Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI KARADAN > Deneyimler-Anılar ,Avlak Bölgeleri-Haritalar

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 10-11-2005, 04:21   #21
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

Harikasın önder abi teşekkürler.

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 10-11-2005, 14:58   #22
nirvana
Çımacı

nirvana kullanıcısının avatarı

Değerli kardeşlerim,

Elbette bu sitelerin en büyük amacı bilginin paylaşılması ve bilinçlenme.Özel bazı işlerimin yoğunluğundan dolayı dip kıbrısı ve diğer konular hakkında sadece yazı olarak bilebildiğim şekilde açıklamalar yapıyorum.Ama Aralık ayının başından itibaren yazılarımda anlaşılırlığın daha iyi olması için fotoğraflar ekleyeceğim.Hepinize başarılar bol avlar dilerim.(Bir de bu dip kıbrısı hakkında Faruk Ulutürk kardeşimin bilgilerini aktarması çok yararlı olacaktır. )
nirvana Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-11-2005, 12:14   #23
Bir Dost
Kaptan

Bir Dost kullanıcısının avatarı

abi şuna hala açıklık getiremedik Faruk abi anlat şu olayı artıkta millet tam olarak öğrensin
Eski 17-11-2005, 00:17   #24
Anıl ÜNALAN
Coast Guard.

Anıl ÜNALAN kullanıcısının avatarı

Harikasınız beyler parmaklarınıza sağlık...
Telefon : 05058552330
Ziraat Teknikeri

Anıl ÜNALAN Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-08-2006, 12:13   #25
Uzm.Dr.Rastgele
Guest

Varsayılan dip kıbrıs...

Arkadaşlar dib kıbrıs oltası denilen takımı be bu şekilde bağlayığ ve kullanıyorum.En başdaki iğneyi sardalyanın kafa kısmına saplayım döndüre döndüre sıra ile diğer iğneleri de sardalyaya saplıyorsun fırdöndüye kadar kalan boş misinandan kuyruğa bir fiyonk atalım ki atarken balık yolda düşmesin.Fırdöndüden sonra 30-40 gr lık gezer kurşun takıyorum.Bu takım ile çeşme dalyan limanda levrek ve mırmır aldım.İğneler 496/2 numara iyi olduğu kanatindeyim sayı da bana göre 5 iğne ideal.son iğne ile fırdöndü arası misinanın uzunluğu en fazla 1,5 karış .
Eklenmiş Resimler
Dosya Türü: jpg dip kıbrıs.jpg (21,0 KB, 279 Görüntülenme)

Bu mesaj en son " 20-08-2006 " tarihinde saat 12:20 itibariyle Uzm.Dr.Rastgele tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-08-2006, 12:27   #26
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

İshak abi izahat çok güzel olmuş teşekkürler
Bir sorum olucak 2 numara iğne biraz büyük gelmez mi mırmır için falan gerçi senin amacı anlıyorum gelicekse büyük gelsin gelmezse kendi bilir ama arada gelen ufak balıklar için bence (eğer avlamak istersek) iğneyi 4 veya 5 numara kullanabiliriz sanırım.

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-08-2006, 20:06   #27
Uzm.Dr.Rastgele
Guest

Varsayılan tabi isteğe bağlı...

Taygun,eskiden ben senin dediğin gibi 4-5 numara beyaz iğne bağlıyordum.Hatta iğne sayısını balığın ağzına kesin takılsın diye 9-10 iğneye kadar çıkartmışdım.Sanırım 2 sene olmuştur.Çeşme dalyandaki doğal iç limanda gece avlanıyorduk.Sabaha karşı gelen ve o civarda yazlıkçı olduğunu tanışdıktan sonra öğrendiğim bir arkadaş 2 numara ve beş iğne bağladığı takımlarla bizi solladı geçti.o kişi doğru hatırlıyorsam 4-5 kasnak sıraladı ve bir sürü ak kefal aldı.Yalnız o arkadaşın gelirken getirdiği sardalyalar tuzlanmış ve etleri sıkı idi.Velhasıl adam malı götürdü,bizde sadece orta boy iki kefal tutarak onu seyrettik diyebilirim.Senin de dediğin gibi iğne boyları ve sayıları önemli olabilir.Ama esas konu sardalyayı '' esas balık '' gelene kadar iğnede nasıl tutabiliriz...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-04-2007, 12:16   #28
varlık
Oltacı

dip kıbrısa sardalya takılır. genelde kış aylarında daha iyi randuman alınır.kötü yanı küçük balıklarıda yakalr seçme şansı yok.saygılar
Eski 03-04-2007, 12:32   #29
kutluhan
Çımacı

kutluhan kullanıcısının avatarı

kıbrıs dedklerini bende sarma olarak öğrendim. nasıl yaptığıma gelince;
10 tane iğneyi yaklaşık birer cm ara ile bağlıyorum, bu şekilde elde ettikten sonra ilk kancayı sardalyanın başına takıyorum, daha sonra kuyruğuna doğru diğer kancaları balığın etrafına dolayarak balığın vücuduna takıyorum en sonunda sardalyanın kuyruğuna misinayı düğüm atıyorum ve denize salıyorum.
genellikle kurşun takmıyorum.
sonuca gelirsen yılan balığı ve iskorpit aldım. yani kesin sonuç veriyo eğer takılmazsa.

sardalyalerin bazı zamanlarda pahalı olmaısndan dolayı stok yapmak iyi oluyor. sardalyeleri tuzladıktan sonra gazateye sarıp buzlukta saklayabilirsin, böylece yemler av günü geldiğinde hala taze gibi pırıl pırıl kalıyorlar.

herkese rastgelsin.
([Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Bu mesaj en son " 03-04-2007 " tarihinde saat 12:34 itibariyle kutluhan tarafından düzenlenmiştir....
kutluhan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-04-2007, 21:15   #30
ilhanmania
Miço

ilhanmania kullanıcısının avatarı

sardalyanın ustune samandıra takıp altına 50 gr lık kursun takmak avdakı verımı arttırabılırmı??? yani bu sekılde kucuk balıklar yemle daha az ugrasıp sardalyede buyuk balıkların daha cabuk ılgısını cekmezmı??? ustalarımdan yardım beklıorum

1988/kocaeli
ilhanmania Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları