Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK TÜRLERİ > Deniz Balıkları

Deniz Balıkları Türkiye denizlerinde yaşayan balık türleri hakkında bilgilerin toplandığı bölüm.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 12-08-2007, 00:34   #11
GevrekLevrek:)
Oltacı

Arkadaslar, bu balığın 500 kg ma kadar cıkabildigini ve profesyonel balıkcıların 1numaralı korkusu oldugunu biliyormuydunuz? Ben bilmiyordum ama Gökceada seyahatimde ogrendim. Bu balıgı ayrıca öldürmeside çok zormus. Birkac balıkcı bir cok kez küreklerle bu balığı öldüresiye dövdüklerini ( ki bu ne kadar korktuklarını gösteriyor ) ama yinede öldüremediklerini söyledi. Arkadaşlar, genelde kücükleri kıyılara kadar yaklaşiyor ama bu büyüklerininde kıyıya gelmedigi anlamına gelmiyor. Ben ordayken yaşli bir balıkcı ( bu adamdan sonra tekrar bahsedicegim ) 1,20 mm misinayla, bir zoka ve kalamar ile kocaman bir balık taktı (kıyıdan, gece.) Maalesef kıyıya cekemedi ( kamış yok, hersey elle.) Bayagı bir süre ugrasip balıgı nafile yormaya calıstı ama durduramadı. 500 m misina gitti ve hatta ek yapıldı. En sonunda 5 kişi ne olursa olsun deyip asıldı (ben dahil.) Ben ABD de cok samon yakaladım ve buyuk balıgı cekmenin ne kadar zor oldugunu biliyorum. Sanki bir beton yıgını kamısa carpmış gibi olur. Ama arkadaslar bu oyle boyle bir sey degildi!!! 5 kişi asılıyor ama balık gık demiyor ve hala misina gidiyor. Yan gitmek yok, tek istikamet o da açiğa dogru. En sonunda kaptan bunun rina balığı olduğuna kanaat getirdi ve herkes besmele çekip hikayeler anlatmaya başladı, bu arada da zaten 1,20 lik celik gibi misinayı kesti attı. Misinayı cektiğimizde ucundaki kesigin tırtıklı oldugunu gorduk, sanki bir testereyle kesilmiş gibi. Güzel bir maceraydı ama eğer o balık gercekden rina balığı idiyse sonu iyi bitmeyebilirdi....Belkide akya idi ama akya olsaydı mutlaka cekerdik onu kıyıya. En azından ben oyle dusunuyorum.
Sponsored Links
Eski 09-10-2007, 18:05   #12
ünalmusa
Tayfa

ünalmusa kullanıcısının avatarı

bilgiler için teşekkürler eline saglık işime yarayacak bu bilgiler

ünalmusa Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları