadeniz'e palamut avına çıkmıştık. Hava güneşli ve sıcak hafiften de karayel rüzgarı esiyordu. Deniz biraz çırpıntılı arada sırada 1 metreye varan dalgalarda kendini gösteriyordu. Bu arada köprüde reis ile birlikte sonar cihazlarımızla balık görüntülemeye çalışırken teknenin güvertesinden korkunç bir bağırma sesiyle irkildik; denize adam düştü reis, makineleri anında boşa aldık ve filika ile can simidi yardımıyla tayfayı denizden çıkardık. Rengi korkudan sapsarı olmuştu, en büyük şansı ise onu denize düşerken gören koca reisti, hayatınıda ona borçludur. Elbiselerini değiştirdikten sonra tayfayı köprüye çağırdık ve olayın nasıl cereyan ettiğini sordum. Adam çok saf ve masumane bir şekilde gözleri dışarıya doğru fırlamış bir halde; reis küpeşte üzerinden geminin kıç tarafına gitmeye çalışıyordum, ayağım takıldı ve denize düştüm dedi. Bende kendisine geçmiş olsun dedim. Bir daha böyle bir hadiseye meydan vermemesi için uyarıda bulundum.
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
İstanbul - 1949
İTÜ /Kimya ve İşletme Müh.

MAVİ FENER Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları