Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > Amatör Balık Avı Genel Bilgiler > Malzemeler ve Bakımları > Kamışlarla İlgili Herşey

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 09-09-2013, 16:27   #1
Alparsbeğ
Tayfa

Alparsbeğ kullanıcısının avatarı

Varsayılan Uzuuuun zamandan sonra yeniden

Merhaba Dostlar,

Ah! işlerin altında kaldık, internete bile iş dışında girmenin imkanı kalmadı artık. Vallahi herseyi bıraktım, yine de yazacağım, üstadlara danışacağım dedim. işler masada, ben sizinle. Anlayışınızı ümid ediyorum. Gönlüm, aklım sizlerle.
Geçen hafta Karaburun tarafına gittim, peh! maalesef, sanırım saatleri tutturamadım ki elim boş döndüm. (denize geri atılan ufaklıkları saymıyorum, biraz büyüyün yine gelirim ziyarete misali)
Ama, oltayı kırdım. Aslında bu ikinci oluyor. ilkinde yine aynı parca, kızlarağası arkasında, taşcılardaki dükkanda "kısaltarak" tamir ettirmiş idim.
Yine aynı parça... Uç tarafından ikinci parça
4 mt Remixon Horizon Tele 4008 mix carbo, kısaldıkça kısalıyor.
Üstadlar, Dostlar,
kısaltmak yerine değiştirmek mumkun değil mi bu parçayı? bunların yedeği olmuyor mu?
ikinci sorum makine konusunda, Alba'nın şu an hatırlamadığım bir modelini kullanıyorum. 50 gr'lık yavru mırmırı bile balina misali bir sıkıntılı cekiyorum. Taşçılardaki dükkana götürmüştüm ama toparlanmasına rağmen, pek fark ettiği söylenemez.
Ryobi Ecusima 4000 veya 6000 düşünüyorum ne dersiniz? farklı alternatiflere de açığım.
Üçüncü ve son sorum, igne konusu; palalı igneler ile delikli iğneler arasındaki fark; şu anda kullandıklarımız deliksiz, sar babam sar; Delikli ignelerin baglanması daha kolay gibi gorunuyor. Ne dersiniz? kıyıdan, malum mırmır, lidaki, karagöz, çipura(!); delikli kullanılmasında bir kural var mıdır?

Lütfen "bir kayboldun ihtiyacında tekrar geliyorsun" demeyin; imkanlar ben daha önce oldugu gibi değil işyerimde; hepinizden; vefasız dostunuz, arkadaşınız, kardeşiniz olarak özür diliyorum. ve cok samimiyim.

yardımlarınız için şimdiden tesekkurler
Selamlar,

Sevgi ve Işıkla Kalın, iğneniz keskin, avınız bereketli olsun
Harbi Memleket Denizli / Sarayköy

Güzel Türkçe'mizi lütfen düzgün kullanmaya çalışalım. Ben mükemmel değilim, ama elimden geleni yapmaya çalışıyorum.
Sizlerin de desteğini bekliyorum.

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....] Lütfen Kan Bağışı Kampanyamıza Destek Olun.
Alparsbeğ Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 09-09-2013, 18:39   #2
ishak BALLICA
Kaptan

ishak BALLICA kullanıcısının avatarı

Sevgili dostum, her zaman iyi malzeme kullanmayı tercih ederim ki, o hep özlenen esas balık bir gün denk geldiğinde beni üzmesin..

Şimdi çarşıya indiğinde olta+kamış+Misina 35 Tl gibi vitrindeki yazıları görmüşsündür.Allah aşkına böyle bir takım ile iyi,düzgün balık almanın imkanı olur mu hiç?

İyi bir takım, uygun şartlar geldiğinde iyi balık demek olduğunu sakın unutma.Mesela benim 3 adet sorunsuz bir vaziyette çalışan 3 adet Japon Ryobi Ecusima makinam var.Bu makinaları hem tekne avlarımda, hem de kıyı avlarında büyük bir keyfi ve güven ile kullanıyorum.Fiyatlarını internetten araştırabilirsin.

1963-izmir

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

ishak BALLICA Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-09-2013, 09:17   #3
Alparsbeğ
Tayfa

İshak Abi, Mesajın ve önerin için teşekkür. Ryobi Ecusima da hemfikirim sizinle. Zaten bu arada fiyat ve tedarikçi araştırmalarına da başladım.

Dediğinize tamamen katılıyorum. Ucuz etin suyu yavan olur misali. Bu konuda daha dikkatli olacağım.

Bu arada, Kırılan olta ile ilgili önerisi olan yedek parça bulunabilir mi fikri olan var mı?

Teşekkurler
Sevgi ve Işıkla Kalın

Güzel Türkçe'mizi lütfen düzgün kullanmaya çalışalım. Ben mükemmel değilim, ama elimden geleni yapmaya çalışıyorum.

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....] Lütfen Kan Bağışı Kampanyamıza Destek Olun.
Eski 10-09-2013, 14:22   #4
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

Metin abi tekrardan hoş geldin diyelim, iş olsun yoğun olsun, gönüller her zaman bir.

Soruna gelince ecusima için taş gibi makina dersek herhalde yanlış olmaz. Bahsettiğin balıkların avında çok rahatlıkla kullanabilirsin. Bende kullanıyorum uzun süredir memnunum.

Kamış ile ilgili soruna gelince benim lineaffe surf kamışımın 2 halkası birden kırılmıştı aldığım yerle irtibata geçtim ithalatçısından sıfır halkaları ücretsiz yolladılar. Remixon'un ana bayisine internet üzerinden ulaşırsan tahminimce yardımcı olurlar.

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-09-2013, 19:16   #5
hus213
Kaptan

hus213 kullanıcısının avatarı

Metinciğim taşçılar içindeki tamirci demişsin sanırım Cenap'a gittin iyi bir kişi ve ondan başka sana yardımcı olabilecek başka bir yerde yoktur onun elinde ilave yapabilecek ekleme vardır diye düşünüyorum rasgele.
Kan Gurubu:B.Rh (+)
hus213 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-09-2013, 15:10   #6
Alparsbeğ
Tayfa

Alıntı:
hus213 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Metinciğim taşçılar içindeki tamirci demişsin sanırım Cenap'a gittin iyi bir kişi ve ondan başka sana yardımcı olabilecek başka bir yerde yoktur onun elinde ilave yapabilecek ekleme vardır diye düşünüyorum rasgele.

Evet Hüseyin Abi, hafta sonu tekrar bir bakayım, konuşayım kendisi ile. Teşekkur ederim ilgine.
Sevgi ve Işıkla Kal

Eski 11-09-2013, 15:13   #7
Alparsbeğ
Tayfa

Alıntı:
Taygun KOCABIYIK tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Metin abi tekrardan hoş geldin diyelim, iş olsun yoğun olsun, gönüller her zaman bir.
Taygun'um, sağolasın. Evet, yoğunluk içerisinde kaldık. Allah sağlığımızı bozmasın. Tamamdır Ecusima'dan devam ediyorum. İnşaallah bol avlar olur.
Bu arada Ankara'da Remixon.com'a elektronik posta gönderdim. Bugün cevap geldi, sağolsunlar ilgilendiler. Ancak ellerinde yedek olmadığını söylediler. Nasip. Cumartesi Konak'tayız yani.

Yardımını, yorumunu esirgemeyen dostlarıma, arkadaşlarıma, ağabeylerime teşekkürler; İğneniz keskin, avınız bereketli olsun

Sevgi ve Işıkla Kalın.

Bu mesaj en son " 11-09-2013 " tarihinde saat 15:16 itibariyle Alparsbeğ tarafından düzenlenmiştir....
Eski 11-09-2013, 17:33   #8
hus213
Kaptan

Alıntı:
ishak BALLICA tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Sevgili dostum, her zaman iyi malzeme kullanmayı tercih ederim ki, o hep özlenen esas balık bir gün denk geldiğinde beni üzmesin..

Şimdi çarşıya indiğinde olta+kamış+Misina 35 Tl gibi vitrindeki yazıları görmüşsündür.Allah aşkına böyle bir takım ile iyi,düzgün balık almanın imkanı olur mu hiç?

İyi bir takım, uygun şartlar geldiğinde iyi balık demek olduğunu sakın unutma.Mesela benim 3 adet sorunsuz bir vaziyette çalışan 3 adet Japon Ryobi Ecusima makinam var.Bu makinaları hem tekne avlarımda, hem de kıyı avlarında büyük bir keyfi ve güven ile kullanıyorum.Fiyatlarını internetten araştırabilirsin.
İshak bey önce hayırlı akşamlar.ne var ne yok nasılsınız sağlık sıhhatler yerindedir inşallah.yukarıda 35 tl ye demişsiniz inanın 20 tl ye iğnesine varıncaya kadar da bağlıyorlar ama dedik ya ucuz etin tadı yavan olur .evgiyle kalın
Eski 13-09-2013, 09:54   #9
hus213
Kaptan

günaydınlar hayırlı cumalar rasgele
Eski 13-09-2013, 10:56   #10
Alparsbeğ
Tayfa

Hayırlı Cuma'lar, tüm Dostlara

Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları