Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI KARADAN > Deneyimler-Anılar ,Avlak Bölgeleri-Haritalar

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 27-10-2005, 05:00   #11
ilhan
Kaptan

ilhan kullanıcısının avatarı

arkadaşlar levrek tutabileceğimi hiç sanmıyorum inşallah tutarım ama nerde olur nerde olmaz bilmiyorum. kayık aldım bakalım kayıkla kısmetim açılacakmı. arkadaşlar boğazın karadeniz tarafında geçen gece çapari ile 70 kg çinekop çekmiş şu sıralar çinekop iyi daha kayıktan olta atmak nasip olmadı ama bakalım ne olacak.. kayık alarak sanki başıma bela aldım gibi
ilhan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 28-10-2005, 00:59   #12
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

tekne almakla hiçte bela almadın ilhan abi gün gelicek karadan balık avlanamıycak kadar soğuk havalar olucak o zaman teknesizler denizi izlerken sen tekneye atlayıp balığını tutucaksın

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 28-10-2005, 19:58   #13
ilhan
Kaptan

Alıntı:
İmBat tafarından gönderildi
tekne almakla hiçte bela almadın ilhan abi gün gelicek karadan balık avlanamıycak kadar soğuk havalar olucak o zaman teknesizler denizi izlerken sen tekneye atlayıp balığını tutucaksın
Ben teknenin bakımı ve duracağı yer açısından sıkıntılıyım adamlar sömürüyorlar daha yeni olduğum için. Geçen hafta ilk suda deneme yapacam marinacı demezmi karaya çıkarttığımızı denize indirirken 50 milyon alırız. sonra biraz bakımıvar motoru sürekli üzerinde duracak çalınma riski var. Aslında şöyle güzel bir av yapsak tekne ile ozaman tüm zorlukları unutup ava konsantre olabilrim..
Eski 29-10-2005, 22:35   #14
Bir Dost
Kaptan

Bir Dost kullanıcısının avatarı

ilhan marinalarda kira mecburidir ve bu bedel belediye tarafından fiyatlandırılır öncelikle oradan tekneyi indirme yapacaksan verdiğin ücret karşılığı makbuz vermek zorunda olacaklar makbuzunu iste ama sana tavsiyem marinalar değilde balıkçı barınaklarını kullan istanbulda çok yer var burada sana yardım edecek birilerini kesinlikle bulabilirsin ayrıca bir fikir daha ben teknemi balıkçı barınaklarında tutuyorum balıkçı bir tanıdığım hafta içi kürekli kiraya veriyor o alınan ücret tamamen kendine ait hafta sonu teknemle motorlu çıkıyorum yani alan memnun veren memnun sendebunu düşüne bilirsin elbet güvenilir birileri vardır unutmaki teknen fiber bu nedenle bakıma gerek yok fiberin neyine bakım yapacaksın sadece motor bakım ister adamım bunları bir düşün ve tekne sahibi olmaktan asla yakınma inan bu fırsat herkesin eline geçmez şimdilik hoşçakal
Eski 30-10-2005, 10:47   #15
ilhan
Kaptan

Alıntı:
hudutt tafarından gönderildi
ilhan marinalarda kira mecburidir ve bu bedel belediye tarafından fiyatlandırılır öncelikle oradan tekneyi indirme yapacaksan verdiğin ücret karşılığı makbuz vermek zorunda olacaklar makbuzunu iste ama sana tavsiyem marinalar değilde balıkçı barınaklarını kullan istanbulda çok yer var burada sana yardım edecek birilerini kesinlikle bulabilirsin ayrıca bir fikir daha ben teknemi balıkçı barınaklarında tutuyorum balıkçı bir tanıdığım hafta içi kürekli kiraya veriyor o alınan ücret tamamen kendine ait hafta sonu teknemle motorlu çıkıyorum yani alan memnun veren memnun sendebunu düşüne bilirsin elbet güvenilir birileri vardır unutmaki teknen fiber bu nedenle bakıma gerek yok fiberin neyine bakım yapacaksın sadece motor bakım ister adamım bunları bir düşün ve tekne sahibi olmaktan asla yakınma inan bu fırsat herkesin eline geçmez şimdilik hoşçakal
Can dediğin gibi bu fırsak çoğu kişinin eline geçmez bende çok hevesli idim tekne ile av yapmaya daha nasip olamadı. ama az sonra çıkacağım ilk tekne ile balık avına adalara doğru gidecez arkadaşla. Marina konusunda tekneyi alan arkadaşlar aralık sonuna kadar yerparasını peşin ödemiş ama satın alırken 50 lşra marinacıya eldeğiştirme parası verdim bu değil canıımı sıkan adam karaya çektiği tekneyi suya indirmek için para istiyor. bana mantıksız geliyor belki bu işer böyle yürüyor.. Bana kalırsa marinacı yolmaya çalışıyor. Birde bende tekneyi 4rm fiber sanıyordum ama 5.5 m. aynakıç ahşapçıktı biraz bakım istiyor yakamozolmuş ve de boyası pek iyi durumda değil. onlar sorun değil elimden ve arkadaşların elinden gelir. Evet aralığa kadar beykozdaki balıkçı barınaklarına çakaceğim tekneyi balık zaten boğazda oluyor çogunlukla.
bilgiler için teşekkürler.
Eski 02-12-2005, 08:17   #16
Bir Dost
Kaptan

Bir Dost kullanıcısının avatarı

Umarım tekneyle siftah yapmıssındır ??EEE tekneyi alalı uzun zaman oldu artık
Eski 19-12-2005, 02:28   #17
balıkcı
Kaptan

balıkcı kullanıcısının avatarı

Amcama bak keyfi yerinde koca koca levrekleri tutmuş
Eklenmiş Resimler
Dosya Türü: jpg wolffsbarsch.jpg (138,0 KB, 356 Görüntülenme)
balıkcı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-12-2005, 02:31   #18
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

of of of rapalasıda çok güzelmiş balıklar dahada güzel keyfine diycek yoktur sanırım.

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-12-2005, 04:45   #19
aserkansatı
Guest

Erol, kod adın levrek ama baktım bu bölüme hiç bi şey yazmamışın.
Hayırdır baba niye saklıyosun bu işin püf noktalarını bizden?Komşum ayıp oluyor...Korkma senden çok tutmayız gelince...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-12-2005, 05:55   #20
levrek
Kurucu Üye

levrek kullanıcısının avatarı

Sevgili Seko,
Oltaya gelmeyeyim diye çok uğraştım ama nafile ,takıldım işte,Tagonun da başta anlattığı gibi takımı her zaman sağlam yapmakta fayda vardır.Sularda ısı bakımından ( 8,5 ile 15 derece arası sevdiği derecedir)hissedilir bir şekilde değişiklik varsa av zamanı gelmiş demektir.Gamit ve ısparoz yavruları ile kaya balığını genelde kıyı şeritlerinde tercih ederim,dere ve akarsuların denize döküldüğü yerler ise sülünez-boru kurdu-kırmızı kurdu ve çimçimi kullanırım,nedenine gelince kıyı şeritlerinde genellikle yavru balıklar,dere ağızlarında kabuklu-kurtlar vs.ler bu bölgelerin tabi faunasında bulunan yemlerdir.Meraklı bir balık olduğundan canlı yemin suda çıkartacağı sesler ilgisini hep çekecektir.
Bu yemlemeden başka sardalyeli dip kıbrısı da oldukça verim veren bir takımdır.Genelde uzun bırakma takımı ile seyyar kurşunlu tek iğneli takım kullanırım.
En verimli Av zamanı ise sabahları genellikle sabah ezanı ile gün doğumunu biraz geçmesi kadarki sürede, akşamları ise 17.00 ile günbatımı kadar olan sürededir.
Eğer limanda avlanacaksanız ki levrekler buraları da çok sevmektedirler,geceyi beklemekte fayda var derim,alıştıkları yem türü ise balıkçıların denize attıkları kalıntılardır,bunları kullanırsanız mutlaka başarılı olursunuz.(Yem olarak fare konusuna şimdilik değinmeyeceğim)Gece Tekneden mümkünse çapa atmadan kumluk bir bölgede avı yapılacak ise zokalı takıma boru kurdu takmak ideal olur.Gündüz ise teknenin yönünü karaya doğru çevirerek sahte yemle, özellikle kayalık bölgele at-çek yapılabilir.
Kıyıklardan ancak yumurtlama dönemi için gelenlerden hariç genelde tutulabilinecek kilogram ağırlığı 2-3 kg.geçmez,bu da zaten 8 yaşında bir levrektir.
Boyları büyüdükçe tek dolaşmaya başlarlar,yani 40 cm.dolayında bir tanesini avladığınızda bilinki oralarda dahası da vardır.
Kurnaz ve ürkektir, yakalandığında mücadeleyide elden bırakmaz.Bu yüzden av yerinde sesiz olun ve kendinizi göstermemeye çalışın.İnatçıdır, yavru balıklar için sırtı su üstünde, karnı kumda avlandığı çok görülmüştür.Bulanık suları ve ıssız sahilleri daha çok tercih ederler.
Balık yakalandığında misinaya boşluk vermemek gerekir,çünkü solungaç-kulakları ile misinayı kesmesi işten bile değildir.Makineli bir takım ile avlanıyorsanız fren ayarını sürekli olarak kontrol altında tutup ve sarmaya devam edin.Her zaman için levrek niyeti ile başlamışsanız ava,yanınızda kepçenizide getirmeyi unutmayın derim,sevgilerimle

Erol ERDOĞAN 1966

Hepimiz birer gölgeyiz aslında…
Nerede yaşarız, neye benzeriz bir fikrimiz yok, neyiz ne değiliz bir bilgimiz yok. Birbirimiz hakkında bildiğimiz tek şey Nick lerimiz…
Sanal alemin sisleri arasında beliriyor sonra kayboluyoruz. Gerçek olan tek şey; paylaşımlarımız, burada bizi var eden de bir tek bu…(alıntıdır)
levrek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Gönderme Kuralları