Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > SOHBET ve EĞLENCE > Balık Yemekleri

Balık Yemekleri Yakaladığımız balıkları pişirelim...

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 04-07-2007, 16:34   #1
BLACK SHARK
Kaptan

BLACK SHARK kullanıcısının avatarı

Varsayılan Firinda Alabalik

Selam Arkadaslar ..

Görmüs oldugunuz Yemek türü firinda alabalik ... Önce yakaladim sonra bi güzel hazirladim ve yedik .... cok lezzetli tavsiye ederim.

[IMG][Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....][/IMG]

tarifesi :

1 - Alabalik , kisiye göre adet belirliye bilirsiniz
2 - Sogan - Maydonoz - Sarimsak - Tuz
3 - Zeytinyagi 1 corba kasik
4 - Defne yapragi
5 - Domates
6 - Patates
7 - Limon
8 - Nane

Arkadaslar bu benim kendi yapmis oldugum Yemek tarifesi ( Firinda )
yaninda güzel bir coban salatasi ve bir 35 lik Yeni Raki acarsaniz ohhhhhh ohhhh radyo da Türksanat müziginden eski parcalar ...ohhhh afiyet olsun .

selamlar ...

MUHTAC OLDUGUN KUDRET...
DAMARLARINDA KI ASIL KANDA MEVCUTTUR
BLACK SHARK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 04-07-2007, 16:45   #2
mufi
Guest

Yasin afiyet olsun eline saglık baksana safi vitaaamin
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-07-2007, 18:16   #3
twennwolf
Oltacı

twennwolf kullanıcısının avatarı

ahhh ahhhh üzerine de birazcik tereyagi koysan varya tadindan yenmez neyse afiyet olsun bende yarin hafta sonu yakaladigim baliklari tuzda yapacam. bakalim alabalik tuzda yapilinca nasil oluyor umarim fiyasko olmaz
Eski 04-07-2007, 18:34   #4
BLACK SHARK
Kaptan

Alıntı:
twennwolf tafarından gönderildi
ahhh ahhhh üzerine de birazcik tereyagi koysan varya tadindan yenmez neyse afiyet olsun bende yarin hafta sonu yakaladigim baliklari tuzda yapacam. bakalim alabalik tuzda yapilinca nasil oluyor umarim fiyasko olmaz

selam melih ...

Aare de Zölligofen de yani berne yakin bir nehir , bilirsin mutlaka ? orda rafting ve Fly fishing yaptik cok güzel doga harikalari , isvicrede düz igneyle balik tutmak serbest , heleki somon türleri ... Ohne wiederhaken derler burda , ama kuru Nympfe ile saglam yakaladik ...

evet sen bol tuzlarsan tuzlu balik olur herhalde , sonra musluga abone olursun sen Aare de tutmuyormusun balik ?

selamlar

MUHTAC OLDUGUN KUDRET...
Eski 04-07-2007, 19:34   #5
ykmk
Kaptan

ykmk kullanıcısının avatarı

Alıntı:
BLACK SHARK tafarından gönderildi
selam melih ...

Aare de Zölligofen de yani berne yakin bir nehir , bilirsin mutlaka ? orda rafting ve Fly fishing yaptik cok güzel doga harikalari , isvicrede düz igneyle balik tutmak serbest , heleki somon türleri ... Ohne wiederhaken derler burda , ama kuru Nympfe ile saglam yakaladik ...

evet sen bol tuzlarsan tuzlu balik olur herhalde , sonra musluga abone olursun sen Aare de tutmuyormusun balik ?

selamlar
Yasin abi yarısından çoğunu anlamadım.Gerçi konunun dışındayım ama Türkçe karşılıklarının olmaması ne kadar acı,yada bizim kullanamamamız.Tarif için de teşekkürler.
Herkese afiyet olsun...
ogameci39@hotmail.com

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
ykmk Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-07-2007, 19:45   #6
BLACK SHARK
Kaptan

Alıntı:
ykmk tafarından gönderildi
Yasin abi yarısından çoğunu anlamadım.Gerçi konunun dışındayım ama Türkçe karşılıklarının olmaması ne kadar acı,yada bizim kullanamamamız.Tarif için de teşekkürler.
Herkese afiyet olsun...

selaam yunuscan ..

Aare isvicrede bir nehirin ismi . zölligofen bir kasaba isvicrede - bern de isvicrenin baskenti ve fly fishing ... türkcesini bende bilmiyorum , yani bizi ayiran nehir isminde bir filim var , Brad pitt oynuyor , orada babasi ve abisi ile alabalik tutuyor ...eyer o filmi taniyorsan ...iste Yasin abin ve Aare nehri diyebilirsin .... ohne wiederhaken .... kanca da damak yok , yani baligin agzini yaralamamak icin , eyer Balik kücükse geri birakmak icin .... yarali balik cabuk mantar hastaligi kapar ve diger baliklara zarar verebilir ...kuru nypmpfe de yapay sivrisinek - somon türleride zaten türkce alabalik cesitleri ve benzeri - insallah sana yardimci olmusumdur ... selamlar

MUHTAC OLDUGUN KUDRET...

Bu mesaj en son " 04-07-2007 " tarihinde saat 19:49 itibariyle BLACK SHARK tarafından düzenlenmiştir....
Eski 04-07-2007, 19:48   #7
ykmk
Kaptan

ykmk kullanıcısının avatarı

Alıntı:
BLACK SHARK tafarından gönderildi
selaam yunuscan ..

Aare isvicrede bir nehirin ismi . zölligofen bir kasaba isvicrede - bern de isvicrenin baskenti ve fly fishing ... türkcesini bende bilmiyorum , yani bizi ayiran nehir isminde bir filim var , Brad pitt oynuyor , orada babasi ve abisi ile alabalik tutuyor ...eyer o filmi taniyorsan ...iste Yasin abin ve Aare nehri diyebilirsin .... ohne wiederhaken .... kanca da damak yok , yani baligin agzini yaralamamak icin , eyer Balik kücükse geri birakmak icin .... yarali balik cabuk mantar hastaligi kapar ve diger baliklara zarar verebilir ...insallah sana yardimci olmusumdur ... selamlar
Çok teşekkür ederim Yasin abi.İnşallah o filmi bulurum.Yakından ,ilgilendiğin için de ayrıca çok çok teşekkür ederim.
Sağol...
Saygılarla...
ogameci39@hotmail.com

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
ykmk Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-07-2007, 20:31   #8
twennwolf
Oltacı

twennwolf kullanıcısının avatarı

walla ben oralarda tutmadim. daha dogrusu burda yani isvicrede öyle kafana göre istedigin yerde olta atamazsin tabiri caiz se cizerler adami burdaki asagi yukari her göl icin ayri lisans alman gerekiyor. lisansiz balik avlamak yasak(bazi istisnalar disinda yani bazi cok büyük göllerde mesela zürichsee de tek bir olta atabilirsin ama oda sadece belli kurallar cercevesinde) benim balik tuttugum Wägitalersee diye bir baraj gölü. günlük lisans 30CHF karsiligi aliniyor.ve sadece günde 5 adet balik yakalama hakkiniz oluyor ama tutarsiniz ama tutamazsiniz o size kalmis ayrica tuttugunuz baliklarin ölcülerini agirligini vs. bildiriyorsunuz. ayrica öyle canli yem felan kullanamiyorsunuz arkadasin dedigi gibi ohnewider haken kullanmak zorundasiniz. ha bu dedigim kurallara uyarsaniz ne ala ama yok ben uymam diyorsaniz inanin sinirdisina kadar yolu var.tabiki bu yabancilar icin kendi vatandaslarina ise öyle bir para cezasi veriyorlar ki adam senelerce belini dogrultamaz
Eski 04-07-2007, 20:53   #9
freediver
Kaptan

O resimde gördügünüz balikalri 4 saat kadar önce yasin abimle beraber götürdük... yaninda vazgecilmez dostumuz 35 lik de vardi
abi eline saglik cok saglamdi
BIZ DENIZCIYIZ

Cumhur 1980
Berlin
freediver Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-07-2007, 21:22   #10
BLACK SHARK
Kaptan

Alıntı:
twennwolf tafarından gönderildi
walla ben oralarda tutmadim. daha dogrusu burda yani isvicrede öyle kafana göre istedigin yerde olta atamazsin tabiri caiz se cizerler adami burdaki asagi yukari her göl icin ayri lisans alman gerekiyor. lisansiz balik avlamak yasak(bazi istisnalar disinda yani bazi cok büyük göllerde mesela zürichsee de tek bir olta atabilirsin ama oda sadece belli kurallar cercevesinde) benim balik tuttugum Wägitalersee diye bir baraj gölü. günlük lisans 30CHF karsiligi aliniyor.ve sadece günde 5 adet balik yakalama hakkiniz oluyor ama tutarsiniz ama tutamazsiniz o size kalmis ayrica tuttugunuz baliklarin ölcülerini agirligini vs. bildiriyorsunuz. ayrica öyle canli yem felan kullanamiyorsunuz arkadasin dedigi gibi ohnewider haken kullanmak zorundasiniz. ha bu dedigim kurallara uyarsaniz ne ala ama yok ben uymam diyorsaniz inanin sinirdisina kadar yolu var.tabiki bu yabancilar icin kendi vatandaslarina ise öyle bir para cezasi veriyorlar ki adam senelerce belini dogrultamaz

Evet Melih ....
aynen burda da öyle --- Almanyada kafana göre her yerde balik tutamiyorsun , cezasi agir . Aare de günlük 25 Chf vermistik ... Alabalik restorant sahibi , hem Balikci hem tur düzenliyor .... bizler yurtdisindan yani almanyadan katildigimiz icin , misafir belgesi yeterli oluyor , ayni burdaki gibi ..günlük hatta aylik kart alabiliyorsun ( bütce meselesi ) ama inan harika doga , bakarsin günün birinde gene damlarim oralara selamlar

MUHTAC OLDUGUN KUDRET...
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları