Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI KARADAN > Deneyimler-Anılar ,Avlak Bölgeleri-Haritalar

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 11-06-2007, 03:04   #51
freediver
Kaptan

Alıntı:
katiti tafarından gönderildi
Cumhur bunun için üretilen sistemler de var. Hatta sitede bir yerlerde Erol Abi kendi yaptığı sistemi paylaşmıştı. Balığın ağız kısmına da sahtelerdeki gibi bir gaga eklenerek hareket kazandırılıyor (Erol Abi çağ kaşığını ezerek yapmıştı onu da)...

Mert benim bahsettigimle senin anlattigin cok farkli seyler...Ben kurutulmus baliktan bahsediyorum...
BIZ DENIZCIYIZ

Cumhur 1980
Berlin

Bu mesaj en son " 11-06-2007 " tarihinde saat 03:09 itibariyle freediver tarafından düzenlenmiştir....
freediver Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 11-06-2007, 03:08   #52
freediver
Kaptan

Alıntı:
HALDUN YALIMLI tafarından gönderildi
Cumhur kardeş senin sözüne ettiğin sisitemin benzerinin sitemizde daha önce bahsi geçmişti. Senin dediğin sistemin bir benzerini zarganada uyguluyoruz. Laf aramızda Yusuf abi ( Gerence ) bu yıl bol bol bu sistemle avlanacak. Sana fikir vermesi açısından linki veriyorum. RASTGELSİN

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Haldun linkte verilen örnekle ve mertin anlattigi örnek hemen hemn ayni....

Almanya da canli balikla avlanmak yasak oldugu icin bu gibi sistemler nadirende harami balik (raubfisch) avlarinda kullaniliyor...

Cünki rapala ne de olsa yapay bir yem gercekle bir olmaz...Bu sekilde balik dogal ortamindan tanidigi avini yarali saniyor ve atliyor
BIZ DENIZCIYIZ

Cumhur 1980
Berlin

Bu mesaj en son " 11-06-2007 " tarihinde saat 03:12 itibariyle freediver tarafından düzenlenmiştir....
freediver Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 30-10-2007, 10:48   #53
prestige
Oltacı

Wink

iyi balık için izmit körfezinden kerteriz verebilecek arkadaşlar varmı ?
prestige Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-11-2007, 18:57   #54
celikaslan
Oltacı

merhabalar. bu forumun sayfa sayısından da anladığım kadarıyla epey levrek düşkünü var. ben de Karadeniz giresunda avlamaya çalışıyorum (Faruk abiden aldığım rapalalarla) henüz 3 oldu ( 1 tane 300 gram, 2 tane 1.5 kilo) daha da tutacağıma inancım sonsuz. Buralarda levrekler epey büyük. 10 kiloya kadar tutan var. hatta dalgıçlık yapan bir arkadaş zıpkınla 12.5 kiloluk vurdu. Ege levreklerinin tadını tutp tutmadığı tartışılır ama yine de levrek levrektir.
celikaslan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları