Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI KARADAN > Deneyimler-Anılar ,Avlak Bölgeleri-Haritalar

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 11-08-2006, 09:30   #11
Mustafa YUCETEPE
Oltacı

Taygun

Ole doluyo çapari falan diyince bana hakkaten hayal gibi geliyor ama dun bogazda onumuzden bir tekne gecti on tarafa guclu bir ısık koymuslar adamın biri teknenin onunden sarkmıs bir kepce var elinde kepceyi daldırıp bir cekti ama cok ani bir hareketle kepcenin ici balık dolu.Bende oltayı aynı yere attım.
Oltada hissedilir titremeler oluyor icimden tamam vurdu balık diyorum. cekiyorum bos dun bayaga bir hayal kırıklıgı oldu. Bu oltada tık tık vuruslar ne anlama geliyor anlıyamadım.Agırlık taslaramı vuruyor yoksa balık yakalıyorumda cekerkenmi kacırıyorum cozmus degilim

Birisine bir balik verirseniz, bir gün doyar.
Ama ona balik tutmasini ögretirseniz her gün doyar.

><((((*> ...***... ><((((*> ...***.. .>((((*>
Mustafa YUCETEPE Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 11-08-2006, 09:51   #12
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

Abi çapariyi direk atıp çekiyorsun hareket halindeki yeme sazan gibi atlıyor istavritler zor değil eminimki kovaları leğenleri dolduracağın günler yakındır
ayrıca o fenerle avlanan zargana avlıyordur sanırım teknenin öntarafına koyulan lamba bütün zarganaları toplar o ara kepçeyle balığı adam toplar

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-08-2006, 10:09   #13
Mustafa YUCETEPE
Oltacı

Moral için saol bu hafta sonu balıga daha bir umutla gidecegim.
Valla ne avladıklarını bilmiyorum. Ama ii avlıyorlardı
Bende genelde yesil sim iplikli , siyah igneli capariler var ama yaklasik 4 tanede bole tüyden kızılderili basligi gibi duran capariler var. Yani çapari alırken dikkat etmem gereken bir ozellik varsa ; marka ,model , renk , boy vs.. gibi uyarırsanız sevinirim.

Saygılar,

Eski 11-08-2006, 10:15   #14
Güven ÖZYELDAN
Guest

mustafa bey burdan istediğin bilgiyi alabilirsin sanırım ...[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-08-2006, 10:25   #15
Mustafa YUCETEPE
Oltacı

Sevgili Güven,

Bu benim için cok faydalı bir bilgi boyle bir yazı hazırladıgın icin ayrıca ellerine sağlık.Sanırım forumda okumam gereken cok bolum var. Bizde klasik insanoğluyuz işte armut piş agzima düş. Daha basinizi cok ağriticam heyecanlıyım mazur görün..

Kolay gelsin,

Eski 11-08-2006, 10:30   #16
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

Bu çapari işi çok değişik bişey Mustafa abi bir gün yeşille tutarsın diğer gün beyazla balığın psikolojisine bağlı birazda hava şartlarına ama bende yeşil çapari ile avlanıyordum...
Çapariye fazla para vermemenide tavsiye ederim 1 ytlye çok güzel çapariler almıştım yeşillerden hala durur mevsimi gelince kullanıcam 2-3 tane var elimde. İlerde iğne bağlamayı öğrenince kendin bağlarsın abi kaz ördek tüyünden daha güzel geliyor insanın kendi yaptığı çapari ben 3-4 tane gümüş çekmiştim kendi çaparimle sonra kopup gitmişti üzüldüm ama olsun balık avladı ya o yeter insana

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-08-2006, 10:30   #17
Güven ÖZYELDAN
Guest

elimizden geldiğince ben ve arkadaşlarım her konuda herkeze yardımcı olacaklardır...baş ağrıyacak bir sey yok burası paylaşım yeri bu yüzden herkez burda şimdi biz yarın sen bize bilgi vereceksin....saygılar
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-08-2006, 21:43   #18
ykmk
Kaptan

ykmk kullanıcısının avatarı

Mustafa abi inşallah içindeki balık aşkı hiç sönmez.Sen bgaş ağrıt yeter ki.Paylaştıkça rahatlıyoruz biz.Paylaştıkça öğreniyoruz.BEn bu çapari işini Enez limanından denedim ama rüzgardan attığım çaparisuyun içinde kendiliğinden kıyıya geliyordu.Arkasından ufak sürü balıklarının geldiğini gördüm fakat daha yavruydular.Benim çapari yeşildi.Neyse sonra adamlear geldi sıyırtma yaparak zargana kuyruğuyla leverkleri uskumruları çekti bizim yerimizden.Bende bakakaldım.Sıyırtma kurşunu bile bulamıyorum bu Kırklareli'de kafayı yiyecem.benim teşfiklerimle balıkçı güzel şeyler getirmeye başladı.Boili getirdi ama takım malzemesi yok.Herşey zamanla.Kısmetse deniz olan bi yere yerleşip kafamı dinleyecem emekli olunca.Daha çookk var ama inşallah yapacam bunu.
ogameci39@hotmail.com

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
ykmk Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-08-2006, 10:48   #19
Mustafa YUCETEPE
Oltacı

saol Yunuscan kardeş,
Eminim benimde birilerine bir seyler anlatıcagım gunler gelecek.
İstanbulda balik malzemesi alinabilecek cok yer var. Ama aci olan ne alacagini bilememek.Simdi sıyırtma mevzusu cıktı onu biraz arastırdım. Peki bu takımın normal capariden ne farkı var bir turlu anlıyamadım kursun ok. ama sagladıgı avantaj nedir bir aydınlatırsanız sevinirim.
Emeklilik evet sanırım deniz dostu olan herkeste bu hayal vardır. Guzel bir sahil kasabasına yerleserek ufak bir tekne alıp emekliligi yasamak. Ama emin ol isin rengi ole olmayacak cunku denizden ve hayattaki seylerden daha degerli bir sey olacak elinde oda cocukların ve onları bırakıp 1 hafta bile baska bir yere gidemeyeceksin. neyse derin konular bunlar umarım hayallerine kavusursun.

Rastgelsin,

Bu arada simdi farkettim mail adresini hala devammı ogame e ve kacıncı evrendesin

Bu mesaj en son " 12-08-2006 " tarihinde saat 10:59 itibariyle Mustafa YUCETEPE tarafından düzenlenmiştir....
Eski 12-08-2006, 12:05   #20
ykmk
Kaptan

ykmk kullanıcısının avatarı

Mustafa abi dedilerin beni çok etkiledi.Bu sıyırtma makaralı oltanın ucuna bağlanıyor.Bağlandıktan sonra diğer boşta kalan tarafa 3.5-5 metre uzunluğuda bir misina bağlanıyor ve ucuna zargana kuyruğu yada silikon takılıyor ve atılıyor.Kurşunun avantajı şu;Uzağa gitmeyi sağlıyor ve durmadan çekildiğinde vazla yukarı çıkmadan suyun orta kısımında kalıyor ve balığın ilgisini daha çok çekiyor.Sistem zargana topuyla aynı en azından biz öyle yapıyorduk fakat zargana topu gibi yemin çok fazla yukarıdan gelmesini engelliyor.Diğer üyelerimiz de sana yardım edecektir abi.Benden bu kadar kolay gelsin.
ogameci39@hotmail.com

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
ykmk Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları