Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > TATLI SU AVI

TATLI SU AVI Tatlı sularda olta ile yapılan avlar hakkında herşey.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 19-01-2008, 17:49   #11
MEHTERAN
Kaptan

MEHTERAN kullanıcısının avatarı

Vay benim rauf babam vay, bak senden daha neler öğrenecekmişiz. Mutlak deneyeceğim bu formulü abi saygılarımla.
Sponsored Links
Eski 19-01-2008, 20:13   #12
Rauf
Guest

Alıntı:
MEHTERAN tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Vay benim rauf babam vay, bak senden daha neler öğrenecekmişiz. Mutlak deneyeceğim bu formulü abi saygılarımla.
Gürkan evvela alıştırman lazım anladığım kadarıyla hic kimsenin gitmediği veya gittiği ama göl veya akarsu ise otarafta avlanmadığı bölgeyi,tarafı secmen lazım gibime geliyo.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-01-2008, 06:15   #13
MEHTERAN
Kaptan

MEHTERAN kullanıcısının avatarı

Alıntı:
Rauf tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Gürkan evvela alıştırman lazım anladığım kadarıyla hic kimsenin gitmediği veya gittiği ama göl veya akarsu ise otarafta avlanmadığı bölgeyi,tarafı secmen lazım gibime geliyo.
Abim bilgine sonsuz teşekkürler.
Eski 22-01-2008, 15:08   #14
balıkcı omer
Tayfa

değerli arkadaşım murat öncelikle sana sazan avından bahsedeyim hani halk arasında sazan gibi atladı derlerya o öyle değil işte.sazan avlarken mevsimine göre yem olayı değişir birincisi balık havyarı dökdükten sonra enerjiye yani proteğine ihtiyacı vardır bunun için toprak ve balçık solucanı kurt avlak yeri vecivarındaki böcek türleri lazım.ikincisi arpa hasadından sonra kepek küspesi yapmalısın ve ayçiçeği küspesi mısır küspesi ile bilare açıklamasını yaparım.üçüncüsü konserve mısırla avlaya bilrsin yanlız gitdiğin avlak yerini mutlaka çarşıdan alacağın kuru yemlik mısırı evde haşlayıp şişireceksin 5 kg.kadar avlak yerini bolca yemlemelisin sürekli aynı yere gidersen balığı oraya çekersin kullanmış olduğun takımların ayrıntısını bana iletirsen sana ve senin gibi arkadaşlara yardımcı olmak isterim .daha değişik avlanma teknikleride var zamanla bunlarıda paylaşırız .yanlızca benim fikirlerimle sabit kalma diğer arkadaşlardanda bilgi almalısın çünkü her yörenin farklı avlanma teknikleri vardır.sevgilerimle allaha emanet olun.rasgele.

ÖMER FARUK EREKMEKCİ 1960/SAMSUN
BALIKCILARIN EFENDİSİ

(AYIPSIZ DOST ARAYAN DOSTSUZ KALIR)
(MEVLANA)

Bu mesaj en son " 22-01-2008 " tarihinde saat 15:17 itibariyle balıkcı omer tarafından düzenlenmiştir.... Neden: eksiklik
balıkcı omer Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 01-02-2008, 23:03   #15
C@feran
Çımacı

C@feran kullanıcısının avatarı

Alıntı:
mufi tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Murat kardeşim arkadaşların dediği gibi öncelikle bu forum sayfalarının didik didik ara tatlı su balıkları hakkında çok şey bulacaksın...bunları not al.. yem+yakım+mevsim+yöntem+ vs..bunları okuduktan sonra hala aklına takılan bir şey varsa ki konuyuda anlatarak sorunu soracaksın..
bölgende balık yeme alışmamış olabilir.. birde o barajda eger devamlı ag vs kullanılıyorsa
balık ürkek olur..bu durumda hep aynı yere gidip aynı noktayı yemlersen balıgı alıştırırsın..
biz amtörler sadece olta ile balık tutmalıyız..
mutlaka tutarsın sabır ve ögrenme...araştırma...
Sevgili muvaffak abi evvela şunu söyliyim tatlısu konuları birbirine girmiş durumda evvela tatlısu balık türlerini tek tek sabitlemeniz sonrasındada yemleri ve teknikleri başka bir bölümden aktarmanız lazım.Bu türlü karışık olmuş.murat kardeşime hak veriyorum.Herşey düzenli olursa siteye sorusuna cevap arayan üyeler için daha iyi olur görüşündeyim kolay gelsin

Bir insanı doyurmak istiyorsanız, ona hergün bir balık vermeyin.. ona balık tutmasını öğretin!!!
C@feran Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-02-2008, 21:58   #16
polmurat
Kaptan

polmurat kullanıcısının avatarı

adaşım bende senin gibi yeniyim ama geçen sezon hiçde fena sayılmayacak sazanlar tuttum.gölde avlanıyorum.edindiğim ilk tecrube aynalı sazanın mısır konservesini daha çok sevdiği.ayrıca toprak solucanı(bulması biraz zahmetli)ve hamur kullanabilirsin.benim avlandığım gölde hamura alışmoşlar.ancak hamur çabuk dağıldığı ve küçük balıkların didiklediği için sık sık değiştirmen gerekiyor.yumurta katarak biraz sertleştirebilirsin hamuru.ancak ben mısır hamuruna balıkları alıştırarak başarı sağladım ve daha sağlam olan konservesiyle sonuç aldım.avatarımdaki resimde bulunan aynalıda onlardan biri. ama biraz sabır gerekiyor.küspeyle nasipse bu sezon deniycem.sana başarılar diliyorum.rastgelsin

Ahirette seni kurtaracak bir eserin olmadığı takdirde fani dünyada bıraktığın eserlere kıymet verme.

Bu mesaj en son " 08-02-2008 " tarihinde saat 22:00 itibariyle polmurat tarafından düzenlenmiştir....
polmurat Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-02-2008, 22:02   #17
polmurat
Kaptan

polmurat kullanıcısının avatarı

rauf abi senin zeytinide deniycem inşallah.bakarsın tutarmı tutar.

Ahirette seni kurtaracak bir eserin olmadığı takdirde fani dünyada bıraktığın eserlere kıymet verme.
polmurat Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları