Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI KARADAN

DENİZ AVI KARADAN Denizde olta ile balık avı hakkında herşey.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 18-11-2006, 20:52   #1
gokseldbuga
Guest

Varsayılan Akbuk-ilk ve son

Abilerim & kardeslerim,
bu sabah baska bir forumda bir abimizden tarif alarak Akbuke gittik .
Maalesef benim cok sevdigim yengecler!!! Izmirde tek bir yemcide dahi yok! (Guzelbahceye gidilmemistir) , sansa bakarmisiniz, istemediginiz zaman bir suru istediginiz zaman yok! Herneyse sabah 8:30 gibi Bismillah diyerek cift kostekli oltami denize indirdim , aman yarabbim 3 dakika sonra asagi resimdeki guzellik oltaya takilmaz mi? Kamis acemiligi ile cektim , kamisim katlandi sormayin tam komedi, neyseki cekebildim. Bu arada abim de ben de seviniyoruz iyiki gelmisi degecek demek ki diye dusunduk (175 km) .
Ne mumkun her attigimiz takiliyor en az 8-9 takim heba oldu. Sonra daha kumluk bir bolge kesfettik ve oraya gectik fakat "tık" yok. Oglen artik dayanamayip 2. tarif olan balik ciftliklerinin oraya yoneldik "tık" yok diger balikcilar siftah dahi yapamamislar, dediklerine gore bugun Akbuk sabah balik yapmamis herkes aksami bekleyecekmis. Herneyse eski yerimize donup ( arasi 10-15 km) oltalari deniz indirdik "tık" yok. sabahtan aksama 9 lidaki 1 cipura cekebildik.
Genelleme yapmamak lazim burayi tavsiye eden abimiz gecen hafta 7-8 iri cipura almis, gecmiste de 2kg ustu levrek cipura cektigi olmus.
Olayin en aci tarafi gecen hafta Ildirda oldugu gibi bu hafta da denize dususum du . Aman dikkat elinizde 3,5 m kamisla balik tutucam diye islak kayalar uzerinde yer bulabilmek icin ordan oraya ziplamaya kalkmayiniz )
Bir daha Akbuke gider miyim? cok zor 175 km . Simdiye kadarki en iyi cipurami yakalamama ragmen av zevksizdi, sanirim ben gene Ildir yolcusuyum, tabii baska birisi Izmir yakinlarinda baska bir avlak tarif edene kadar ...
kamis, kasnak,
mamun
1 X 600 gr civari cipura
9 X lidaki (ama cok guzeller )
sevgiler & saygilar

Bu mesaj en son " 20-03-2007 " tarihinde saat 20:59 itibariyle gokseldbuga tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 18-11-2006, 21:57   #2
katiti
Kaptan

katiti kullanıcısının avatarı

Belki yol uzun ama yine de balıklar fena sayılmaz. En azından çeşit kaliteli...

Navigare necesse est...

2 metre de derindir, 20 metre de derindir...
katiti Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-11-2006, 22:22   #3
gokseldbuga
Guest

kesinlikle katiliyorum Mert, lidakiler piril piril pembe yanakli, cipuradanbahsetmiyorum bile o benim aşkım
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-11-2006, 11:40   #4
Uzm.Dr.Rastgele
Guest

Varsayılan Daha iyisi can sağlığı...

Göksel kardeşim bizim çocukları tepside yanyana görünce gözüm gönlüm açıldı.Hele hele abileri için maşallah diyorum.Anladığım kadarı ile az dahi olsa
'' hamlık'' gitmiş gibi diyebiliriz.Yengeç bulamama olayına gelince onuda şöyle açıklıyayım: Havalar serinlediği için yemcilerin yengeç getirmesi artık zorlaşmıştır.Yengeç kendine kuma gömdüğü için bu aylardan sonra o yeme ulaşmak artık zorlaşır.Yakında mamunda artk yemcilere gelmiyecek ve bizler Sülünez-boru kurdu-madya ve sardalya'ya talim edeceğiz.Daha iyisi ve irilerininde denk gelmesi dileğiyle rastgelsin diyorum.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-11-2006, 17:41   #5
levent_izmir
Oltacı

sen iyimişsin dostum
ben gittim eli boş döndüm
nereden avlandınız bi küçük birde büyük ada vardı oralardanmı
Eski 19-11-2006, 19:21   #6
gokseldbuga
Guest

Ishak abi bi organizasyon yapalim diyorum, fakat bu hafta sonu benim sirkette bir test var c.tesi pazar malesef ava cikamicam.
Levent, kucuk adanin sag on kiyisinda cipurayi cektim ama tavsiye etmem her attigin mutlaka takiliyor, tas sorun degil o diken gibi yosunlar var ya yapisan mumkun yok kurtaramiyorsun, adani sagindaki kayaliklardan avla onun onu oldugu gibi kum hic takilmiyor,

Bu mesaj en son " 20-03-2007 " tarihinde saat 20:55 itibariyle gokseldbuga tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-11-2006, 20:59   #7
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

Göksel abicim maşşallah diyorum ama yol biraz uzak olmuş
Daha irilerine

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-11-2006, 21:13   #8
levent_izmir
Oltacı

goksel tarifi tam anlamadım bana göremi resme göremi kime göre sağ
haritada bi işaret koysaydın kumluk alanı
tşk ler
Eski 19-11-2006, 23:19   #9
gokseldbuga
Guest

abicim gidince gorursun zaten, kayalik yerler resimde kahverengi , hafif yesilimsi turkuaz olan yerler kumluk .adanin sagina gideceksin, tabii ki sana gore ,

Bu mesaj en son " 20-03-2007 " tarihinde saat 20:56 itibariyle gokseldbuga tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-11-2006, 10:02   #10
aganta borina borinata
Guest

yol çok uzunmuş çok...ama bizimde arasıra bu kadar uzun av yolculuklarımız oluyor...bazen de yol kısa ama off road yapıyorsunuz gitmek için....çamura saplanmalar, arabadan sonra yaya devam etmeler vb...

bence amatör balıkçı, doğa sevgisi ve maceracı ruhunu balık yakalama arzusuyla aynı kefeye koyup öyle çıkmalı yola...mutlaka yeni yerler denemeli...ve denenen yerleri ve zamanını bi yerlere not almalı...alınan bu notlar aylara göre size ışık tutabilir...

eğer uzun yola deneme amaçlı gidecekseniz mutlaka av alanına hakim birilerinden samimi bi tavsiye almalısınız...balıklar zamana göre yer değiştirirler...
nitekim tarif edilen yer diğer balıkçılar tarafından biliniyorsa oarada yapacağınız av pek denemeden sayılmaz...orası hakkında bi fikir oluşmuştur...

benim tavsiyem ilk kez olta atacağınız yer hakkında bi fikriniz yoksa...en azından yukarıda resimleri verdiğiniz gibi avlanacağınız alanı gitmeden önce bi inceleyiniz...eğer balıkların davranış tarzlarıyla yer arasında ilişki kurabilirseniz çok daha başarılı olabilirsiniz...

genede avınız fena sayılmaz...ellerinize sağlık...

rastgelsin...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları