Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI KARADAN > Deneyimler-Anılar ,Avlak Bölgeleri-Haritalar

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 09-07-2007, 15:38   #1
Aziz Azizoğlu
Oltacı

Aziz Azizoğlu kullanıcısının avatarı

Varsayılan Örende kıyıdan büyük balık avı !...

Değerli dostlar
Güzel insanlar
Bursa'dan hepinize selam ve sevgiler

13 Temuzda Örende olacağımı duymayan yok herhal
Kardeşim önceden gitti, lakin gece 11'e kadar kumsaldan olta atıyorum sadece ufak balık var diyor.
Çipura, karagöz, spari, mırmır .. ama ufak
Yem olarak kum kurdu kullanıyor

Diyeceğim o ki ;
Ufak balık gece içeri çekilir de büyükleri gelirmi gece belli saatten sonra ?
Kumdan ( İçeriden ) Solinez çıkarmı ?
Küçük balık rahatsız etmesin diye yengeç kullansak olurmu ?
vs......

İnşallah yazacağınız yardımlarınız sizlere sitede güzel fotoğraflar olarak geri dönecektir.
Saygılar
Rast gelsin
Sponsored Links
Eski 09-07-2007, 16:34   #2
ykmk
Kaptan

ykmk kullanıcısının avatarı

Vallahi abi ben Enezde iken bir keresinde saat 24.30 da kumsala balığa gittim.SÜper bir mırmır almıştım ama babamın giderek uykusu gelmesi ve bana sinir olması dolayı ile geri döndük..Bence balıklar gece hayatına bayılıyorlar...Yem olarak denizle kumun birleştiği yerden benim ''deniz solucanı'' olarak tabir ettiğim arkadaşlardan kullanmıştım.Bir de çok iri bir ahtapot görmüştüm suyun içinde.İnsan gibi gözleri vardı hayvanın.Tırsmıştım Işık tutunca parlıyordu...Kısmet olur da bu sene gidersem Enez'e tek bir oltamı,2 hazır takımımı,yemlerimi alıp gece uykum gelene veya feleğim dönene kadar balık tutmayı planlıyorum.İnşallah güzel balıklar alırım.
Ben de senin gibi bilenlere sesleniyorum abi.Belki mırmır şansa gelmiş olabilir.Acaba hakikaten deniz akşam,avcılara daha mı cömert davranır?
Saygılar...
Bol balıklı günler...
ogameci39@hotmail.com

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
ykmk Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-07-2007, 16:52   #3
mufi
Guest

aziz sülünez olayı biraz zahmetlidir çıkartmak zordur..zaman alır ama hazinesine düşersen .şansına ona bişi diyemem. ama yunuscanın dediğini yap birde 10/20 cm lik kumsal şeridinde beyaz midyeler var ..hani lodoslarda hep kıyıya vuur ufak .beyaz /krem/kirli beyaz kabuklu kumun hemen altında 2 cm kadar canlısı vardır el parmaklarını tırmık gibi yapıp tarasn 5/10 tane bulursan. onuda mırmır yer. bir kartona serip suyunu çektirip takabilirsin.daha saglam olur.dene bakalım
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-07-2007, 18:31   #4
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

Gece ne olacağı hiç belli olmuyor kimi yerde iyi balık oluyor kimi yerde hiç balık olmuyor yöreye göre değişiyor bilmediğim için bu konuda yorum yapmıyorum.
Gece ay varsa çupra yengeç yer diye biliyorum. Büyük balık için yengeç ve madya en iyi yemlerdir En azından ufak balık yiyemez

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-07-2007, 23:59   #5
nevzat
Kaptan

nevzat kullanıcısının avatarı

Aziz kesinlikle yanına boru kurdu almadan gitme.Çupra için yapacağın bırakmalara yengeç ,madya kullanabilirsin fakat küçük balık rahatsız etse dahi (muhtemelen geç saatten sonra küçük balık çekilir)boru kurdu ile avlanmanı tavsiye ederim.İlla mırmır değil çupra ,sargoz .. gibi bir çok değerli balığın en sevdiği yemdir ve taze ve canlı iken fosforu parladığından gece balığın dikkatini çeker.Rastgele.
Eski 15-07-2008, 06:16   #6
elmexicano
Oltacı

arkadaşlar,

çıkan ufak balıkları neden canlı olarak iğne ucuna takmıyorsunuz? bence en verimli av olur. geceleyin özellikle uzağa atmanıza gerek yok. size 10 metre mesafe yeter. beden 0.7 mm, köstek 0.5 mm, 100 gr gezer kurşun.

iğne ucuna güzel vir ispari, bir parmak boyunu geçmesin. beklesin olta ucunda sabaha kadar. ince çelik iğne kullanırsanız balğın canlı kalma süresi de artacaktır.

bir deneyin bence.

saygılar

Ahmet Can

BRH(+)
elmexicano Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları