Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > Amatör Balık Avı Genel Bilgiler > Takım Çeşitleri > At-Çek

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 26-10-2009, 19:40   #11
oltacı35
Oltacı

oltacı35 kullanıcısının avatarı

Alıntı:
zuzu tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
bu guzel sohbet burda kalmasın abılerım sizlerin bulusmasını ve fotografları buraya koymanızı beklıyorum haberınız olsun işte amacımız bu zaten yenı dostluklar paylaşımlar çok mutlu oldum çokk

ilk önce senin haberin olacak fatihim.sen merak etme
Sponsored Links
Eski 26-10-2009, 19:54   #12
zuzu
Tayfa

zuzu kullanıcısının avatarı

Alıntı:
oltacı35 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
ilk önce senin haberin olacak fatihim.sen merak etme
eyvallah nazmi abim..

İzmir / Çamdibi...
Karaburun / Yeniliman...

Kırmızı Olsun Bizim Olsun...

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
zuzu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 01-11-2009, 15:00   #13
rahatol_gs
Oltacı

Gani bey sizin yazdığınız makina ortada kalmış bir makina. size önerim ya 4000 FA alıp her durumda yararlanabilmeniz, yada yeni başladığınız için SHIMANO marka makinelerden 200-250 tl lik 0,35-200-300 misina kapasiteli ve ort. 500-600 (60 lık)gr lik bir makina size yetecektir. zaten aralarında kalite olarak fazla bir fark yok !
rahatol_gs Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-02-2011, 00:06   #14
genç balıkçı
Oltacı

genç balıkçı kullanıcısının avatarı

eğer iyi bir takım istiyorsanız size shimano catana 270 parçalı kamışı ve awa-shima astro finesse 2000 öneririm.2.40 kamışla fazla uzağa atamassınız vede kullandığınız misina hem ince hemde çekeri yüksek olmalı mesela lineaffe 0.20 13.5 kg çekerli misina size uygundur...şimdiden rastgele...
B Rh +
Sultangazi-İstanbul
genç balıkçı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-02-2011, 23:07   #15
akinyildiz81
Kaptan

akinyildiz81 kullanıcısının avatarı

abim cormoron 2.70lik kamış(30-40ytl) cormoron makina(40ytl)pelikan sahte(5 ytl)ile bir tanesi 3.5kg gelen 5-6 tane levrek tuttu aynı gün.2.gidişiydi foruma fotolarını koydum.şimdi ihtiyacı olanı biliyor ve daha pahalı takım yapıyor.örneğin shimano catana sert kamıştır ben pek hazzetmem ama at çek yapan diğer arkadaşlar tapar. shimano force masterın ucu çok esnektir hafif yemleri kastırmadan iyi atar bende bunu sevdim.ilk aşamada bence orta direkt takım yap ama misinanı mutlaka kaliteli tut.misinan berkley cyristal olsun.avcı balıkların misinanın kalınlığına rengine felan baktığı yok benden söylemesi.(kalın misinayla uzağa atışlar güçleşiyor tabi başta dediğim gibi orta yolu sen kendin bulacaksın.)
akinyildiz81 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-02-2011, 23:09   #16
akinyildiz81
Kaptan

bu arada Gani Bey doğum tarihinizi sonradan gördüm hitapta hatamız olduysa affola..
Eski 17-02-2011, 22:40   #17
genç balıkçı
Oltacı

ben catanayı büyük memnuniyetle kullanıyorum.bazı yorumlarda da yazdığı gibi sihirli bir kamış sanki... at-çek yapmayı bilen arkadaşlar adeta taparlar...
B Rh +
Sultangazi-İstanbul
Eski 18-02-2011, 18:09   #18
akinyildiz81
Kaptan

Alıntı:
genç balıkçı tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
ben catanayı büyük memnuniyetle kullanıyorum.bazı yorumlarda da yazdığı gibi sihirli bir kamış sanki... at-çek yapmayı bilen arkadaşlar adeta taparlar...
valla kendimi bildim bileli at çek yapıyorum hatta başka türlü balık yakalamıyorum.catana her işe yaraması için yapılmış bir kamış.force master daha profosyonel bence.catana sert 10-40 gr atarlı forcemaster esnek 10-30 gr atarlı .basit bir mantıkla 10grlık sahteyi hangisi daha iyi atar dersen denedim gördüm force master bayağı iyi atıyor 50grlık sahteyide forcemaster atamaz.su üstü sahtelerde hangisi daha iyi aksiyon veriyor dersen forcemaster çok önde.catana bence fiyat performans açısından çok da iyi olmayan yakaladığı balıkla değil kullandığı malzemeyle bu işte uzmanlığını gösteren arkadaşların abartısı.valla uzunca bir süre remixon synergy kullandım catanadan çok fark göremedim.birde nokta atış gerektiren zamanlarda çok hafif bilek hareketiyle force master tık diye istediğin noktaya atıyor.avcı kendisini tanıyacak, gereksinimini öğrenecek sonra yatırım yapacak.en mantıklısı bu.
Eski 22-02-2011, 09:29   #19
genç balıkçı
Oltacı

Alıntı:
akinyildiz81 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
valla kendimi bildim bileli at çek yapıyorum hatta başka türlü balık yakalamıyorum.catana her işe yaraması için yapılmış bir kamış.force master daha profosyonel bence.catana sert 10-40 gr atarlı forcemaster esnek 10-30 gr atarlı .basit bir mantıkla 10grlık sahteyi hangisi daha iyi atar dersen denedim gördüm force master bayağı iyi atıyor 50grlık sahteyide forcemaster atamaz.su üstü sahtelerde hangisi daha iyi aksiyon veriyor dersen forcemaster çok önde.catana bence fiyat performans açısından çok da iyi olmayan yakaladığı balıkla değil kullandığı malzemeyle bu işte uzmanlığını gösteren arkadaşların abartısı.valla uzunca bir süre remixon synergy kullandım catanadan çok fark göremedim.birde nokta atış gerektiren zamanlarda çok hafif bilek hareketiyle force master tık diye istediğin noktaya atıyor.avcı kendisini tanıyacak, gereksinimini öğrenecek sonra yatırım yapacak.en mantıklısı bu.
shimano catananında 10-30 gr atarı olan var ben ondan söz ediyorum.zaten atarı 30'un üzerine çıkınca küçük yemleri atmak gözle görülür biçimde zorlaşıyor...
B Rh +
Sultangazi-İstanbul
Eski 22-02-2011, 09:36   #20
genç balıkçı
Oltacı

yalnız catana bx serisinden bahsediyorum.cx serisinin halkaları çok küçük fly olta gibi...kamışın catana yazan yeri bx'e göre daha kalın.böylece atarken fazla geri tepme yapmıyor ama çok sertleşiyor ...bx öyle değil....
B Rh +
Sultangazi-İstanbul
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları