Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI KARADAN > Deneyimler-Anılar ,Avlak Bölgeleri-Haritalar

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 16-11-2005, 23:17   #1
byMyMoon
Oltacı

Red face Boğazda Lüfer ve Çinekop avı

Selamlar
Bir çoğunuzun bildiği üzere şu aralar İstanbul Boğazında Cinekop, Sarıkanat ve Lüfer akını var. Bununla birlikte yakın geçmişte iki gün denemem oldu. Fakat her ikisindede eve elim boş döndüm. Kullandığım takımda bir problemmi var anlıyamadım. Sizlerden ricam Lüfer türü için kullanılan takımlardan biraz bahsetmeniz. Hatta varsa takımın bir şemasını gönderebilirseniz sevinirim. En azından neyi doğru neyi yanlış yaptığımı anlayabilirim. teşekkürler

Erdem
byMyMoon Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 17-11-2005, 00:16   #2
Anıl ÜNALAN
Coast Guard.

Anıl ÜNALAN kullanıcısının avatarı

Ben çineekop için kaşığı tavsiye ederim(hiç tutmadım ama büyüklerimden öle duydum) sarıkanat içinde çapariyi öneririm daha bilgili kişiler mesajını okuyunca mesaj yazacaktır emin ol...
Telefon : 05058552330
Ziraat Teknikeri

Anıl ÜNALAN Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-11-2005, 23:16   #3
aserkansatı
Guest

Benim Samsunda gördüğüm ve kullandığım çinekop takımının resmini Albashoptan aldım.Piyasada hazırını bulabilirsin.

Bu mesaj en son " 24-05-2007 " tarihinde saat 15:17 itibariyle aserkansatı tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-11-2005, 09:03   #4
Bir Dost
Kaptan

Bir Dost kullanıcısının avatarı

Tabi resimde ki mantarda alüminyum folyo var ama sanırım deforme olmuş bu biline
Eski 30-11-2005, 14:42   #5
levrek
Kurucu Üye

levrek kullanıcısının avatarı

Selamlar,Alüminyum folyo yerine,araba süsleri olarakta kullanılan lazer baskılar,hani ışıkta renga renk olan kendinden yapışkanlı yada yapışkansız malzemeyide kullanabilirsiniz,sevgilerimle

Erol ERDOĞAN 1966

Hepimiz birer gölgeyiz aslında…
Nerede yaşarız, neye benzeriz bir fikrimiz yok, neyiz ne değiliz bir bilgimiz yok. Birbirimiz hakkında bildiğimiz tek şey Nick lerimiz…
Sanal alemin sisleri arasında beliriyor sonra kayboluyoruz. Gerçek olan tek şey; paylaşımlarımız, burada bizi var eden de bir tek bu…(alıntıdır)
levrek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 30-11-2005, 14:51   #6
levrek
Kurucu Üye

Yazdıktan sonra aklıma geldi,malum yılbaşı yaklaşıyor ve büyük marketlerde ağaç süsleri olarakta seritler halinde bu tip malzemeler satışa çıkar yine,bende en son marketin birinden almış idim.Bu malzemeyi ayrıca, teleskopik kamışlarımdaki birleşme yerlerine de sarıyorum,böylece yüzüklerin bulunduğu yerler,sahilde gece avında hafif bir ışıkta bile (ay ışığı dahil ) kamışın şeklini, çok rahat ortaya çıkartarak görünmesini sağlıyor.

Erol ERDOĞAN 1966

Nerede yaşarız, neye benzeriz bir fikrimiz yok, neyiz ne değiliz bir bilgimiz yok. Birbirimiz hakkında bildiğimiz tek şey Nick lerimiz…
Sanal alemin sisleri arasında beliriyor sonra kayboluyoruz. Gerçek olan tek şey; paylaşımlarımız, burada bizi var eden de bir tek bu…(alıntıdır)
Eski 30-11-2005, 16:58   #7
hunter2005
Oltacı

hunter2005 kullanıcısının avatarı

Merhaba Arkadaşım.Feridun Tutumlu arkadaşımın bir yazısını duyurular bölümüne ekledim.İsterseniz duyurular bölümünden Denizlerin Sultanı Lüfer konulu başlıkta yazıyı okursanız sanırım sorularınızın bazılarını alabileceğinizi umuyorum.
Sevgilerimle
Faruk ULUTÜRK
Rastgelsin İğneleriniz Keskin Olsun
hunter2005 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 01-12-2005, 09:31   #8
Bir Dost
Kaptan

Bir Dost kullanıcısının avatarı

Exclamation

Alıntı:
levrek tafarından gönderildi
Selamlar,Alüminyum folyo yerine,araba süsleri olarakta kullanılan lazer baskılar,hani ışıkta renga renk olan kendinden yapışkanlı yada yapışkansız malzemeyide kullanabilirsiniz,sevgilerimle
Arkadaşlar isterken reflektör bant diye istiye bilirsiniz 1 cm.ile 10 cm arasında ebatlar değişiyor iki çeşit var normal ve yüksek performans üzeri daha pullu görünür tavsiye ederim heryerde bulamıya bilirsiniz yapı market ve büyük kırtasiyelerde var ben genelde her yılbaşını beklememek için evde ve bakkalda her daim mevcut olan alüminyum folyoyu tercih ederim

Bu mesaj en son " 01-12-2005 " tarihinde saat 09:35 itibariyle Bir Dost tarafından düzenlenmiştir....
Bir Dost Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-12-2005, 01:02   #9
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

bu şeritlerden alıp kalamar rapalasına yapıştırsak sanırım iyi sonuç verir.

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-12-2005, 01:48   #10
levrek
Kurucu Üye

Tago cum,
reflekte bantların ancak ışığı yansıtma özellikleri vardır,ışığı üzerlerinde depolamazlar.Bu yüzden ışık ancak 20 metrelere kadar reflekte bantları aktif kılar,daha derinlere inmek istersen sahte yemin hemen altına ve üstüne sun light lerden takabilirsin,çünkü bunlar bir nevi ışık kaynağıdır ve dikkat çeker,sevgilerimle

Erol ERDOĞAN 1966

Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Gönderme Kuralları