Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI KARADAN > Deneyimler-Anılar ,Avlak Bölgeleri-Haritalar

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 20-12-2005, 22:18   #31
mufi
Guest

Varsayılan azmak

Adil kardeş.. orası nın tek ters tarafı sert lododosta balık yapmaması...
dnizden hava sert eserse.. maalesef balık dibe iniyor ve yine maalesef isteksiz oluyor..
o dere bildiğin gibi takribi dogu batı yününde.. tabii batısı deniz..
şimdi şööle oluyo..
ne zamanki rüzgar en fazla3/4 gibi kuzey dogudan +dogudan+güney doğudan eserse oradaki su sakin yada çok az çırpıntılı oluyor. bu durumda kefaller resmen su üstü yapıyor...hatta kiloluk kefaller bile resmen dans ediyor..
ama deiğim gibi lodos ve batı eserse denizden... balık hakgetire..
orada güzel bir yer var derenin iç tarafı yani asfaltın kara tarafında sitelerin hemen yanından geçiyor..oraya site sakinleri masa/sandelye felan yapmışlar
tabii kış aylarında boş.. muhabbe çok esaslı.. masaya nevaleyi koy hemen yanında oltayı dereye bırak..ooohh...gel keyfim gel..

muvaffak işmen
  Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 21-12-2005, 01:58   #32
aserkansatı
Guest

Alıntı:
ACHILLES tafarından gönderildi
Sevgili dostlarım;Umarım bu yaz İzmir'de hep beraberce güzel vakit geçirecez anlaşılan.Ben şimdiden Denizcilik İşletmeleri ile görüşmelere başlayayım bize bir ŞEHİR HATLARI VAPURU tahsis etmeleri için.
Üçkuyular feribotlarından biri işimizi görür.Uygun bi yere park ederiz sallarız oltaları...Yazı iple çekiyorum sizlerle tanışmak için...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-12-2005, 02:59   #33
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

Abi karadan balık avlamak için en güzel kerterizler bende saklı çupra için olsun ufak balık için olsun kefal için olsun hepsinin yöntemini biliyorum. Tabi yaz ayları için bilhassa temmuz ortası itibariyle. Ama muvaffak abimiz çok güzel bir öneride bulunmuş hava 10 derece üstüne çıksın balığa gidelim diye. Gidelim derim bende kaynaşmış oluruz bana her zaman uyar.
Haydi millet balığa gidelim.

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-02-2006, 23:49   #34
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Fıransızların çupra yakalamada kullandıkları oltaları ekliyorum.
Pek bişey beklemeyin bizimkilerle çokta farklı değiller sadece kullandıkları alet edevat daha farklı.
Eklenmiş Dosyalar
Dosya Türü: zip montages012006.zip (430,7 KB, 241 Görüntülenme)

Eski 26-02-2006, 21:19   #35
ADNAN
Organizatör

ADNAN kullanıcısının avatarı

Ben kıyıdan çupra avlarken mamun boru kurdu ve yengeç kullanıyorum iyi sonuç veriyor
Eski 26-02-2006, 21:51   #36
mufi
Guest

arkadaşlar tagonun yolladıgı pdf dosyasındaki karşıdan bakışta en soldaki kıstırma kurşunlu sistemi ben çok kullandım vede garantili çipura yakaladım.halen de kullanırım..
dikkat ederseniz adamların köstekleri hep uzun..
benden size tavsiye hiç boşuna 3 igneli 10/15 cm köstekli takımlar atmayın.benim marmariste kullandıgım ve her defasında dolu gelen sistem bu pdf de var..
bu sitemi çok önceleri ben istanbulda florya ve çekmece sahillerinde ve hatta..1976 larda mimarsinan sahillerinde 1 ila 3 kg arası karagözleri tutarken kullanırdım.
-- kamışın ucundaki misinanın klips ine 15 cm misina baglıyorsunuz bu misina makinadakinin 0,05 incesi olacak sonra bir kıstırma kurşunu(hareketli) takıyorsunuz sopanın atarına göre ama fazla agır olmasın mesela 100 gr ı geçmesin.. sonra bir normal fırdöndü.. ve ..devamına tekrar 0,05 daha ince bir köstek 25/30 cm kadar ve ucuna mutlaka kısa saplı çapraz saglam bir igne... olay bu..
sonra tak yemi at. ve biraz da misinaya kalama ver yani sopayı sahilde desteğe dayandıgında hafif bir misina bombesi olacak...
sonra bekleyin..
çipura yeme gelir önce koklar. etrafında dolanır bir bakar şöyle. ittirir felan derken tepki yoksa alır agzına.. ya oldugu yerde bir müdet geveler yada aldıktan sonra yavaş haraketlerle ilerlemeye başlar işte burada 30 cm lik köstegin özelliği ortaya çıkar..hayvan serbest sandıgı yemi hiç huylanmadan agzına alır.. ve harekete başlayınca kurşun engellemesini anlar ve 1/2 kafa atar işte o anda zaten iğne agzına takılmıştır.ardından dellenmeye başlar ve sizler kumsalda kamışın ucuna bakarken bir anda langır/lungur sopa aşagıya basar evet işte balık ignededir.. arkadaşlar..
ben bu sitemi kullanırım.. aynı zamanda mırmır içinde idealdir..hele kum zeminde suyun dip hareketleri ile uzun köstek ucundaki yem bir saga bir sola oynar ve balıga yemin ne kadar naturel oldugu nu hissettirirsiniz...en sulunesin den

selamlar
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-02-2006, 21:55   #37
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Alıntı:
mufi tafarından gönderildi
en sulunesin den

selamlar
Muvaffak abi şu son lafın beni koparttı.
Bende burdan anılcığıma söylemek istiyorum. ANIL BUNCA YIL KÖSTEKLERİ UZUN YAP DİYE BOŞUNA DEMEMİŞİM SANA DEMİİİİ.

Eski 27-02-2006, 04:32   #38
arm59
Miço

arm59 kullanıcısının avatarı

madya dediğiniz bildiğimiz midye mi oluyor? yoksa başka bir şey mi?
Eski 27-02-2006, 04:42   #39
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Alıntı:
arm59 tafarından gönderildi
madya dediğiniz bildiğimiz midye mi oluyor? yoksa başka bir şey mi?
Başka birşey oluyor.
Midye ilede çupra yakalanabilir ama yumuşak yem olduğu için denizde ne kadar ufak balık varsa hepsi bu yemi tırtıklayıp çupraya bırakmaz.
Madya gayet sert bir deniz kabuklusu resmini bulabilirsem yollarım.
Eti çok sert olduğu için diğer balıklar yiyemiyor etrafta çupra varsa yada iri mırmır,sargos gibi balıklar yakalanabilir.

Eski 27-02-2006, 04:48   #40
arm59
Miço

arm59 kullanıcısının avatarı

Valla resmini bulabilirsen bir zahmet bakalım çok merak ettim

Sosyal Paylaşım

Gönderme Kuralları