Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI KARADAN

DENİZ AVI KARADAN Denizde olta ile balık avı hakkında herşey.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 11-05-2008, 16:38   #1
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

Smile Dönüşüm muhteşem olacak diye ümit etmiştim

Merhabalar
Uzun süredir okul dolayısıyla internetten kendimi neredeyse tamamen soyutlamış durumdaydım ki bu bir süre daha böyle gidecek öyle olması gerekiyor. Neyse cumartesi sabahı ek ders için okula gitmiştim. Derste tanımadık bir numaradan arama geldi. Hayırdır dedim güç bela açıp konuştum arayan Ertan abiydi. Gürültü patırtıdan konuşup anlaşamadık. Ders bitiminde hemen aradım. Haydi balığa gidiyoruz arabada boş yer var gel dedi. en son balığa gittiği tarihi unutmuş, denizi uzaktan bile görmeyeli 1-2 haftayı geçmiş bir deniz sevdalısının vereceği cevabı vererek teklifi kabul ettim. Hasan,Hüseyin,Ertan,Serkan,Taygun kadrosuyla sahalara müthiş bir dönüş yapacağım ümidiyle yollara düştük. Sadece Hasan abinin malzemeleri taşımak için damperli kamyon gerekiyor olsada biz emektar doğan slx e atlayıp yola koyulduk. Yolda Kıvanç abiyide ayartmayı ihmal etmedik onuda peşimize taktık sabah çok erken dönmesi gerektiği halde sadece bizi görebilmiş olmak için kırmayıp geldiği için ayrıca teşekkür ediyorum. Neyse hem balıklar için hem kendimiz için yem işini hallettikten sonra ver elini Zeytineli. Yerimize roman havalarıyla neşeli şekilde geldik. Serkan abim hemen ibrahim tatlıses edasıyla ateşi yakıp mangalın başına geçti o sırada 1-2 deneme yaptık ama kayabalığı harici gelen giden olmadı. Yemek sırasında Ertan abi öyle fıkralar anlattı ki gözlerimizden şakır şakır yaşlar aktı. Yemekten sonra oltalara sarılıp erkek mercan avını başlattık. Yarım saat içinde yaklaşık 2 kilo kadar yakaladık. Kıvanç abi hemen ayıklama işine girişti mangalcı başımızda ateşi kor haline getirip mercanlar için uygun pişirme ısısını ayarladı Balıklar pişti aman aman bir güzel oldu ki sormayın gitsin mercanlar yağlanmışta yağlanmış parmakları eme eme afiyetle mideye indirdikten sonra benim uykum geldiği için derin bir uykuya daldım. Gece bi ara gök gürültüsüyle tren lokomatifi sesi arasında bi ses duydum yerimden fırladım meğer Kıvanç abi gelmiş yatmış o horluyormuş
Sabahın ilk ışıklarında oltaların kurşunlarının suya düşüş sesiyle uyandım. Hemen dışarı çıkıp etrafa bakındım ama bizim ekibin hepsi uyuyor sadece üstad oltaları atmış başında duruyor. Birde rüzgar esiyor ki zehir zemberek adamın dişlerini şakırdatıyor. Hasan abim sağolsun ateşi yakmış çayı demliyor geçtik başına hem çaylarımızı yudumladık hem sohbet ettik. Bir yandanda gözümüz kulağımız oltaların zilinde ama ne gelen var ne giden hatta selam veren bile yok. Bir oltada ben salladım ya nasip diye ama uzun beklemeler sonuç getirmedi. Balıklar için açık büfe kahvaltı sunduk mamun, borukurdu, yengeç ama tersten esen sert rüzgar balıkların keyfini kaçırmış iştah miştah bırakmamış.

Eğlence olsun diye gezinirken kıyıda çiftliklerin üzerine çıktık. Meğer uzakta aradığımız çupralar dibimizdeymiş haberimiz yokmuş. 1 metre suda 5li 6lı gruplar halinde gezinen çupraları görünce 2 takım alıp şansımızı ordan denemek için Hasan abi Serkan abi ve ben çiftlik üzerine çıktık. (Yanlış anlaşılma olmasın kıyıya tamirat için çıkarılmış boş kullanılmayan çiftlikler)

Hasan abi bir cengaveri kaçırdı. Ardından uzun bir süre tık demeden bekledik. Ertan abide yanımıza geldi "serkan ver şu oltayı azcık ben takılayım" dedi. Ve serkan abi daha oltanın 2 adım ötesine gidemeden Ertan abi çekti çuprayı. Ve günün tek kayda geçen balığıda bu yaklaşık 400 gramlık çupra oldu.

Herşeyden önce hatta balıktan önce o ortamda bulunup deniz havası almak, yıldızları daha net olarak keyifle izleyebilmek, şehrin gürültüsünden kargaşasından uzaklaşmak, dostlarla sohbet edip doyasıya gülmek inanın herşeye bedel. Bu güzel günde emeği geçen tüm abilerime ve canım kardeşim hüseyine teşekkürler. Uykulu,2. derece güneş yanıklı olarak yazdığım yazıma son vermeden önce herşeyin gönlünüzce olmasını diliyorum.

Haftaya görüşmek dileğiyle...
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik

Bu mesaj en son " 11-05-2008 " tarihinde saat 16:51 itibariyle Hasan BALIKÇI tarafından düzenlenmiştir....
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 11-05-2008, 17:01   #2
Hasan BALIKÇI
Kaptan

Hasan BALIKÇI kullanıcısının avatarı

bu haftaki avımız serkan ve ertan kardeşlerimin moral avı olsun diye oldu biliyorsun taygun varsın paşalar gelmesin ama birdahaki hafta bizleri yalnız bırakmayacak o paşalar
herşeyden önemlisi benim kardeşlerimin yanında olmamdı bence hele o kıvanç kardeşim yokmu bilader geldin çok sağol seninle sohbet herşeye değer malzemelerin bende canım kardeşim
17 18 organizasyonunu dahanet konuşmak gerekecek

sevgiler saygılar
Hasan BALIKÇI Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-05-2008, 18:54   #3
paşalı
VİP

paşalı kullanıcısının avatarı

Vayyyy Taygun kardeşim senin yazını okuyan cennetlik nerelerdesin?Gerçi belirtmişsin okuldan dolayı olduğunu.Önce eğitim ve istikbal başarılar dilerim.Balıkta güzel bir gün geçirmişsiniz aslında balık bahane dostluklar şahane.Birdahaki sefere balıkta olur.Kal sağlıcakla.

paşalı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-05-2008, 07:33   #4
HALDUN YALIMLI
SHARK

HALDUN YALIMLI kullanıcısının avatarı

Cool

Sizin en kötü avlarınız, günleriniz böyle olsun arkadaşlar. Önümüzdeki haftasonuna kısmetse güzel balıkları yakalarsınız. Taygun avı anlatımın gayet güzel, okurken birlikteymişiz havası estiren cinsten olmuş. Birde balık olsaymış daha bir hoş olurmuş ama sağlık olsun. Hepinizi kutluyorum. RASTGELSİN
haldunyalimli@gmail.com
HALDUN YALIMLI Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-05-2008, 08:40   #5
iskorpit
Tayfa

iskorpit kullanıcısının avatarı

valla ne diyim herşey öyle güzeldiki birlikte olduğumuz herkese cok ama cok teşekkür ederim.süper bir gündü hasan abim gece oynattı mercanları üçer üçer,paşa yoktu ama olsun genede orada olmak herşeye değerdi,herkez böle güzel bir anı yaşasın isterim ve eklerim haftaya (17-18 mayıs) herkesi bekliyosuz dostlar keyfine doyum olmaz bi haftasonu olacak.SAYGILARIMLA

BUNLAR NE GÜZEL ÇİPURALAR BÖLE
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
iskorpit Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-05-2008, 11:14   #6
Caner BALIKÇI
Tayfa

Caner BALIKÇI kullanıcısının avatarı

Taygun ellerine sağlık kardeşim çok güzel anlatmışsın.Önümüzdeki hafta (17-18 mayıs) büyük organizasyonda buluşmak dileğiyle.
Saygılar;Sevgiler

Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi vazifen, Türk istiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

O ŞİMDİ ASKER ş=222
Caner BALIKÇI Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-05-2008, 12:20   #7
Anıl ÜNALAN
Coast Guard.

Anıl ÜNALAN kullanıcısının avatarı

BeLLi ki hasom 17-18 de ki organizasyonumuza bırakmış baLıkLarı hep beraber gitçeğimiz için Hadi bakaLım sizin muhabbetiniz yeter Haftaya beraberiz
Telefon : 05058552330
Ziraat Teknikeri

Anıl ÜNALAN Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-05-2008, 21:46   #8
hakan25
Kaptan

bu güzel muhabbetli balık avını,bizlerle paylaştığın için teşekkürler tayguncum..
Eski 13-05-2008, 03:33   #9
Teaser
Kaptan

Smile Ah Be Kardeşim

Sen gene dönmüşün ya balık olayına.Sonuç elbette güzel olacaktır eninde sonunda...Ama anlatım harika...
Biz hepten dünya gailesindeyiz.Ahhh bi gitsek de...Boş dönsek de olur...
Ne deyim be kardeşim hayırlı olsun.Mühim olan dostluk.Darısı sıradakilere...
Rastgele...

DUR YOLCU , BİLMEDEN GELİP BASTIĞIN BU TOPRAK, BİR DEVRİN BATTIĞI YERDİR.

EĞİLDE KULAK VER BU SESSİZ YIĞIN ,BİR VATAN KALBİNİN ATTIĞI YERDİR.
Teaser Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-05-2008, 19:57   #10
kturkol
Kaptan

kturkol kullanıcısının avatarı

arkadaşlarım hepinize canım kurban. çok güzel bir gece geçirdik. ben erken gitmek zorundaydım, Orçunu Yüzme okuluna götürmem gerekiyordu. balık yoktu ama sağlam muhabbetimiz zaten bize yeterdi. bu arada mercanların hakkını yememeliyim balık yoktu derken.

Tagom tunderbırdüm olum sen kendine bak hele, ben yattığımda uyuyabilmek için kulaklarımı tıkamak zorunda kaldım şimendiferim.

bu arada gaz sıkışmalarn felaketmiş abim senin yav, kacan gazın sesinden seko bile korktu ne oluyo diye etrafına korkuyla bakındı yazık.

Bu mesaj en son " 13-05-2008 " tarihinde saat 20:02 itibariyle kturkol tarafından düzenlenmiştir....
kturkol Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları