Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > Amatör Balık Avı Genel Bilgiler > Malzemeler ve Bakımları > Kamışlarla İlgili Herşey

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 28-05-2012, 03:20   #1
tolunayinam
Oltacı

Smile Nedir Ne Değildir

Kolay gelsin herkese öncelikle, merhabalar..

dün gece emirganda emanet oltayla acemilikle dikkatsizlikle gece 3ten sabah 9a kadar hiç balık avlayamamamın utancıyla size soru sormak istiyorum ( arkadasımda bi istavrit 1 gümüş 1 kefal yakaladı aynı zaman diliminde )

kendi olta takımım var ama su anda elimde değil o yüzden benim parçaların ismini cismini bilmiyorum ama aklımda yeni bir takım kurmak fikri var. olacaksa da iyisinden olsun istiyorum.. İyisi olsun ne zaman olacagı önemli değil benim için. 250 350 lira bütçeyle kamış ve makine almak amacım. ama bilgisizlikten gördüklerim hiç tatminkar gelmiyor bana, bu saat oldu arkadasımla bakıyoruz ama hep daha iyileri de gözümüze çarptıgı için karar veremedik. öncelikle kamış baktık, yapacagımız işin "surf" diye adlandırıldıgını öğrendik ona göre bi arastırma yaptık, 2 tane ürüne yöneldim ben kendim. ama bunlarda nedir ne değildir bilmiyorum. karbon olmasına dikkat etmem söylendi çevrem tarafından baska da bi bilgim yok. öyle böyle forumu kurcaladım güzel konulara girip okudum hepsini sonucunda hem makul hemde azcık tatminkar 2 üründe karar kılmaya calıstım

1.

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

2.

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

sizin de hemen hemen 3 aşagı 5 yukarı fiyatta benim durumuma daha uygun olacagını düşündüğünüz ürünlere de bakabilirim. sonucta bu baktıklarım internet ortamında bulunan ürünler. siz söyledikten sonra istanbul avrupada gidip görebilirim daha iyi ürünleri.

işte bunlar nasıllar ? avantajı nedir nasıl kullanılır, bunlara uygun makineler nelerdir bana söylerseniz sevinirim. şimdiden teşekkürler iyi geceler ..
tolunayinam Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 28-05-2012, 08:55   #2
Ahmet TARİH
Moderator

Ahmet TARİH kullanıcısının avatarı

Tolunay öncelikle şunu söyleyeyim, genellikle avlarını gece yapacak isen sörf takım kurmana gerek yok. Çok ucuza edineceğim kamış ve makinelerle bu işi çözebilirsin. Ancak gündüz avları ve çapari kullanacak isen, Özelliklede balığın nazlı olduğu, kanaldan çıkmak istemediği ve akıntının güçlü olduğu yerlerde avlanacak isen o zaman surf takıma ihtiyacın olacak. Ne marka alırsan al 4.20 den kısa tercih etme. Bundan daha kısa olan kamışlar surf takımın ruhuna uymaz zaten. En ideal boylar 4.20-4.40 olanlardır.
Ahmet TARİH Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 28-05-2012, 14:13   #3
Anıl ÜNALAN
Coast Guard.

Anıl ÜNALAN kullanıcısının avatarı

Linklerini vermiş olduğunuz kamışlar çapari avı gerçekleştireceğiniz zamanda işinizi genellikle görecektir. Üzerine surf makina dediğimiz atış sırasında sürtünmenin daha az olduğu bir makina koyarsanız performansınız gayet iyi olacaktır..
Gece avı içinde Ahmet abi ile aynı fikirdeyim sürekli atışa yönelik avlar yapmayacağınızdan surf kamışa gerek yoktur diye düşünüyorum..
İmza ayarlarınızı yaparsanız sevinirim..
Saygılarımla.
Telefon : 05058552330
Ziraat Teknikeri

Anıl ÜNALAN Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 28-05-2012, 15:13   #4
tolunayinam
Oltacı

Teşekkürler, aslında ben gece avında bekleyeceğimi bile bilmiyordum öğrenmiş oldum atarız çekeriz diye düşünüyodum.
surf makina da bulucam sizden bu kamışlara göre model tavsiyesi de istiyorum.

bide çelik sargılı kamışlar varmış onlar hangileri? bikaç model tavsiyesi verir misiniz ?

haftaiçi haftasonu farketmez, ava cıkarsanız beraber olta atabiliriz arkadasımda var bi tane, hemde tecrübe ediniriz tanışmış oluruz.

İTÜ Maden Mühendisliği
İstinye/Sarıyer/İstanbul
Eski 28-05-2012, 15:22   #5
Ahmet TARİH
Moderator

Ahmet TARİH kullanıcısının avatarı

Gece avında genellikle yemli takım kullanılır. Yemli takım genellikle at çeke e uygun değildir.
Gündüz avlarında ise çapari veya sahte kullanılır. Bu takımlarla sürekli atıp aksiyon vererek çekilir ki balık kansın ve oltaya atlasın. Gece çapari gözükmediği için tercih edilmez.
Hafta sonları genellikle sabah 05:30-09:00 arası Boğazda oluyorum. Denk getirirseniz beklerim.
Ahmet TARİH Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 28-05-2012, 15:53   #6
tolunayinam
Oltacı

bizde gece capariye yem attık sonra mısırlar gitmeye basladı teker teker boş attık arkadas gece 1 tane denk getirdi. çaparilerde tüylüydü ama bi denk gelmedi bize ..

gece avına cıkan avcılar varsa onlarada katılabiliriz rahatlıkla.

İTÜ Maden Mühendisliği
İstinye/Sarıyer/İstanbul
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları