Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI KARADAN > Deneyimler-Anılar ,Avlak Bölgeleri-Haritalar

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 14-03-2006, 05:35   #1
katiti
Kaptan

katiti kullanıcısının avatarı

Selim Abi keşke senin bize tatlı suda anlattıklarının yüzde birini anlatacak kadar bilgim olsaydı, ama yine de teşekkürler ...

Alıntı:
ilhanmania tafarından gönderildi
zaten bende karagoze atarken içeride bol akya ve levrek olduu için bir yandanda boyle bır canlı balık atmak istiyorum..başka turlu levrek yakalamak çok zor,,senelerdir daha iri bir levrek yakalamadım...ama bır turku kafama yatan olta seklı bulamıorum...bu yusden siz usta balıkçlardan yardım ıstıyorum....
Çağdaş akya ve levrek bolsa bırakmanın yanında yapay balık ya da silikonla at-çek de deneyebilirsin. Ben şimdilik o taraflarda hiç akya ve levreğe rastlamadım (dalarken) ama bu tamamen benim av stilimin yanlış olmasından kaynaklanıyor sanırım. çünkü dip yapısı vs. itibariyle levrek yapması gereken bir yer. bu yaz inşallah daha doğru bir teknikle ben de güzel avlar yapacağım. ayrıca güzel mırmır ve çipura da var arada, aklında olsun...

Navigare necesse est...

2 metre de derindir, 20 metre de derindir...
katiti Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 14-03-2006, 05:57   #2
ilhanmania
Miço

ilhanmania kullanıcısının avatarı

ewt abi haklısın gusell çipura mırmır da yapıo...ama ben kafayı levrege taktım bikere :d tam kafama yatıcak uygun bir yöntem bulsam içim rahatlıcak walla...

1988/kocaeli
ilhanmania Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-03-2006, 09:53   #3
ilhanmania
Miço

aklıma bsy geldi..ben orda aynı sekılde samandıra ve sarma kıbrıs atıodum olta kıyıya gelmıodu...akıntı karsı kıyıya dogru..koy olduu için...yani sadece top zargana şamandırasıyla atsam nasıl olur...

1988/kocaeli
Eski 14-03-2006, 15:32   #4
katiti
Kaptan

Çağdaş zaten ilk tarif edilen sabit olmayan şamandıralı sistemde o tarz bir şamandıra kullanılyorsun, olur yani...

Navigare necesse est...

Eski 14-03-2006, 19:49   #5
HALDUN YALIMLI
SHARK

HALDUN YALIMLI kullanıcısının avatarı

Cool Risk

Çağdaş kardeş senin avlanmak istediğin yer tam bir takım canavarı, yer olta atmaya elverişli olmadığı ve ağ atmak içinde uydun oladığı için levrek gelip kıyıda avlanıyor ve yatıyor. Bu sebeple yanında bolca yedek malzeme ve hazır takım bulundur. Diğer arkadaşların yazdıklarına ek olarak söylemek istediklerim var ilk önce avlanacağın takım ile başlayayım;
Kurşunsuz takım, misinanın kalınlığı size kalmış ne kadar ince ve sağlam olursa o kadar iyi olur+fırdöndü+iğne. Canlı yemi ya alt dudaktan üst dudağa yada kafanın bitip sırtın başladığı yerden tak ki Mert'in söylediği gibi levrek ilk önce baştan saldırır ve canlı yem çok uzun süre canlı kalır. takımımız hazır yemi taktık var gücümüzle oltayı en uzak noktaya atalım ve :dikkat: oltayı sakın elimizden bırakmayalım :dikkat: . Bunun avantajlarını sıralayım.
1- Ucunda canlı yem olan oltamızın kontrolü bizde olacağı için her dibe hamle yaptığında 1-2 kulaç çekip tekrar bırakırsak canlı yemin hareketleriyle taş altına ve otların arasına saklanmasını engellemiş oluruz.
2- Sırtıcılar ve at-çekçi arkadaşlar bilirler, sırtı çekerken yada at-çek yaparken arada bir olta 1-2 kulaç çekilp bırakılır bu hareket avı kıskandırarak yemin cazibesini arttırmış olur.
3- Balık yakalandı olta elimzde olduğu için ilk andan itibaren kontrol bizde olur.
At-çek şeklinde avlanabileceğin yer olduğu konusunda da seninle fikir alış-verişi yapmıştık bu sebeple link veriyorum.
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
Bu tarifim en riskli ama derinliği 2 ile 10 metre olan yerlerde iyi sonuçlar aldığım bir sistemdir.Yukarıdaki kurşunsuz takımın hırsızlı versiyonu, oluşumu açıklayayım. Kalınlığı size kalmış misina+35-40 gr hırsız kurşun+fırdöndü+1,5-2 kulaçta bağlı iğne. Yukarıdaki tarifteki gibi takılan canlı yem ve olabildiğince uzağa atılıp yine elde tutularak kontrolü sağlanan canlı yem ve aynı taktikler.
Çağdaş kardeş umarım sorularına buraya yazan tüm arkadaşlarla beraber cevap verebilmişimdir. Hala kafana takılan bir konu varsa mutlaka burada yazmanı rica ediyorum elimizden ve elimden geldiğince yardımcı ve paylaşımcı olalım, Bak tatlısu üstadı Selim abi bile buraya bildiği ve aklına takılan konu ile ilgili yazılar yazmış.SAYGILARIMLA
haldunyalimli@gmail.com

Bu mesaj en son " 14-03-2006 " tarihinde saat 19:54 itibariyle HALDUN YALIMLI tarafından düzenlenmiştir....
HALDUN YALIMLI Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-03-2006, 19:31   #6
ilhanmania
Miço

bu tur samandıralardan levrek urkmuo diymi,,yani beyaz top şamamdıra kullansam...

1988/kocaeli
Eski 14-03-2006, 19:41   #7
katiti
Kaptan

denemedim ama yeterli kaloma olduktan sonra ürkeceğini sanmam. zaten levrek kurnaz olmasına karşın ürkek bir balık değildir.

Navigare necesse est...

Eski 14-03-2006, 22:52   #8
ilhanmania
Miço

abilerim öncelikle tum yardımlarınız için çok saolun...ama bu yer gercekte takım avcısı ve benım sızınde yardımlarınızdan sonra kafamda kurduum sistem şu
beden-şamandıra-yarım kulaç bosluk-gezer kursun-fırdöndu-1,5 kulaç bosluk-canlı yem

samandıra olarakta beyaz zargana topudusunuorum..sizce nasıl bir yöntem??

1988/kocaeli
Eski 14-03-2006, 22:54   #9
katiti
Kaptan

Çağdaş iş görür gibi duruyor, sonuçları merakla bekliyoruz...

Navigare necesse est...

Eski 14-03-2006, 23:15   #10
balıkcı
Kaptan

balıkcı kullanıcısının avatarı

Bence ideal bir sistem sonucu bende merak ediyorum hadi rastgelsin Çağdaş.
balıkcı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Gönderme Kuralları