Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI KARADAN

DENİZ AVI KARADAN Denizde olta ile balık avı hakkında herşey.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 14-11-2007, 22:46   #1
baris1975
Oltacı

Varsayılan çıpura avı

Arkadaşlar herkeze rastgelsin öncelikle.Sormak istediğim Yeni Foça-Eski Foça arasındaki koyların hangisinde kıyıdan olta ile çıpura tuttmam mümkün.Tarif edebilirseniz hafta sonu arkadaşlarla gitmeyi düşünüyoruz.ayrıca foçada tekne kiralıyabileceğim bir kaptanın tel. numarasını söylermisiniz.ama rica ediyorum demir atıp gün boyunca yatan biri olmasın.bizimle ilgilenecek, yardımcı olacak, tecrübelerinden yararlanacağımız birini tavsiye edermisiniz.Yardımlarınız için çok teşekkür ederim
baris1975 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 04-12-2007, 21:18   #2
tiggerman
Oltacı

bende merak ediyordum.sazlıca balık çiftliğinin olduğu yere giitim ama nafile hiçbir şey çıkmıyor.ayrıca foçadaki tekneciler 100 ytl para istiyorlar.tekne kirası olarak. bende emekli olunca tekne alıcam galiba.
tiggerman Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-12-2007, 07:39   #3
Lethe
Kaptan

Lethe kullanıcısının avatarı

Barış abicim, yaklaşık iki ay önce biz de çalışma arkadaşlarıyla toplanıp (5 kişi)eski foçadan tekne kirladık.kaptanımız kör Muharrem idi.(bir gözü gerçekten kör)adam başı 20 ytl vermiştik.o gün aşırı poyraz vardı biz de mecburiyetten orak adasının kuytusuna sığınabildik.balık yoktu ama kaptan hakikaten dobra ve işi bilen birisi.(istersen telefonunu verebilirim)ama bir kaç önemli husus var.birincisi, genelde balıkçı teknelerinin balık turu düzenleme ruhsatlarının olmaması.(bu legal bir durum değil-orası ayrı tartışma konusu)bu durumda, teknedeki herkeste tarım ve köy işleri bakanlığından çıkarılmış sarı renkli avlanma belgesinin olması gerekiyormuş.(kaptanın söylediğine göre)bu durumda mürettebat tayfa sınıfına girdiği için sahil güvenlik yaptırım uygulamıyormuş.ikincisi ise balık genelde hayırsız ada taraflarında çok daha iyi(çipura,mercan,karagöz vs.) çıkıyor.yaklaşık 10 senedir eski foçada balığa çıkıyoruz,malesef balıkta inanılmaz bir azalma var.hemen her yerde(deve boynu,fenar adası,kale önü vs. vs.) avlandık ama ben artık eski foçayı tercih etmiyorum.genelde ısparoz,gopes ve kolyos çıkıyor sadece..hatta bir teknemiz ve motorumuz bile var orda.ve şu an satılık ...

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
..-.-...-... -.-..-.-..-.-.
Lethe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-12-2007, 13:31   #4
Lethe
Kaptan

Lethe kullanıcısının avatarı

ayrıntılı bilgilendirmen için teşekkürler İshak abi.sana aynen katılıyorum.teknelerini kiralayan,amatör balıkçı olmayan kişilerin sahil güvenlikten ceza yememek için yaptığı bir uygulama.sonuçta tur ruhsatları yok.illegal bir uygulama.dediğin gibi, ticari olmayan avlanmalar için bu belgeler aranmıyor.teknenin ruhsatı ve amatör denizci belgesi ile hiç bir problem yaşamadık şimdiye kadar.ayrıca yaz aylarında gezi düzenleyen yatların hemen hepsi, kışın da toplu balık turu düzenliyor.

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
..-.-...-... -.-..-.-..-.-.
Lethe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-12-2007, 23:27   #5
paşalı
VİP

paşalı kullanıcısının avatarı

İshak beycim bizde ara sıra tekne ile çıkıyoruz.Şu bahsettiğiniz amatör balıkçı belgesi olmassa her hangi bir kontrölde başımız ağrırmı?

paşalı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları