Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI KARADAN > Deneyimler-Anılar ,Avlak Bölgeleri-Haritalar

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 30-09-2005, 04:25   #1
Bir Dost
Kaptan

Bir Dost kullanıcısının avatarı

Varsayılan Mırmır avı

arkadaşlar dediğim gibi şu deryada istavrit ve mezgit harici hiç bir deneyimim yok ama şimdi mırmıra merak sardım internet üzerinden bilgi edinmeye çalışıyorum 5 ayrı takım hazırladım yem olarak dedikleri ve yazdıklarına bakıyorum da mesela kalamar ben nerden bulurum sardalya bağırsağı canlı mamun işte burda kaldım canlı mamun nedir bir resmi yada tanımı varmı boru kurdu buda bir handikap bir de bizim buralarda kaça marmara dedikleri bir yaratık hoş buda denenmiş benim bildiğim bir kaç kişi tarafından ama sonuç pek iç açıcı değil gerçekten bu konuda çok yardıma ihtiyacım var mırmır yapay yeme gelmezmi yada bu yemler dışında kolay bulunan bir yem yokmu ölü hamsi bu iş için ideal olmazmı yada başka bir şey herkesin yardımına ihtiyacım var şimdiden teşekkür ederim
Eski 30-09-2005, 04:39   #2
aserkansatı
Guest

Yapay yeme geldiğini hiç duymadım ihtimal de vermiyorum.Ben hep boru kurdu ile avladım.Mamun resmi elimde yok ama şöyle tarif edeyim,istakozun minyatürünü düşün kibrit çöpünden küçük.Ben o boydakilerle avlanıyorum.İzmir ve yöresinde rahatlıkla boru kurdunu da mamunuda satın alabiliyoruz.Olta olarak ben üstte gezer kurşun fırdööndünün altına da çift köstekli olta yapıyorum.

Bu mesaj en son " 30-09-2005 " tarihinde saat 04:45 itibariyle aserkansati tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 30-09-2005, 05:14   #3
Bir Dost
Kaptan

yemleri satın aldığın yerler seyyar satıcılarmı yoksa balık malz satan yerlermi ???
Eski 30-09-2005, 05:45   #4
aserkansatı
Guest

Malzemeciden alıyorum.Bir de kemeraltındaki balık halindeki yemciden.Pek sorun olmuyor İzmirde...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 30-09-2005, 23:06   #5
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

mırmır dediniz yaramı deştiniz abiler bu balığı bir türlü yakalayamadım ama nasıl yakalanıcağını biliyorum. diyceksiniz ki biliyorsan neden avlayamıyorsun özellikle mırmır için ava gitmem ben onun için. Benim ilgi alanım daha çok lidaki,çupra. Bu açıklamadan sonra mırmır avının püf noktalarını yazıyorum.

İlk başta avlanıcağınız yer tamamen kumluk olmalı bu mrmır denilen balıklar kumluk yerlerde mırrrrrr mırrrrrrr diye diye dolaşırlar. Tabi işin şakası bu ama kumsal yerleri tercih edin. Mevsim olarak tam mevsimdeyiz son bahar ayları mırmır balığının kıyılara sokulduğu aylardır. Yem olarak borukurdu,sülünez,yengeç (buna nadir gelir ama gelirse iri gelir),teke,mamun gibi yemlerle yakalanabilir. YAPAY YEMLE AVLANMAK HAYAL OLUR. Üstüne basarak söyledim çünkü boşa uğraşmanızı istemem. İstanbulda canlı teke bulabilirsiniz yosunluk yerlerde kepçeyi gezdirerek teke denilen ufak minyatür karidesleri yakalayabilirsiniz bu yem gerçekten iyi sonuç verir. Olta konusunda benim çupra takımı işe yarar sanıyorum.
Yardımcı olabildiysem ne mutlu.

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 30-09-2005, 23:07   #6
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

Nerde yaşadığınızı bilmeden direk marmara ve istanbul çağrışım yaptı izmirdeyseniz size en iyi yemcilerin adreslerini verebilirim.

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 01-10-2005, 04:50   #7
Bir Dost
Kaptan

izmitte yaşıyorum taygun ve izmit körfezinde avlanıyorum verdiğin bilgiler için teşekkür ederim tabi seko sanada ayrıca teşekkür ederim
Eski 01-10-2005, 05:04   #8
aserkansatı
Guest

Bir şey değil Can dilerim yardımım olmuştur.Bu arada şunu sorayım İzmit körfezinde mırmır varmı Ayrıca hangi balıklar çıkıyor. Ben bir kez istasyon yakınlarında sayılabilecek bir iskeleden olta atmıştım,sinek oltayla minik aterinalar yakalamıştım.Çapariyle istavrit avlayanları görmüştüm bir de ama o zaman deniz kirliydi yani depremden önce.Şimdi vaziyet nasıl
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 01-10-2005, 06:49   #9
Bir Dost
Kaptan

seko deniz o zamana nazaran daha iyi istavrit ve mezgit oldukça verimli geceleri yakamozda atlayan levrekler bir harika burda marinada belki inanmayacaksın ama kalkan balığını yakalayan gördüm ayrıca mırmır çıkoyormuş bunuda kayınço söyledi geçenler de gitmişler ve arada lüferlerde alan var ama nadir

Bu mesaj en son " 01-10-2005 " tarihinde saat 07:41 itibariyle Bir Dost tarafından düzenlenmiştir....
Bir Dost Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 01-10-2005, 06:56   #10
aserkansatı
Guest

Çok iyi demek ki bariz bir gelişme var.Böyle giderse hem İzmir hemde İzmit körfezleri kurtulur.Özellikle levreğin gelmesi önemli bence.Gerçekten sevindim.Ben olta attığımda körfezin hali içler acısıydı.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Gönderme Kuralları