Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI (TEKNEDEN)

DENİZ AVI (TEKNEDEN) Tekneyle yapılan tüm avlanma yöntemleri ile ilgili bölüm.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 22-11-2010, 17:03   #1
Çağatay
Miço

Çağatay kullanıcısının avatarı

Varsayılan Çeşmealtı balık avı (19.11.2010)

Sevgili arkadaşlar, bayram tatilinin son günü fırsat yaratıp, benim tekne ile ava çıktık. Ekibimiz; ben, İshak Ballıca, Erdal bey, İshak beyin Uşak'tan misafiri Gültekin bey ve Kaya bey'den oluşuyordu. Yemcilere mamunun oldukça geç gelmesinden dolayı limandan ayrılmamız hayli geç oldu, tahminen saat 22.00 suları oltaladık diyebilirim. İlk önce aşağıda biraz hareketlilik vardı. Nitekim bu sıralarda güzel bir mırmır ile açılışı ben yaptım, İshak beyin oltasına bir uskumru denk geldi, diğer oltalara da erkek mercan, kopez ara ara misafir oluyordu.

Ancak bir süre sonra dibimizde bitiveren gırgır teknesi bütün neşemizi kaçırdı. Daha biz ne oluyoruz demeden, kancabaş botunu suya indirip bilmem kaç vatlık ışıkları ve motor gürültüleri eşliğinde çevirme harekatına başladılar. Göz açıp kapayana kadar da ağlarını serip vinçle topladılar. Neredeyse avlak bölgesinin tamamını çevirdiler diyebilirim. Belki biz o bölgede demirli olmasak bizim bulunduğumuz alanı da çevireceklerdi. İşlerini bitirip gittikten sonra bize tabi hüsran düştü. Sabaha kadar balık tıkırdamadı diyebilirim.

Sabahın alaca karanlığında az da olsa yine bir hareketlilik başladı. Bu sırada bana güzel bir kaba lidaki denk geldi, göz gözü görmeye başladıktan sonra da bir ikincisini misafir ettim. Bir süre sonra da bir sarıkanat istavrit ve bir mırmır daha aldım. Bir süre sonra Erdal bey'de bir lidaki aldı. Kaya bey iki mercanı arka arkaya denk getirdi. İshak bey bir sarıkanat istavrit aldı. Bu arada bir karagöz de beni ihmal etmedi. Kaya beye denk gelen kalamarı da unutmadan ekleyelim.

Güneş iyice yükseldikten sonra zaten çok da keyifli olmayan balık iyice kesti. Çapa toplayıp, uskumru, kolyoz peşine düşmek için tekneye yol verdik. Yeni meraya geldiğimizde hamsi ile zoka çalıştık. Burada da uskumru, kolyoz ekibinden misafirlerimiz oldu. Sakin sakin zoka atarken, bir an İshak bey, yav bu gelen nedir deyince, hepimizin kafası o tarafa çevrildi. Biraz mücadeleden sonra İshak bey güzel bir lambukayı tekneye aldı. Bir süre sonra ondan daha irisi Erdal bey'e denk geldi. Misinalar, uskumruya göre ince misina olunca lambuka biraz bizi uğraştırdı. Balık bir ara teknenin çapa ipine misinayı üç tür doladı, kopardı koparacak. İşte o an sinirime hakim olamamışım elimdeki kepçeyi hışımla geriye fırlatıp çapa ipindeki misinayı ayıklamak için hamle yaptım. Aşağıdaki videoda görünüyor ben de izleyince farkına vardım, keza olay anında kendimden geçmişim. İshak bey bu anı da kaçırmamış ya pes doğrusu. Bu video görüntüleri sayesinde millet beni tenten çizgi romanındaki sinirli kaptan Haddok ile özdeşleştirecek. Neyse, biraz uğraştıktan sonra 2.lambukayı da ekip çalışması ile tekneye aldık.

Öğlen yorgunluğun ve uykusuzluğun tavan yapması ile dönüşe geçtik. Sayısı az ama çeşidi bol bir av oldu. Gece avı umduğumuz gibi olsa, pembe beyaz takımından tatminkar av yapabilsek, sabah da biraz daha fazla lidaki alsaydık çok daha güzel bir av olacaktı ama buna da şükür diyelim.

Daha bereketlisi sizlere denk gelsin.

Av esnasından bir kaç kare.

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

İshak beyin video paylaşımı.

ERROR: If you can see this, then [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....] is down or you don't have Flash installed.

Bu mesaj en son " 29-04-2012 " tarihinde saat 19:21 itibariyle ishak BALLICA tarafından düzenlenmiştir.... Neden: açılmayan video linki yenilendi
Çağatay Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 22-11-2010, 17:42   #2
Raif Yelkenci
Kaptan

Raif Yelkenci kullanıcısının avatarı

Çağatay seni ve tüm ekibi kutlarım bol çeşitli bir av olmuş lambuka videosuna da bayıldım doğrusu afiyetler olsun.
Eski 22-11-2010, 19:06   #3
kaptankarabulut
Üstad

kaptankarabulut kullanıcısının avatarı

Çağatay kardeşim paylaşım için teşekkürler.Kırmızının peşinde olan Kaya kardeşim yine yapacağını yapmış.
o gece bende denizdeydim ama inan çok verimsiz bir geceydi, Ama ertesi gün uskumru ve kolyoz festivali vardı.Çok güzel bir gün olmuştu bizim içinde...

İZMİR-1959 0 Rh (+)
KAPTAN KARABULUT
GÜZELBAHÇE 2.LİMAN
Telefon: 0538 294 01 94

kaptankarabulut Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-11-2010, 19:34   #4
ibrahimz35
Moderator

ibrahimz35 kullanıcısının avatarı

Çağatay Abi daha ne olsun denizde balık kalmamış.
Tüm ekibi kutlarım, anlatım ve video sayasinde biran ben'de kendimi teknede zannettim.
Lambuka tam bir ekip çalışması olmuş.
Yoksa o misina ile o lambuka'yı çekmek her baba yiğidin harcı değil.
Video için İsak Bey'e çok teşekkür ederim.

Forum kurallarına ulaşmak için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
Forum kullanma kılavuzu için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
İmza ayarlarınızı değiştirmek için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
Avatarınızı ayarlamak için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
Lütfen TÜRKÇEMİZE sahip çıkalım.Yazım kurallarına ulaşmak için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
ibrahimz35 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-11-2010, 21:41   #5
Halil İplikçi
Kaptan

Halil İplikçi kullanıcısının avatarı

kutlarız...çok güzel sayenizde o anları yaşamış olduk teşekkürler

Hüsnü Halil İplikçi
Halil İplikçi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-11-2010, 22:01   #6
engintuna35
Oltacı

Bereketli olsun. Güzel balıklar. En üst fotodaki balıkçı teknesi bana ait. Ayakta duran siyahlı kişi de benim. Tesadüf eseri rastladım. Serdar35 tekne adı. Ben her hafta sonu genelde orda oluyorum. Babam genelde kalamarcıdır. Hepinize selamlar.
engintuna35 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-11-2010, 07:30   #7
Necati ARAT
Kaptan

Çağatay abi paylaşım için teşekkürler..
Güzel bir konu emeğine sağlık..
Av içinde ayrıca kutlarım.
Çeşit bol, Lambukalar Kallavi..
Elindeki mırmır ve çipura takoz maaşallah..

Necati ARAT Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-11-2010, 08:36   #8
Adem VARDARCIK
Banned

Muhteşem kareler.Bereketli bir av.Daim olsun Rastgele.
Adem VARDARCIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-11-2010, 18:52   #9
muhabbetci
Kaptan

ne güzel bir av olmuş maşallah,
MANİSA/ iZMİR /ÇANDARLI
muhabbetci Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-11-2010, 20:41   #10
Hasan BALIKÇI
Kaptan

Hasan BALIKÇI kullanıcısının avatarı

mükemmel bir paylaşım olmuş elinize kolunuza yüreğinize sağlık.

balıklar çok güzel dahada iyilerine
ekip tam bir ekip video paylaşımında katkılarından dolayı ishak abimize sonsuz teşekkürler
allah dostluğunuzu ekip olarak bozmasın MAŞALLAH
Hasan BALIKÇI Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Gönderme Kuralları