Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > Amatör Balık Avı Genel Bilgiler > Yem Tipleri, Kullanma Şekilleri ve Yemleme > Mazmoz (Yemleme)

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 15-03-2007, 23:26   #11
Güven ÖZYELDAN
Guest

sayın abicim fikir harika bulunduğun avlağın yemlenmesinde katkı sağlayacağı kanısındayım fakat hamurun hortum içinde basınçla itilmesi gerektiği kanısındayım akışkan olmağı için tıkanmaya çok fazla sebebiyet vereceği kanısındayım bir itenek yardımı ile pompa olabilir bu üretimin yararlı olacağını düşünüyorum... şimdiden rastgelsin hayırlı olsun....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 16-03-2007, 06:32   #12
mufi
Guest

Dün gittim pimapen ci ye 2 tane bos silikon kartuşu aldım içlerini temizledim pistonu çıkardım ve bir çubuk uydurdum. oldu sana büyük bir şırınga ( eh artık ulaş ımın da gönlü oldu basınçlı yemleme yapacam).. şimdi hortum alacagım 10/12 m de!! ucuz yollusundan bakıyorum. hem hafifif te olmalı malum ellitane malzeme taşıyoruz bu yaşta.vallahi su ile denedim bir itme gücü varki sormayın banyo küvetinin içinden dışarı vurdu sular..heh..heh..(yemleme sırasında balıkları korkutmasın:dikkat: tazzikten.. heh heh.) bakaceyiz artık..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-03-2007, 08:09   #13
chondrostoma
Oltacı

Hakkaten güzel fikir, işe yarayacağı kesin, tebrikler
Bende daha önce delikli kap veva kibrit kutusunu karaya bağlı denize salmıştım, ancak içine kokmuş ezilmiş peynir koyduğumda undan daha iyi bir mazmuz yöntemi olmuştu....Hatta kefal niyetine avlanırken inanılmaz melanur yakalamıştım, hemde sabaha kadar....
Eski 16-03-2007, 11:13   #14
giritli
Kaptan

giritli kullanıcısının avatarı

Muvaffak abicim hayranım senin buluşlarına vallaha...

Bu yemleme konusunda bir alternatifte bulunayım...
suda kaybolan doğaya zararsız yem torbaları... [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
giritli Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-03-2007, 14:51   #15
mufi
Guest

Evvet işte pompada bu.. bugün 10 m 10 luk şeffaf hortum da aldım.. şimde gidip denmem lazım lakin sakin hava bekliyorum
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 30-03-2007, 07:01   #16
mufi
Guest

Varsayılan dipte yemleme hortumu

Alıntı:
ulash tafarından gönderildi
muvaffak abicim,
suyun aldıntaki basınç, üstündekine oranla fazla olacaktır.bu sistemin çalışabilmesi için de karışımı yeteri kadar basınçla hortuma vermek gerek.belki bir el pompası ya da derinlik az ise, nefesle de olabilir.ama eminim ki bu yaratıcılık la bunun da üstesinden gelirsin
Ulaşcım dün sistemi Gümüldürde denedim hortum boyu 5 m. idi taakribi 50/60 derece eğimle suya girdi. su dışında kalan kısmı1 m.den az dı ve toptaga sapladıgım çubuğa sabitlediğim horumun ucundan döktügüm ayran kıvamındanki un+su karışımı gayet seri şekilde indi ve suyun dibinden çıktı.basınca gerek kalmıyor..
yani sistem gayet saglıklı çalışıyor. yanlız ek bir bilgi vereyim hortum ilk anda hava dolu oldugunda batmadıgı için vede suya atar atmaz. anında batırmak için uç kısmına 100 gr ve yukarıya dogru her 50 cm de bir 20 gr kurşunlar monte ettim. (şemadaki taş işe yaramadı)şimdi gayet iyi oldu.hemen hortum dibe iniyor .
bu arada 3 adet te kefal tuttum.. su bulanık oldugundan maalesef avcılık kesat gitti.

Bu mesaj en son " 30-03-2007 " tarihinde saat 07:05 itibariyle mufi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 30-03-2007, 19:50   #17
discus
Kaptan

discus kullanıcısının avatarı

muvaffak abi azmak taki yavru köpekler napıyolardı iyilermidi. bende geçen hafta gittim sadece iki tane alabildik.sen arttırmışsın sayıyı sanırım 20 nisan gibi yumurtlama biter o zaman senin taktikle yaşadık ki offf offff....
discus Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 30-03-2007, 19:57   #18
mufi
Guest

Alıntı:
discus tafarından gönderildi
muvaffak abi azmak taki yavru köpekler napıyolardı iyilermidi. bende geçen hafta gittim sadece iki tane alabildik.sen arttırmışsın sayıyı sanırım 20 nisan gibi yumurtlama biter o zaman senin taktikle yaşadık ki offf offff....
bişi dicem şu anda kefalde yumurta felan yok kardeşim..
yavrular orada.. habire milletin yanına geliyorlar..
aslında ilerliyen tarihlerde oranın arka tarafındaki sitenin içinde ki kısımda çok daha keyifli balık alınıyor.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 30-03-2007, 20:04   #19
discus
Kaptan

discus kullanıcısının avatarı

valla abi 20 senedir orda avlanan bir ustamın sözüydü yumurta meselesi.nisan sonu gibi biter dedi bende ona inandım demekki yemişler beni.peki abi bişey sorcam balık neden yeme karşı bu kadar iştahsız.ağustos ayıdı sanırım 3 kişi tuttuklarımız kovaya sığmıyordu şimdi neden yoktur.(sözlerim yanlış anlaşılmasın kefal hakkında fazla bilgim yoktur ilk deneyimimde gümüldürde olmuştu)
discus Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 30-03-2007, 22:51   #20
gerence
Kaptan

gerence kullanıcısının avatarı

Arkadaşlar, kefale mazmoz konusunda benim de bir önerim var. Biz bunu; çocukken Göztepe-Valikonağı arasında yer alan denize sıfır evlerin bahçelerinden denize uzanan, yüzmek ,güneşlenmek,kayık bağlamak için inşa edilmiş iskelelerin ayaklarına bağlardık ve koca kefaller yakalardık..! o kefaller ki ; adeta tuluma sürünerek dansederler ))Peynicilerden alacağınız peynir tulumları acaip koku yapar suda durdukça. Suya indireceğiniz bir tulum kokusunu haftalarca muhafaza edecektir...
Şimdiden kolaygelsin, avınız bol olsun... Bu işten en çok nasiplenenler ;hiç olmazsa görüntülerini esirgemesinler bizlerden...
Rastgelsin..!
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları