Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI KARADAN > Deneyimler-Anılar ,Avlak Bölgeleri-Haritalar

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 07-11-2005, 00:07   #1
Anıl ÜNALAN
Coast Guard.

Anıl ÜNALAN kullanıcısının avatarı

Varsayılan Sardalyalı dip kıbrısını tarif edebilecek yok mu?

Sardalyalı dip kıbrısını tarif edebilecek birileri yok mu? Vallaha çok merak ettim..
Telefon : 05058552330
Ziraat Teknikeri

Bu mesaj en son " 19-06-2013 " tarihinde saat 17:04 itibariyle Taygun KOCABIYIK tarafından düzenlenmiştir....
Anıl ÜNALAN Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 07-11-2005, 01:34   #2
muhabbetci
Kaptan

Üstad; Dip kıbrısı bildiğin kefal oltasına ağır kurşun takılmış hali.Böyle kısaca geçtim bana kızma. Ama özel bölüme girmeye hak kazanınca püf noktalarınıda yazacağım.Daha bugün test edip onayladım.Mutlaka ustalarımda cevap yazacaklar haklı olarak,ben bunlara ilave olarak bilgilerimi yazacağım.
muhabbetci Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-11-2005, 01:40   #3
levrek
Kurucu Üye

levrek kullanıcısının avatarı

Evet arkadaşlar,merakınızı gidermek için Dip Kıbrısının yaratıcı zannedersem pazartesi online olunca bize tüm incelikleri ile anlatacaktır,yaratıcısı aramızdayken anlatımı bana düşmez diye düşündüm,saygılarımla
levrek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-11-2005, 18:35   #4
HALDUN YALIMLI
SHARK

HALDUN YALIMLI kullanıcısının avatarı

Cool

Dip kıbrısı;Kefal oltasını mantarsız kurşunlu yada kurşunsuz kullanılanıdır.
YAPILIŞI:0.35 Misinanın üzerine 13-14 ineyi araları 1cm.olacak şekilde bağlıyoruz.son iğnenin 25cm gerisine bir fırdöndü ile bedene ağlıyoruz.İsteğe göre dipte kullanılacaksa fırdöndünün beden kısmına gezer kurşun bağlayabilirsin.genelde liman içlerinde ve draganalık yerlerde kurşunlu randıman vermiyor.Bol şans
haldunyalimli@gmail.com
HALDUN YALIMLI Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-11-2005, 04:07   #5
aserkansatı
Guest

Eminim dip kıbrısının yaratıcısı olan arkadaşımız Farukta anlatacaktır ama yanlış anlamazsanız bir şeyi belirtmek istiyorum.Kıbrıs oltasının mantarını çıkarıp kurşun takarak dip kıbrısı yapmayı dalgalı bir günde ekmeklerim parçalanınca sinirlenip denedim pek çok arkadaş gibi,faydasını da gördüm...Dip kıbrısına yahut normal kıbrıs oltasına değişik yemler takarak denemeler de yaptım...Dediğim gibi yanlış anlamayın , ama bana kimse dip kıbrısına sardalya tak demedi...Ben sardalya da taktım,sülinez parçaları da taktım,kendimce bir şeyler yaptım . Faruk arkadaşımız da eminim bu konu üzerinde uzmandır ama ben her meraklı balıkçı gibi deneme yanılmalar sonucunda kendi oltamı ve yemimi buldum,tecrübelerimle de sabitledim.Açıkçası çok da zor olmadı. Sevgiler ...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-11-2005, 05:57   #6
levrek
Kurucu Üye

levrek kullanıcısının avatarı

Faruk arkadaşımız izinli olduğundan zannedersem yarın konuya açıklık getirecektir,sevgilerimle
levrek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-11-2005, 08:17   #7
Bir Dost
Kaptan

Bir Dost kullanıcısının avatarı

Wink

kusura bakmayın ama arkadaşlar dip kıbrısınla ilgili konuda yaratıcılıkla ilgili bazı şeyler yazılıyor benim bildiğim dip kıbrısını 87 yaşında ve halen sağ olan dedemde kullanıyormuş bu dip kıbrısı sanki yeni bulunmuş bir şeymiş gibi empoze etmenize gerek yok her yerde aydıdır kullanılan iğne numaraları beden fırdöndü ve kurşun farklılık gösterir dünyada kabul görmüş bu düzeneyi yeni buldum diye sevinenler varsa aranızda boşuna sevinmeyin dip kıbrısı seneler önce icad edildi sayın mucidler yada her neyse ama yem size kalmış işte burda yaratıcılığınızı kullana bilirsiniz kimi sardalya takar kimi sarımsak önemli olan balığın yemi kabul görmesidir dene ve gör edusun ampulü bulmak için 1000 deney yapmış ve soranlara hiç üzülmediğini bir şeyi iyi öğrendiğini söylemiş o da beyler ampulü bulamamanın 999 yolu olduğunu umarım anlata bilmişimdir
Eski 08-11-2005, 16:02   #8
aserkansatı
Guest

Anlıyorum seni sevgili Can, bence de çok haklısın. Bu arada dedene de rastgelsin...Maşallah valla gıpta ettim.İnşallah bizde o yaşta aynı performansı gösteririz.
(Unutmadan, sarımsak taze mi olsun, diş diş mi . Sevgiler)

Bu mesaj en son " 08-11-2005 " tarihinde saat 17:49 itibariyle aserkansatı tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-11-2005, 16:12   #9
ilhan
Kaptan

ilhan kullanıcısının avatarı

Bukadar tepkiye gerek yok arkadaşlar.
insanların birbirinden haberleri olmaya bilir. Benim barajda kullandığım kafandan sallama olta çeşitlerini bir görseniz aklınız şaşar. ama ben bunları kafadan sallayarak yaparken başkalarıda düşünerek aynı olta çeşitlerini yapabilir. Kimseye sormadan yada kimseden görmediğim için var olan bir olta çeşidini eğer ben düşündüğü isem onu kendi kafamda ben buldum diyebilirim. sonuçta kullanlan malzemeler ortada isteyen aklına geldiği şekilde ineleri bağlar ve ucuna istedği yemide takabilir. oltayı yapankişi daha önce hiçbir yerde o oltayı görmediyse tabiki kendi icadıda diyebilir.
ilhan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-11-2005, 16:46   #10
aserkansatı
Guest

Yanılmıyorsam aynı şeyleri yazmışız İlhan... Sorun yok ortada.Herkes fikrini yazıyor kardeş.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları