Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > Amatör Balık Avı Genel Bilgiler > Tabiatı ve Canlıları Koruma

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 26-09-2008, 22:51   #1
gerence
Kaptan

gerence kullanıcısının avatarı

Exclamation Trole hayır !!!!

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Bu cinayete son verilmeli..!
Lütfen siz de destek verin..!

http://www.trolehayir.com/

Unutmayın; küçük yoksa, büyükte olmayacaktır..!!!

Bu mesaj en son " 23-11-2008 " tarihinde saat 22:47 itibariyle Taygun KOCABIYIK tarafından düzenlenmiştir....
gerence Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 26-09-2008, 23:04   #2
lineerman
Çımacı

lineerman kullanıcısının avatarı

bu çok doğru ama meraktan soruyorum o insanlar nasıl geçinecek? sonuçta ciddi bir sektör? yanliş anlaşılmasın fikrinizi destekliyorum.
lineerman Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-09-2008, 23:44   #3
MUSTAFAAK
Oltacı

MUSTAFAAK kullanıcısının avatarı

çok doğru bir tesbit trole hayir
MUSTAFAAK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 28-09-2008, 19:50   #4
gerence
Kaptan

Arkadaşlar;
Trole hayır kampanyası için ,[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....] adresine girip imza verin ki; TBMM de işlem görebilmesi için yeterli imza olan bir dilekçe haline gelebilsin... Sadece bir kaç dakikanızı alacak bir işlem..!
Eski 28-09-2008, 20:09   #5
walras
Kaptan

walras kullanıcısının avatarı

Alıntı:
lineerman tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
bu çok doğru ama meraktan soruyorum o insanlar nasıl geçinecek? sonuçta ciddi bir sektör? yanliş anlaşılmasın fikrinizi destekliyorum.
istihdam mı? çevre mi?
işte bütün mesele bu...sistem istihdamdan, ben çevreden yanayım.
walras Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 28-09-2008, 22:43   #6
gerence
Kaptan

Thumbs down İleride geçinemeyecekler

Alıntı:
Serdar kardeşim;
Şimdilik bu trolden geçiniyor görünenler çok yakın bir gelecekte hiç geçinemeyecekler!!! Bir süre sonra yaptıkları katliamdan dolayı onların da torbaları boş çıkacak !!!
ne yazık ki ekonomi kötüye gidince ; insanoğlu, özellikle ülkemizde doğaya saldırıyor Kömür alamıyorsa; ağaç kesiyor, balık tutmak için her türlü gaddar methodları deniyor Atıklarından ucuz kurtulmak için denize,akarsulara döküyor Çevreyi kirletiyor, ısınmak için lastik bile yakıyor bu örnekleri çoğaltmak mümkün

Bu mesaj en son " 28-09-2008 " tarihinde saat 22:50 itibariyle gerence tarafından düzenlenmiştir....
gerence Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-09-2008, 01:36   #7
xnode
FCR/SGR

xnode kullanıcısının avatarı

Alıntı:
trolle balık avlamak dışında onlarca ağ kullanım yöntemi var. trol'ü bulan ve ilk kullanan japonlardır, ancak 10 yıldır japonya'da trol avcılığı yasak. sebebi malum.

sizlere çok ciddi ve bilimsel bir bilgi vermek istiyorum. bu yüzyıl (2000-2099) denizlerde su ürünlerinin avlanılabileceği son yüzyıl olacak. ve 2099 yılına kadar denizler birer suni balık yetiştirme merası haline gelecek. yani 2099'dan sonra artık deniz balığı değil, denizde yetiştirilen kültür balığı yiyeceğiz. bilginize.

trol denizlerimizi kurutuyor. en başta da trolle avlananların ekmeğini yok ediyor. trolle avlananlar, bundan 3 sene sonra trolle avlayacak balık bulamadıklarında ne yapacaklar ?

Lütfen avcılık, balıkçılık ve su ürünleri ile ilgili genel sorularınızı özel mesaj ile sormayınız. Herkesin yararlanabilmesi için konular içinde soru yöneltiniz...

Cem | 0 RH+ | İzmir | 20 Nisan

Forum kurallarına ulaşmak için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
İmza ayarlarınızı düzenlemek için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

xnode Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-09-2008, 23:03   #8
gerence
Kaptan

Talking Görmem mümkün değil

Alıntı:
xnode tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
trolle balık avlamak dışında onlarca ağ kullanım yöntemi var. trol'ü bulan ve ilk kullanan japonlardır, ancak 10 yıldır japonya'da trol avcılığı yasak. sebebi malum.

sizlere çok ciddi ve bilimsel bir bilgi vermek istiyorum. bu yüzyıl (2000-2099) denizlerde su ürünlerinin avlanılabileceği son yüzyıl olacak. ve 2099 yılına kadar denizler birer suni balık yetiştirme merası haline gelecek. yani 2099'dan sonra artık deniz balığı değil, denizde yetiştirilen kültür balığı yiyeceğiz. bilginize.

trol denizlerimizi kurutuyor. en başta da trolle avlananların ekmeğini yok ediyor. trolle avlananlar, bundan 3 sene sonra trolle avlayacak balık bulamadıklarında ne yapacaklar ?
Ne mutlu ki ben o balıksız denizleri görmeyeceğim
Balıksız deniz görsem zaten hemen ölürüm
Eski 07-10-2008, 22:36   #9
gerence
Kaptan

Exclamation Haydi bir imza da siz atın

Alıntı:
gerence tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle

Bu cinayete son verilmeli..!
Lütfen siz de destek verin..!

http://www.trolehayir.com/

Unutmayın; küçük yoksa, büyükte olmayacaktır..!!!
Lütfen linki tıklayın ve bir imza da siz atın..!
Eski 08-10-2008, 13:23   #10
adapot defkan
Miço

adapot defkan kullanıcısının avatarı

merhaba sevgili arkadaşlar trolehayır kanpanyasının resmi sahibi olarak ilk başlattığımız günden bugüne çok gelişmeler oldu . bir çok amatör balıkçılık forumları bizi destekledi bunun için çok teşekkür ediyorum .
bazı forumlarda okuduğum yorumlarda bu kanpanyanın boş bir kutu olduğunu ve sonuç alınamayacağını yazanlar oldu.
şimdi şunu belirmek istiyorum ben ismail kardeşimle bu e posta sayfasını açtığımızda çok umutlu değildik ama okadar çok duyarlı arkadaşımız destek olduki 2000 imzaya ulaştık . bakanlığa yazdığımız yazıda 2000 sayısının aşılması durumunda yeniden görüşmemizi istemişlerdi ve bu konu üzerine değerlendirme yapılacağını uygun görüldüğü taktirde meclise sunula bileceğini dahi söylediler . sanılmasınki bu kanpanyayı laf olsun diye yapmadık . birer amatör balıkçı ve doğa dostu olarak üstümüze düşen görevin bilincindeyiz sizlerinde aynı duyarlılıkla bize destek çıkmanız aynı görüşte olmamızdan geçiyor . ileride çocuklarımız için denizlerimizdeki yaşam için dip trolünü kaldırılması gerekiyor .trole yasak sahalar ve serbes sahalar arasındaki farkı yıllardır takip ediyoruz ve kaybımızın bilincindeyiz .

tüm denizlerimize ve amatör balıkçılığa gönülvermiş dostlarımıza teşekkür ediyorum . inşallah bu konuda başarıya ulaşacağız ve gelecek nesil amatör balıkçılığı sizlerin desteğiyle kurtara bileceğiz .

saygılarımla.
adapot defkan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları