Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > SOHBET ve EĞLENCE > FOTOĞRAFLARIMIZ

FOTOĞRAFLARIMIZ Her türlü balık avın fotoğraflarını yayınlayabiliceğimiz bölüm.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 15-05-2007, 10:19   #1
Rauf
Guest

Varsayılan Alanyada bl.günler- 4

Cumartesi sabah 8 de bir arkadaşla ızmarite cıkıyorduk limana giriş yapan arkadaşımın teknesinden el salladığını gördüm bana DIRAL balığının olduğunu ama kendisini hic yakalamadığı nı söyledi bede bulunan 5 cm lik bir raglou verdim birde bunu dene dedikten sonra ızmarit ve mercen avına gittik.o gün bereketli olmuştu 5 kilo kadar balıkla döndüm .ama pazartesi erkenden DIRAL icin denize acıldım.
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
kullandığım takım yukardaki 5cm lik raglou yu 0.25 iyi cekerli misinaya bağladıktan sonra 5 mt sonra ufak bir pıdöndü sanra 10 mt misina bir pırdöndü daha peşine 10 mt misina yine pırdöndü bağlayıp tekneden hic bir ağırlık takmadan salıyorsunuz tekne ralanti bağzan biraz rolanti üstü kıyıdan 10mt bağzan kayalık yerlere yakın olarak seyr ediyorsunuz.
10 dakka sonra sırtıya bir ağırlık bindi allah kahretsin bismillah daha yeni cıktık torbaya taktık dedim tornistan vurup geri geri gidiyorum amacım misinayı kopartmadan torbadan kurtulmak! oo bir baktım bizim torba hareketlendi
meğer bizim torba 45 cm lik bir baba DIRAL mış
bundan sonraki takılanlar normal boyutta Dıral balıklarından ve melenurya lardan oluştu 3 saatlik sabah avı böylece sonuclandı.Herkeze selam ve bereketli avlar dilerim.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 15-05-2007, 10:25   #2
aserkansatı
Guest

Ellerine sağlık abicim.Harika balıklar...DIRAL dediğiniz balık sarıkuyruk denen balık mı acaba?
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-05-2007, 10:35   #3
yalcinicli
Çımacı

yalcinicli kullanıcısının avatarı

Rauf ağabey, balıklar da fotoğraflar da harika.
Çok temiz bir av olmuş.
Afiyetle...
yalcinicli Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-05-2007, 10:49   #4
aganta borina borinata
Guest

rauf abi güzel sarıkuyruklar... oralarda böyle kudurmaya başlamışsa buralarda da kudurumuştur... bu balığın orta boyları tüy ya da silikon yemlere güzel tepki veriyor... yemin su üzerinden çekilmesi lazım...

bizim buralarda "avcı" derler...

tebrik ederim...

rastgelsin..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-05-2007, 10:59   #5
Rauf
Guest

Alıntı:
aserkansatı tafarından gönderildi
Ellerine sağlık abicim.Harika balıklar...DIRAL dediğiniz balık sarıkuyruk denen balık mı acaba?
Hayır serkan sarı kuyruk yani avcı veya kuzu diye anılan balıkla ilgisi yok bu tamamen bir başka bir cins dikkat edersen kuyruğunun yanlarında ıstavrit kılcığı gibi kılcıklar var sarı kuyrukta bunlar olmaz selamlar.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-05-2007, 11:04   #6
katiti
Kaptan

katiti kullanıcısının avatarı

Rauf Abi çok güzel av olmuş, tebrik ederim. Dral ya da Tral dedikleri bu balığı pek tanımıyorum, ama melanurlar cam gibi valla, ağzım sulanmadı desem yalan olur ...

Navigare necesse est...

2 metre de derindir, 20 metre de derindir...
katiti Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-05-2007, 11:12   #7
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

Rauf kaptanım harika av olmuş tebrikler daha irilerine inşallah

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-05-2007, 11:26   #8
sbasaran
Guest

dıral ya da istavrit. her neyse güzel balıklarmış rauf abi.
geçen çarşamba günü iş çıkışı oltaya niyetlendim. avlak yerine doğru ilerlerken martıların daldığını gördüm. hiç aldırış etmedim. o bölgeye yaklaştığımda bir de gördüm ki balık sürüsünün içinde kalmışım. o anda çantamda bulunan tüm takımları 1 saat denememe rağmen hiç bir tanesi dokunmadı bile... resmen suyun üstünde güneşleniyorlardı. ben yaklaştığımda hareketlenip dalıyorlardı.
akşam eve döndüğümde simli tüy takım hazırladım. şimdi çantamda takımlar hazır. ilk fırsatta (hala duruyorlarsa) hesaplaşacağım onlarla. inanın bana tanesi en az yarım kilo gelirdi. eğer yemleniyor olsalardı her halde kovayı doldururdum.
sizin dıral dediğiniz balıkları biz burada yeşil istavrit diyoruz. bir de bunların sarı kanat ve ya sarı kuyruk dediklerimiz oluyor.
devamını bekleriz rauf abi. bol şanslar.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-05-2007, 12:04   #9
aganta borina borinata
Guest

Alıntı:
trakonya tafarından gönderildi
Hayır serkan sarı kuyruk yani avcı veya kuzu diye anılan balıkla ilgisi yok bu tamamen bir başka bir cins dikkat edersen kuyruğunun yanlarında ıstavrit kılcığı gibi kılcıklar var sarı kuyrukta bunlar olmaz selamlar.

rauf abi bu bizim bildiğimiz çatalkuyruk demi yahu...biraz irileştimi burada sarı kuyruk yada avcı derler bu balığa... sizin oralarda da dıral diyorlarmış... bana aynı balıklar gibi geliyor... hatta bu balıkların el kadar olanları çok yüzsüz olurlar neredeyse yemi sen oltayı sudan çıkarana kadar takip ederler... öncekiler gibi resimleri karşılaştırıp farkları anlatırmısın üstad

rastgelsin...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-05-2007, 12:23   #10
aganta borina borinata
Guest

ha yok sayın abim... ben karıştırdım sanırsam...alttaki balıkların kulaklarında benek varmış ... merak ettim vallahi...

rastgelsin...

Bu mesaj en son " 15-05-2007 " tarihinde saat 12:26 itibariyle aganta borina borinata tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları