Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI KARADAN > Deneyimler-Anılar ,Avlak Bölgeleri-Haritalar

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 12-04-2007, 21:43   #31
discus
Kaptan

discus kullanıcısının avatarı

sevgili arkadaşım 50 gr kurşun için takacağın şamandıra büyük olur ki buda balığı ürkütebilir.olması gereken daha önce anlatılmış geriye doğru bakarsak açıklamalı bir şekilde görebiliriiz...
discus Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 13-04-2007, 09:40   #32
katiti
Kaptan

katiti kullanıcısının avatarı

Çağdaş açıkçası bu sistemin küçük balıkları uzaklaştıracağını sanmam. Dediğin şekil uygulanabilir ama bir de hedef balığın ne olduğuna bakmak gerek. Örneğin çipura, sargoz vs gibi balıkları düşünüyorsan yemin dibe yakın olması gerekecektir. Orta suda bunları alman daha düşük olasılık olur. Levrek için ise her durumda balığı alma olasılığın olabilir. Biraz da avlandığın meranın yapısı önemli tabi...

Navigare necesse est...

2 metre de derindir, 20 metre de derindir...
katiti Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-04-2007, 14:26   #33
ilhanmania
Miço

ilhanmania kullanıcısının avatarı

anladım..benim bu sistemde tum amacım levrek...yani dip atmaya devam et dıyosun mert abi...

1988/kocaeli
ilhanmania Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-09-2008, 15:19   #34
ERCAN48
Oltacı

Bildiğimiz kıbrısın nekadar çok kullanımı varmış
ERCAN48 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-09-2008, 15:21   #35
xnode
FCR/SGR

xnode kullanıcısının avatarı

Dip kıbrısını 0.35'lik bir misina ile yaparsanız levrek yakalamanız çok zor olur. Ancak mıngıri veya ahtapot yakalarsınız.
Dip kıbrısını yapmak için, 0.25 / max 0.30 bedene 0.16-0.18-0.20 'lik salmalar (köstek) ile takım yapmanız gerekir. Levrek dolanmış misinayı gördüğü an yanından geçip gidiyor. Bu yüzden mümkün olduğunca misina gizlenmeli ve salma için olabilecek en ince misina kullanılmalı.
sevgiler.

Lütfen avcılık, balıkçılık ve su ürünleri ile ilgili genel sorularınızı özel mesaj ile sormayınız. Herkesin yararlanabilmesi için konular içinde soru yöneltiniz...

Cem | 0 RH+ | İzmir | 20 Nisan

Forum kurallarına ulaşmak için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
İmza ayarlarınızı düzenlemek için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

xnode Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-09-2008, 16:06   #36
mehmeterhan
Miço

mehmeterhan kullanıcısının avatarı

ıgnelerı kosteksız mustat 3 no kullanırsan her balıgı kolaylıkla alırsın ben oyle yapıyorum bıde levrek sardalyenın hep ense kısmından saldırıyo ıgnelerı ense bolumune getırmeye dıkkat et 7 ıgneden fazla baglama ve eger ıgnelerın karısmasını ıstemıyosan ıgnelerı kalın ıp mısınaya bagla ve bı fırdonduyle bedene bagla yaklasık bı senedır bu sekılde avlanıyorum cok balık yakaladım ama hıc dolasmadı ıgneler anında acılıyo bız bu sardalyalı dp kıbrısı sayesınde kefal levrek cıpra turna belkı ınanması guc ama cesme dalyanda akya yavrusu sıvrı burun mırmır yanı aklına gelecek her turlu balıgı yakaladık hemde hepsı hatrı sayılır buyuklukte acıkcası dıp kıbrısına katıl de dıyebılırız yeterkı balık olsun gerısını merak etme en ıyı avıda lımanlarda yaparsın unutma
mehmeterhan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları