Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI KARADAN > AT-ÇEK

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 03-12-2012, 13:00   #1
ozse
Oltacı

Varsayılan rapala

Merhaba

Arkadaşlar

Amatör Bir balık sevdalısı olarak levrek avlamak ıstıyorum ama olduğum meralarda yengeç çok olduğu için ölü yemle avlanma yapamıyorum. At çek ile 3 - 4 defa karaya çektim ancak rapalalarım kısa surede yıprandı.

bir yerde duyduğuma göre yuzen ahşap rapalalar varmmış nereden bulabılırım internet üzerinden nasıl yapılır var satan bıldığınız birileri varmı acaba

saygılar
ozse Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 03-12-2012, 19:02   #2
Anıl ÜNALAN
Coast Guard.

Anıl ÜNALAN kullanıcısının avatarı

Alıntı:
ozse tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Merhaba

Arkadaşlar

Amatör Bir balık sevdalısı olarak levrek avlamak ıstıyorum ama olduğum meralarda yengeç çok olduğu için ölü yemle avlanma yapamıyorum. At çek ile 3 - 4 defa karaya çektim ancak rapalalarım kısa surede yıprandı.

bir yerde duyduğuma göre yuzen ahşap rapalalar varmmış nereden bulabılırım internet üzerinden nasıl yapılır var satan bıldığınız birileri varmı acaba

saygılar

Merhaba.
Öncelikle avlanacağınız bölgede levreğin genellikle ne yem yediğini bilmeniz önemli bir etmen olacaktır. Levrek ve diğer avcı balıklar atlayacağı rapalayı bölgedeki avladığı balıklara benzerliğine göre seçmektedir..
Rapala - maxrap
Yozuri - Crystal minnow serileri gerçekten çok mükemmel yüzüş yeteğine sahipler avlanacağın bölgeye uygun renkte modeller seçersen faydasını göreceksindir..
Telefon : 05058552330
Ziraat Teknikeri

Anıl ÜNALAN Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-12-2012, 07:03   #3
ozse
Oltacı

Anıl Bey

bu tarz olan rapalarım var ancak battıkları için bazen yosuna ve kaya ya takıyorum buda benım acemiliğim olsa gerek

o neden ile ahşap rapala almayı düşünüyürum

benım olduğum merada genelde bırakma ile avlanıyorlar. ama sağ olsun yengeç kardeşlerden ne kadar kalır ise

kocaman tüylü yengeçler var
Eski 04-12-2012, 12:11   #4
Anıl ÜNALAN
Coast Guard.

Anıl ÜNALAN kullanıcısının avatarı

Kıyıdan at-çek konusunda pek fazla tecrübeye sahip değilim. Fakat şikayetiniz takımların batmasıysa, batmadan su yüzeyinden gelen rapalalarda bulunmaktadır mesela daiwa'nın bu modeli gibi.

Hiç kullanmasamda bu takımların iyi birer levrek avcısı olduğunu bir çok kez duydum..
Telefon : 05058552330
Ziraat Teknikeri

Anıl ÜNALAN Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-12-2012, 18:12   #5
kadir 06
Tayfa

kadir 06 kullanıcısının avatarı

Sayin Ozse, ahsap sahteden kastinizin ne oldugunu anlamamakla birlikte,sahtelerin bazilari sert bakalitten,bazilari camdan(ges) bazilarida balsa agacindan uretilirler.Yozuri ve rapala gibi kaliteli sahtelerde bu balsa agacindan uretilenlerdir ve son derece hafif bir materyal oluslarindan hareket ve kivraklik kabiliyetleri iyidir.Balsa agacindan uretilen yuzucu (floating) cinsi bir sahte isinizi batmadan gorur.Ancak Floating olanini edineceksiniz buda urunlerin kutularindada yazilidir.Sahtenizi attiktan sonra kamis ucunu bir asagi ve bir yukari sallamak ve ayni zamanda makarayi sarmak tarzinda sahteye vereceginiz hareket cok onemlidir,aksi taktirde sahteniz yuzmez yani Atcek tarzi avlanirken hareket vermek esastir.Sevgiyle kalmaniz dileklerimle,rastgelsin...
kadir 06 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-12-2012, 22:10   #6
drasty41_41
Miço

drasty41_41 kullanıcısının avatarı

Ozse levrek avcılığı için uygun takım gerekir, uygun makara, uygun kamış, uygun misina gibi,hepsine sahibim diyorsan, su üstü sahteler edinmen gerekir.
Eski 08-12-2012, 11:00   #7
Ege Demirağ
Kaptan

Ege Demirağ kullanıcısının avatarı

Bu zamana kadar çoğu kişinin başının etini yiyip levrek avcılığının nasıl yapıldığını öğrenip bu yazda 5 levreği kandırabildim ..

En önemli 3 şey Kamış - Makina - misina - Sahte balık önemli değil yeterki aksiyon yapabilsin ..

Kamış spin kamış olması şart .. 2.10 - 2.70 arası ne daha büyük nee daha küçük olucak ..
Makine yine spin özellikli küçük kafalı seri makinalardan olucak ..
Misina ise mono benim tercihim . 0.25 den kalın olmasın ..

sahte ise gümüş , mavi , beyaz ,açık kahve renkleri tercih edebilirsiniz ..

KÜÇÜK BALIKLARIMIZI ÖLDÜRMEYELİM,DENİZE GERİ BIRAKALIM !!
Ege Demirağ Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-12-2012, 12:01   #8
ozse
Oltacı

Verdiğiniz Bilgiler için çok teşekkür ediyorum

Hepinize bol balıklı ve zevklı avlar dileklerimle
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları