Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > Amatör Balık Avı Genel Bilgiler > Malzemeler ve Bakımları > İğnelerle İlgili Herşey

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 09-01-2007, 10:35   #11
ramazanuçar
Guest

sistem harikaymış.kargaburunla iğne çıkaracağım diye uğraşırken ya kösteği kesip iğneyi balığın ağzında bırakıyordum yada iğneyi büküp yada kırıp kullanılamaz hale getiriyordum.en kısa zamanda deneyeceğim paylaşımlar için teşekkürler...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 09-01-2007, 10:45   #12
katiti
Kaptan

katiti kullanıcısının avatarı

Doğan sistemi güzel anlatmış da benim takıldığım bir nokta oldu. Son resimde balığın yuttuğu iğnenin balığa zarar vermeden kurtulacağını söylüyor bu sistemle. Oraya kafam takıldı benim...

Navigare necesse est...

2 metre de derindir, 20 metre de derindir...
katiti Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-01-2007, 12:41   #13
aganta borina borinata
Guest

mert inan ki bu aparatı ilk defa gördüm...aslında sistem ilgimi çekti...ben de tıbbi bi alet var onunla iş görüyorum... umarım nasıl olduğu konusunda bilgisi olan birileri vardır...

rastgelsin...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-01-2007, 12:48   #14
CaTSiLeNcE
Kaptan

CaTSiLeNcE kullanıcısının avatarı

doğan ne tür tıbbi aletler var ?? forceps türü sanırım
Lersen@hotmail.com

""En çok hoşumuza giden insan kendimize benzettiğimiz insandır.""
CaTSiLeNcE Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-01-2007, 14:01   #15
aganta borina borinata
Guest

Alıntı:
CaTSiLeNcE tafarından gönderildi
doğan ne tür tıbbi aletler var ?? forceps türü sanırım
evet ersen...onların biopsi için kullanılanları var...pens dersek daha anlaşılır olacaktır...bunların biopsi penslerinin tabiki çok çeşidi var...benim elime bi yerlerden aşağıdaki modeli geçti...yeni olarak almak akıl karı değilmiş vallahi...20 avro dan 120 avroya kadar fiyatları varmış...ebatları ve ağız yapıları farklı şekilleri var...netten bi benzerinin resmini ekliyorum...zaten şekil itibarıyla en kullanışlısı da sanırım bu model olur...bendeki bu model sadece şans...dişleri yapısı daha farklı ama...

rastgelsin...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-01-2007, 14:17   #16
CaTSiLeNcE
Kaptan

Alıntı:
aganta borina borinata tafarından gönderildi
evet ersen...onların biopsi için kullanılanları var...pens dersek daha anlaşılır olacaktır...bunların biopsi penslerinin tabiki çok çeşidi var...benim elime bi yerlerden aşağıdaki modeli geçti...yeni olarak almak akıl karı değilmiş vallahi...20 avro dan 120 avroya kadar fiyatları varmış...ebatları ve ağız yapıları farklı şekilleri var...netten bi benzerinin resmini ekliyorum...zaten şekil itibarıyla en kullanışlısı da sanırım bu model olur...bendeki bu model sadece şans...dişleri yapısı daha farklı ama...

rastgelsin...
Sanırım o elindeki Kulak Burun Boğaz cerrahisinde kullanılan bir tür..O kadar çok çeşit varki ..Amcam bu aletleri yapıyor .Birara onun yanında durmuştum. Tamamen el emeği olduğu için bu tür aletler birz pahalı.. oresimdeki alet 300 kağıttan aşağı değildir tahminimce..işini fazlasıyla görüyordur sanırım
Lersen@hotmail.com

Eski 09-01-2007, 14:24   #17
aganta borina borinata
Guest

ersen bendekinin o kadar edeceğini sanmıyorum...adana da bi hurdacı var...bu hurdacıda ne ararsan bulabilmen neredeyse mümkün...ben oradan aldım bunu...niyetim köpeklerin kulaklarına yerleşen keneleri çıkarmaktı...ama artık köpek beslemiyorum...ve o pensi artık balığın ağzındaki derine saplanmış iğneleri çıkarmak için kullanıyorum... üzerinde alman malı olduğu yazıyor...eğer bi yerlerden elinize geçerse ve ya hurdada görürseniz alın...ben çok oldu ama bu günün parasıyla 50 kuruşa almıştım...

rastgelsin...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-01-2007, 16:14   #18
CaTSiLeNcE
Kaptan

Eğer gerçek Alman yapımı ise Türkiyedeki fiyatından fazla eder..Ama bir ihtimal daha var.. Pakistan veya işçiliğin ucuz olduğu yerlerde yapılıp alman markası vurup satılanlar var..bunlar piyasadakinden birz daha ucuz olur..
Lersen@hotmail.com

Bu mesaj en son " 09-01-2007 " tarihinde saat 16:48 itibariyle CaTSiLeNcE tarafından düzenlenmiştir....
Eski 09-01-2007, 16:40   #19
CaTSiLeNcE
Kaptan

doğan nette biraz araştırdım ve senin alete benzer bir alet buldum..fiyatı 6 dolarmış ..Özellikle bu iş için yapılmış.. daha neler neler var ağzım açık kaldı
Eklenmiş Resimler
Dosya Türü: jpg BAK-HO.jpg (4,4 KB, 117 Görüntülenme)
Lersen@hotmail.com

Eski 09-01-2007, 23:23   #20
balıkcı
Kaptan

balıkcı kullanıcısının avatarı

Alıntı:
CaTSiLeNcE tafarından gönderildi
doğan nette biraz araştırdım ve senin alete benzer bir alet buldum..fiyatı 6 dolarmış ..Özellikle bu iş için yapılmış.. daha neler neler var ağzım açık kaldı
Ersen bu alet turnanın ağzından iğneyi çıkarmak için ufak balıklar için daha ince yapılı doktor makasları var daha doğrusu makas değilde pense.
balıkcı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları