Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI KARADAN > Deneyimler-Anılar ,Avlak Bölgeleri-Haritalar

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 10-10-2011, 21:34   #1
Sarımert1994
Çımacı

Sarımert1994 kullanıcısının avatarı

Varsayılan İzmir Konak İskele'den

S.a mrb abilerim Rastgele konak iskeleden atıcam yarın nasipse yem olarak toprak solucanı taksam olurmu yagmur da yagdı solucan cıkardım 1 kg ye yakın yoksa boru kurdu sülünez vs.. alayımmı ve konak iskele çok kayalık takım bırakan çok oluyo Özelliklede ben takım bırakmamanın püf noktaları nelerdir ve Acemi balıkçının avlanacagı yerler nerelerdir kısaca bi anlatırsanız sevinirim Şimdiden teşekürler

Misinanız Gergin Oltanız Keskin Kısmetiniz ve Balığınız Bol Olsun
Sarımert1994 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 11-10-2011, 10:22   #2
mazhar üzümcü
Kaptan

mazhar üzümcü kullanıcısının avatarı

toprak solucanı tatlı su balıklarının avında kullanılır. sen sakin ve kumluk kıyılarda oltayı atma çekme ve kurtama tecrübeni geliştir. daha sonra bu tip yerlerde avlanmaya başla
CEP : 05336408018
mazhar üzümcü Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-10-2011, 14:03   #3
dogukan1997
Kaptan

dogukan1997 kullanıcısının avatarı

mert abi öncelikle rastgele . bende babamla bir hep konakta iskele tarafında avlanıoduk. önerdiğim hiç yoktan ii ve idare edecek yerler hani değerli balık alabileceğin yerler karataşın orası olabilir az daha ilerside olabilir o sana kalmış bnmde bu sitedeki abilerden oğrendiklerimle sana yardımcı oluorum gece av yapacaksan boru kurdu kesin al he çipuraya atacaksan madya alsan kötü olmaz zoka al bide sabah içn yengeçle atarsın balık varsa alırsın illaki şimiden sana rastgele
0555 761 80 60
Çimentepe / Eşrefpaşa
dogukan1997 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-10-2011, 19:07   #4
pendikli balıkçı
Kaptan

pendikli balıkçı kullanıcısının avatarı

Kardeşim ben kendi tecrübeme dayanarak sana şunu söyleyebilirim.Gece boru kurdu eğer orada varsa canlı teke harika iş yapar.Her balık bu yemleri sever.Şunu da eklemeliyim ki toprak solucanıyla denizde av yapamazsın.Ama deniz solucanı bulabilirsen iş yaparsın.Rastgele.

Birde şu var kayalık yerde çok iğneli yemli oltalar tercih etme Mazhar üstadın da dediği gibi bu senin tecrübeni arttırır, bu sayede takılmalarla uğraşmayıp avdan daha çok zevk alırsın.
B Rh(+)

KÜÇÜK BALIK YOKSA BÜYÜK BALIK DA YOK!

Bu mesaj en son " 12-10-2011 " tarihinde saat 07:12 itibariyle Ahmet TARİH tarafından düzenlenmiştir....
pendikli balıkçı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-10-2011, 20:45   #5
Sarımert1994
Çımacı

Eyw abilerim üstatlarım sevgili dogukan kardeşim İzmirde kumluk sakin yer neresi var sayın üstadım ve evren abi 5 gr kursun çift igne kullanıyorm igneleri aldıgm adam bu misinana taktıgım igneyle her türlü balık çekersin orta kalem igne dedi yem olarak ignenin brine sülünez digerine boru kurdu taktım 3 saat beklememe ramen gelen olmadı
dogukan kardeşim karataş kantar karakolunun ordan avlanmaya gittigimde ustalarımla karataş güzel çupra ve mercan cıkartıyomuş o gece bende attım ama boş çektim en güzeli konak iskele bence ama abilerim üstadlarım neresi derse ordan gider atarım Sayın mazhar üstadım izban ile aliaga tarafına gitsem ordan atsam oranı nasıl amcama sordum bugün balık alırsın ama rafineri bölgesi oldugu için çektigin balıktan bi lezzet alamassın dedi aliaga nın denizi pis mi ve gelen balıklar kalitesiz balıklarmı zayıf gelişmemis vs vs.....

Eski 12-10-2011, 10:58   #6
gonencsenkal
Kaptan

gonencsenkal kullanıcısının avatarı

Aliağa' nın balıkları gayet güzeldir Mert, denizde pis değil en azından İzmir Körfezinden daha temiz
Eski 12-10-2011, 21:07   #7
alp candaş
Oltacı

alp candaş kullanıcısının avatarı

ben küçükken bile solucanla balık yakalardık balık yakalanmaz diyenlere şaşırdım doğrusu bir de burada herkesin yok profesyonel yok kaptan yok usta demeleri kendilerine bence saçma.Ben 22 senedir balıkçılık yapıyorum yani avlayıp satıyoruz.burada ne kadar çok yazarsan o kadar profesyonel oluyorsun.

benim altımda oltacı yazıyor * var ben balıkçılık yaparken adam daha olta tutmasını bilmez onda kaptan ya da usta yazıyor çok komik

Bu mesaj en son " 13-10-2011 " tarihinde saat 07:02 itibariyle Ahmet TARİH tarafından düzenlenmiştir....
alp candaş Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-10-2011, 07:17   #8
Ahmet TARİH
Moderator

Ahmet TARİH kullanıcısının avatarı

Alıntı:
alp candaş tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
ben küçükken bile solucanla balık yakalardık balık yakalanmaz diyenlere şaşırdım doğrusu bir de burada herkesin yok profesyonel yok kaptan yok usta demeleri kendilerine bence saçma.Ben 22 senedir balıkçılık yapıyorum yani avlayıp satıyoruz.burada ne kadar çok yazarsan o kadar profesyonel oluyorsun.

benim altımda oltacı yazıyor * var ben balıkçılık yaparken adam daha olta tutmasını bilmez onda kaptan ya da usta yazıyor çok komik
Alp bey, formda yer alan üyelerimizin isimleri altında yazan terimler kişilerin sitedeki paylaşım miktarlarına ve yönetim kadrosundaki durumlarına göre tayin edilmektedir. Çok balık tutmanın veya çok uzun yıllar bu işi yapmış olmanın bu adlandırmalarda etkisi yoktur. Kimin ne kadar balık tutuğunu veya kaç senedir bu işi ile uğraştığınıda ölçümlemiyoruz. Burada esas olan şey bilgi paylaşımıdır. Bilgiler paylaşıldıkça değer kazanır. Mutluluklar paylaşıldıkça çoğalır diye düşünüyoruz. Bu bağlamdada sistemimiz üyelerin paylaşım durumuna göre farklı isimlendirmeler ile otomatik olarak adlama yapıyor.
Ayrıca bu ortamda hiç kimseyi paylaşımda bulunması içinde zorlayan bir sebep yok.
Bu nedenle sizi üyelerimize karşı kullandığınız uslubunuzda daha dikkatli ve saygılı olmaya davet ediyorum.
Ahmet TARİH Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-10-2011, 07:54   #9
Sarımert1994
Çımacı

gönenç abi öncelikle mrb lar dün konak iskele Af edersin Leş gibiydi havada rüzgarlı idi bütün pislikler su yüzeyine çıkmış denizde akıntı çoktu attık ama bişey çıkartamadık çogu kişi takım bıraktı adam ileriye atıyo olta ile ama yine akıntı yüzünden misina boşluk yapıyo

Eski 13-10-2011, 15:22   #10
mazhar üzümcü
Kaptan

mazhar üzümcü kullanıcısının avatarı

alp candaş denen arkadaş yazmış olduğun mesaj ile ne tecrüben ne yaşın ne bilgin beni yargılamaya yetmez. ben 34 yıldır bu alanda uğraşıyorum, kendimede bu güne kadar bir paye vermedim. o sitenin sahiplerinin taktiri. sen balık satmayı profesyonellik zannetsende bu sitede haddin olmadan eleştirmeye kalktığın hiç kimse tuttuğu balığı satmaz ailesi veya arkadaşlarıya paylaşır. 2 tane mesajla 2 kilo balıkla burada ego tatmin ettirmez kimse sana.
CEP : 05336408018
mazhar üzümcü Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Gönderme Kuralları