Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > SOHBET ve EĞLENCE > TARTIŞMA, SOHBET ve HABERLER

TARTIŞMA, SOHBET ve HABERLER Güncel olaylar hakkında...

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 01-02-2007, 15:54   #1
Güven ÖZYELDAN
Guest

Varsayılan :(

yaşgünü var allah uzun ömür versin umarım dilediklerince sevdiklerince uzun ömür geçirirler de isterdikki bizlerlede birlikte olsalardı sadece arkadaşımız mesaj yazmış diğer arkadaşlarımızda katılım böyle çok fazla üyemiz var 1185 kişide kişi kadarız katılımda bunu zaman içinde sıkça dile getiriyoruz paylaşılmayan bilgi bilgi değildir fikir edinmek için üye olan ve bu sekilde siteyi takip eden arkadaşlarımız var ama sadece iş olsun diye kaydolan ve o günden sonra bir daha açmayan yüzlerce kişi olduğuna inanıyorum neden 50kişi yerine 1185 kişiyle sohbet etsek daha iyi olmazmıydı?
Eklenmiş Resimler
Dosya Türü: jpg adsız.JPG (221,8 KB, 49 Görüntülenme)

Bu mesaj en son " 02-02-2007 " tarihinde saat 07:55 itibariyle Güven ÖZYELDAN tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 02-02-2007, 11:16   #2
katiti
Kaptan

katiti kullanıcısının avatarı

Kardeşim bu konuda sana katılıyorum ama ne yazık ki çözümsüz gibi görünen bir sorun bu...

Belki her 10 mesaja bir çipura, her 50 mesaja bir levrek yakalam garantisi versek üstesinden geliriz ...

Navigare necesse est...

2 metre de derindir, 20 metre de derindir...
katiti Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-02-2007, 11:27   #3
Güven ÖZYELDAN
Guest

mert çözüm kolay aslında yıllık periyodlar içinde site içi düzenlemeler esnasında üye olupta bir daha linkine dahi bakmayan kişileri katılım tarihi veya son mesaj tarihinden itibaren mesela 1 yıl diyelim paylaşıma katılmayan üyelerin üyelikleri silinir katılımı olmayan üye yoğunluğu ortadan kalkar sonra tekrar siteyi gezmek isterse ziyaretçi veya yeni üye olarak kaydolur..böylelikle bu sorun kalkar ortadan bizde aktif katılımı sağlar ve siteye ve birbirimize faydalı kişilerle çalışmış oluruz....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-02-2007, 11:49   #4
gokseldbuga
Guest

admine de cok is cikarmamak icin 6 ay diyorum, oysa 2 ay olmali, kim gidici kim kalici belli olur
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-02-2007, 12:33   #5
aganta borina borinata
Guest

Alıntı:
katiti tafarından gönderildi
Kardeşim bu konuda sana katılıyorum ama ne yazık ki çözümsüz gibi görünen bir sorun bu...

Belki her 10 mesaja bir çipura, her 50 mesaja bir levrek yakalam garantisi versek üstesinden geliriz ...
iyi fikir...de ...balıkları yakalaycez mi pereynen mi alcez...hayır pereynense golayda...yakalamak biraz zaman alır ...

rastgelsin...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-02-2007, 14:30   #6
katiti
Kaptan

katiti kullanıcısının avatarı

Alıntı:
gokseldbuga tafarından gönderildi
admine de cok is cikarmamak icin 6 ay diyorum, oysa 2 ay olmali, kim gidici kim kalici belli olur
Göksel ve Güven bu konuyu daha önce de birkaç kez konuştuk aslında. Ama böyle birşey yapamıyoruz ne yazık ki. Düşünün ki kişi üye olmuş ve mesaj yazmak yerine izlemeyi tercih ediyor. Haliyle kimseye de zorla mesaj da yazacaksın deme hakkımız yok. Bu nedenle o yol tercih edilmedi...

Navigare necesse est...

2 metre de derindir, 20 metre de derindir...
katiti Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-02-2007, 15:05   #7
ramazanuçar
Guest

bu mesajın altında iki tane mod arkadaşımızın yorumları var.eminimki onların ve diğer yönetici arkadaşların sitenin işleyişi ve görünümü hakkında yeni fikirleri vardır.ben şimdilik sızlanmak yerine bu yeniliklerin siteye neler kazandıracağını(katılım ve paylaşım adına)görmek istiyorum.
dışlayıcı olmak yerine kucaklayıcı ve katılım adına kışkırtıcı olmak bana daha mantıklı geliyor.

rastgelsin...

Bu mesaj en son " 02-02-2007 " tarihinde saat 15:07 itibariyle ramazanuçar tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-02-2007, 15:33   #8
Uzm.Dr.Rastgele
Guest

Varsayılan Benceeeeeeeeeeeee......

Şimdi arkamıza yaslanıp,şöyle bir sitemizi inceler isek; makale -döküman-konu anlatımı-avlanma teknikleri-malzemeler-balık hakkında muhtelif biligiler vs vs.....hemen hemen her şey var.Yani diyorum ki; diğer amatör balıkçılık sitelerinde ne varsa,bizde de hepsi var.Eeeeeee, katılımı arttırmak için ne eksik o zaman diye bir soru ortaya çıkıyor....

Sevgili arkadaşlarım....Bence bunu aşmanın yolu,tanışıp-kaynaşmaktan geçiyor.Yani havalar müsait olduğu andan itibaren elimizden geldiği kadar çok katılımcının dahil olduğu sık sık organizasyonlar yapmalıyız...Öncelikle her üyemiz kendi bulunduğu yöredeki arkadaşlar ile bir şekilde(Ama özelden yazarak-ama msn yolu ile yazışarak) tanışıp kaynaşması lazım.

Birlikte olan bu kişiler tüm yaşadıklarını,bir şekilde tek tek sitenin üyeleri ile paylaşma ihtiyaçı duyacak ve bunun sonunda da hem siteye kalıcı katılımcılar sağlanmış olunacak;Hem de dışarıdan siteye göz gezdiren bir ziyeretçi buradaki paylaşım-muhabbet ortamını görünce otomatik olarak kendini bir şekilde site içerisinde bulacaktır.

Önümüzdeki günlerde,10-15 kişilik guruplar halinde bir takım organizasyonlar gerçekleştirilebilirse eminim paylaşımın çok daha bol olduğu ortam ortaya çıkacaktır....

Bu siteye üye olan bizler bu tutkuyu elimizdenden geldiğince sık sık yaşamayı seven insanlarız.Şimdi balığa giderken,ama tartışma-sohbet bölümüne, ama duyurular bölümüne arkadaşlar ben şu gün şu saatte,şu mevkiye kıyıdan takılmaya gidiyorum denilse fena mı olur.Zorlama ve baskı olmadan o hafta veya o gün balığa gidecek olan diğer bir arkadaşın da o ekipe dahil olması ile siz düşünün ortaya çıkacak o tatlı telaşı.Şimdi doğal olarakta ortaya şu çıkacak....Vay bee, işte filancalar bu hafta şuraya balığa gideceklerdi..dur bakayım bizim siteye gireyimde bakayım,neler yakalamışlar,neler yaşamışlar diye diğer üyelerde merak oluşacaktır.

Mesela ben kendim şahsen diğer üyelerin yaşadıklarının okumaya bayılıyorum.Ve merak içinde ilk gelecek raporları dört gözle bekliyorum.Tabi ondan sonra yazılan yorumları da....

Durum böyle olunca da,site haliyle sanal bir bilgi platformu olmaktan çıkıyor ve adeta yaşayan-soluk alıp veren-anında tepki veren canlı bir organizmaya dönüşüyor.....Bilmem yanılıyorum mu?

Siteyi her açışımda dur bakyım Sevgili Göksel bu hafta ne yapmış,dur bakayım sevgili Erol'cuğum bu hafta seferihisar da ne yapmışlar,veya Adnan olsun,Mufi olsun,Onur olsun,Şavaş olsun,Can olsun,Güven olsun,Mert olsun ......vs vs.bu hafta bir şeyler yapmışlar mı diye siteye uğramadan edemiyorum.İşte bütün mesele bu siteye üye olan tüm kişilere bu merak duygusunu bir şekilde aşılamamız lazım.Katılım zaten geriden otomatik olarak gelecektir.....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-02-2007, 16:02   #9
Güven ÖZYELDAN
Guest

ishak abi ellerine sağlık çok güzel yazmışsın adanadan,denizliden,almanyadan,antalyadan ve daha birçok ilden katılan arkadaşlarımızla harika bir arkadaşlığımız var bir kaçı ile bile görüşen arkadaşımız oldu zaman içinde ama biz izmirden gerçekten ciddi bir katılıma sahibiz fakat sadece 10 kişi kadar birbirimizin yüzünü gördük bilinçli olarak belki yemcilerde malzemecilerde hatta avlandığımız yerlerde bile beraber oluyoruz ama tanımıyoruz ki birbirimizi bu tanışma organizasyonlarını çoğaltım vakit ayırmak lazım... ben en azından görüldüğünde aaa bizim siteden bir arkadaş deyipte tanışmaya vesile olması açısından araçlara yapıştırılmak üzere sticcer yaptırdım logomuzun üstünde olduğu bende ve haldun kardeşimde bunlardan var bir kaç arkadaşada verdim almak isteyen arkadaşlar benimle veya halduna ulaşıp alabilirler yada posta yolu ilede yollayabilirim bunları en azından tanışma açısından bir vesile olabilir diye düşüncem..sevgili abicim sık sık kahve içme ve av organizasyonlarımızı sanırım daha sık yapmalıyız...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-02-2007, 00:07   #10
ADNAN
Organizatör

ADNAN kullanıcısının avatarı

Varsayılan ince ve hassas

Güven'im iyi yakalamışsın ince konu ama 1200 kişi ye yaklaştık önümüzdeki hafta tamamlanır sanırm, bence 2-3 ay siteye yazı yazmayan girip olup bitene bakmayan arkadaşlara bence önlem alınmalı ve karara bağlanmalı ...
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları