Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI KARADAN > Deneyimler-Anılar ,Avlak Bölgeleri-Haritalar

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 12-10-2006, 18:36   #21
Uzm.Dr.Rastgele
Guest

Varsayılan Islanmana üzüldüm...

Ulaş ben mithatpaşa sahilinde bundan 3-4 sene önce takılırken bu mevsimde bir kaç arkadaş gece takılırdık.Yani her ne hikmetse bu balık bu mevsimde gere yarısından sonra hatta sabaha karşı yemlenir ve biz bekleyip o saatlerde alıdık balığı.Sabah saat : 08.00 gibi filim biterdi.Yani akşam üstü gittiğin o saatlerde alman azıcık zor.Taygun'un dediği gibi ilgini çekerse bu günlerde sübyenin tam zamanı.Ama ben yemiyeceğim ve işime yaramayan balığı tutmak istemediğim için sübye ile hiç ilgilenmedim.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 12-10-2006, 21:04   #22
Lethe
Kaptan

Lethe kullanıcısının avatarı

Alıntı:
Uzm.Dr.Rastgele tafarından gönderildi
Ulaş ben mithatpaşa sahilinde bundan 3-4 sene önce takılırken bu mevsimde bir kaç arkadaş gece takılırdık.Yani her ne hikmetse bu balık bu mevsimde gere yarısından sonra hatta sabaha karşı yemlenir ve biz bekleyip o saatlerde alıdık balığı.Sabah saat : 08.00 gibi filim biterdi.Yani akşam üstü gittiğin o saatlerde alman azıcık zor.Taygun'un dediği gibi ilgini çekerse bu günlerde sübyenin tam zamanı.Ama ben yemiyeceğim ve işime yaramayan balığı tutmak istemediğim için sübye ile hiç ilgilenmedim.
tavsiyeniz için teşekkürler.bi de o saatleri deneyim bari.aslında öğlen vakti(neredeyse her seferinde)hatırı sayılır lidakiler almıştım aynı yerde.bu sefer zilden bi kere bile ses gelmediaslında üçkuyular tarafını denemeyi de düşünüyorum ama hem bana uzak(araba da yok şu aralar-serviste ve 2 hafta önce arkadan çarpan beton kamyonu sağolsun )hem de biraz şüpheleniyorum,o muhit nası olur geceleri bilmiyorum.her neyse,pes etmiyeceğim.eylemlerim sürecek .aslında sübyeyi de severek yerim ama çipuralar daha cazip geliyor şimdilik.saygılar...

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
..-.-...-... -.-..-.-..-.-.
Lethe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 30-11-2006, 08:32   #23
Lethe
Kaptan

Lethe kullanıcısının avatarı

İshak abi, uzmanı olduğun için sana sorayım dedim.
peki bu çipurayı daha ne kadar tutabiliriz?hangi ay derinlere çekilir?işten fırsat bulamıyorum şu sıralar avlanmak için.geç kalmış sayılır mıyım?
sevgiler..

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
..-.-...-... -.-..-.-..-.-.
Lethe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-08-2007, 19:12   #24
Aziz Gerzeli
Guest

Varsayılan canım kardeşim

kışın takıl bana karaburundan paşaların generallerini beraber yakalayalım
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 28-08-2007, 21:02   #25
semihseckin26
Oltacı

Varsayılan çupra

Çeşme Ildırıda (orkinos çiftliklerinin olduğu yerde) bu aralar 400-500 gramlık bol miktarda çupra var.Yem olarak mamun kullanıyoruz.Başka balık pek çıkmıyor.
semihseckin26 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-11-2008, 11:23   #26
şizofren
Oltacı

Merhaba arkadaşlar, ben bodrum-akçabükte oturuyorum.. önümde güzel bir sahil var kumluk.. Yeni tutmaya başladım açıkcası igne baglamayı yeni yeni ögreniyorum.. bu cupralar kışın buralarda olurmu bilen varmı.. Yem diyorsunuzda mamunun canlısını satan yok buralarda ölüsünüde takarken igne teymiyor parçalıyorum falan.. Buralarda tutan kişilerle diyaloglara giriyorum genelde kıbrıs atıyorlar.. dip atan pek yok. dip atanlarda tavuk eti tavuk cigeri kullanıyor. Pek anlamadım ne kadar dogru denedim ama bişey gelmedi benim olaya yanlışlıkla sokkan geldi oltayı kestim zehirli elleme dediler.. yardımcı olabilecek arkadaş varsa sevinirim.. İgne boyu ne önerirsiniz ayrıca?
şizofren Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 30-11-2008, 09:40   #27
phvedat
Çımacı

phvedat kullanıcısının avatarı

Varsayılan madyamı?

Alıntı:
katiti tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
imbat çipura için madya en güzeli de nereden bulucaz? ben hiç denk gelemedim daha madyaya yemcilerde. ben mi şanssızım, yoksa gerçekten pek bulunmuyor mu anlamadım valla .
bu yemi bulmanın o kadar zor olduğunu sanmıyorum gerçi bu ara çok revaçta
yemciler yok sattığını söylüyor
narlıderede bulunan bir yemci arkadaşıma göre haftanın yedi günü öğladen sonra saat 16:00---17:00 sıraları yemler gelir alınabilecek en iyi zaman
tavsiye ederim en iyi zaman
phvedat Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Gönderme Kuralları