Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI KARADAN > Deneyimler-Anılar ,Avlak Bölgeleri-Haritalar

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 17-04-2006, 17:28   #11
RULUDAG
Oltacı

RULUDAG kullanıcısının avatarı

Thumbs up arnavutkoy

arnavutkoy akıntıburnundan çarpmayla zargana alıyorlarmış duyrulur
KAYALIKLAR MEKANIM BALIK BENİM TEK ASKIM

RULUDAG Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 24-04-2006, 20:55   #12
byMyMoon
Oltacı

Varsayılan Boğazda balık avı

Herkeze tekrar merhabalar;

Geçen hafta Boğazda şöyle bir tur attım. Anadolu kavağından Üsküdara kadar tüm sahili taradım. Pek fazla balıkçı yoktu. Lakin Kandilli önlerinde yaklaşık 10 tane balıkçı vardı. Ne tutorlar diye merak edip yanlarına gittim. Kiminin kovasında zargana kiminde gümüş vardı. Önce bu çeşitliliğe anlam veremedimki kullandıkları balık takımlarına baktım. Doğrusu garip geldi Bedene ard arda bağlanmış üç uçlu iğneler ve en altta 100gr lık kurşun kullanıyorlardı. Garip olansa kamışı savurup daha sonra hızla çekerek oradan geçmekte olan balığa bu iğneleri saplamaya çalışıyorlardı. Ve doğrusu bazıları çokta başarılıydı. Özellikle akıntının bol olduğu bu bölgede balık geçişlerinin sıkça olduğunu tahmin ediyorum. Merak ettiğim kullanılan bu takım nedir ve tespitlerim doğrumu? sizler bu tip takım kullanıyormusunuz? Bu takımı kullanırken dikkat edilmesi gerekenler nedir? Ve tekniği hakkında bilgi verebilirmisiniz?

Teşekkürler

Erdem
Eski 25-04-2006, 18:09   #13
aserkansatı
Guest

Çarpma çok tavsiye edilecek bir takım değildir aslında.Tuttuğunun iki katı balığı yaralar bırakır...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-04-2006, 18:21   #14
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

Geçen cumartesi sübye avlamaya gitmiştim herzamanki gibi sahilde motorlu bir abi var ondan kalamar rapalası alıyordum geçen seneden muhabbetim vardı bu aralar ne çıkıyor dedim kefal akşamüstü su üstü yapıyor dedi tek tük lidaki başladı geçen hafta dedi. Nasıl bari kefal tutuyomusunuz dedim dün 30 kilo tuttum dedi banada kal geldi o an.

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-05-2006, 17:39   #15
RULUDAG
Oltacı

arkadaslar merhaba su an maltepede(ido iskelsi) bolca istavrit mezgit cıkıyor tuzlada da
istavrit az yapsada baya iri istavrit var eğer gece yemli atarsan baba istavritler yakalaya biliyorsun gecen hafta içi 6 parca ispari aldım bunun yanında bir tanede baba eşkina geldi ama geri salındı ayrıca kartalda koctasın karsısında iyi zargana ve istavrit yaptığını duydum galata ve unkapanı koprusunde koprusunde cinekop ve lufer yapıyormus kalabalık bir suru giriş yapmıs şimdilik benden bu kadar

herkeze rastgele

Eski 20-05-2006, 00:07   #16
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Alıntı:
RULUDAG tafarından gönderildi
arkadaslar merhaba su an maltepede(ido iskelsi) bolca istavrit mezgit cıkıyor tuzlada da
istavrit az yapsada baya iri istavrit var eğer gece yemli atarsan baba istavritler yakalaya biliyorsun gecen hafta içi 6 parca ispari aldım bunun yanında bir tanede baba eşkina geldi ama geri salındı ayrıca kartalda koctasın karsısında iyi zargana ve istavrit yaptığını duydum galata ve unkapanı koprusunde koprusunde cinekop ve lufer yapıyormus kalabalık bir suru giriş yapmıs şimdilik benden bu kadar

herkeze rastgele
Recep abi ispari aldın ama hani resimleri burda isparikolik bir insan var düşün biraz beni Henüz izmirde ispari yok geçen hafta 1-2 ufak vuruş aldım ama daha bi 15 gün lazım suların ısınıp balığın körfeze girmesi için

Eski 20-05-2006, 16:05   #17
RULUDAG
Oltacı

dijital makinam olmadığı için çekemedim inşallah bu ay almayı dusunuyorum ozaman bolbol ceker gönderrim tuzlada akşam hava karardıktan sonra kaya tekesiyle sağlam vuruyor hatta kayalıktan 5 metre acıktan karagöz aldıklarını bizzat gördüm hemde baya büyüktü.

Eski 20-05-2006, 19:17   #18
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Alıntı:
RULUDAG tafarından gönderildi
dijital makinam olmadığı için çekemedim inşallah bu ay almayı dusunuyorum ozaman bolbol ceker gönderrim tuzlada akşam hava karardıktan sonra kaya tekesiyle sağlam vuruyor hatta kayalıktan 5 metre acıktan karagöz aldıklarını bizzat gördüm hemde baya büyüktü.
Siz istanbulda ege balığı tutarsanız bende izmirde istanbulun meşhur balığı istavriti tutarım
Bu gün ilk kez çapari denedim 6 adet istavrit almayı başardım güzel bir avdı resimleri ekliycem az sonra hatta video bile var

Eski 20-05-2006, 20:31   #19
balıkcı
Kaptan

balıkcı kullanıcısının avatarı

Taygun video olayını ekle siteye görelim şu İstanbul balıklarını.
balıkcı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-05-2006, 19:08   #20
RULUDAG
Oltacı

merbaba arkadaslar dun saat 9,30 da kuleli askeri lisesinin önündeydik ama nedense 2 istavritten baska birsey alamadık anlıcanız dun boğaz acımasızdı
sabahtan biraz olanlar olmus
rastgele

Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları