Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI KARADAN

DENİZ AVI KARADAN Denizde olta ile balık avı hakkında herşey.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 30-11-2006, 18:19   #1
gokseldbuga
Guest

Exclamation ctesi icin bilgi rica ediyorum

Abiler Ctesi gunu Taygun, abim, ben ve eşim Lilia ile ava gideceğiz fakat önerilerinize ihtiyacımız var. Ildırı şimdilik elemiş bulunuyorum. Taygun baktı Ctesi Karayel olacakmış. Düşündüğümüz yerler arasında Seferihisar sahilleri, Sığacık ve Çeşme Pırlanta plajı var. Sizden ricam Sığacık, Seferihisar tarafında nokta atışı yer tarif etmeniz, biz de buraları deneyip ayrintılı bir rapor hazırlayacağız. Ildırı elememin sebebi şu ana kadarki deneyimlerimiz ve Ishak abinin geçen haftaki Gerence deneyimi. Hiç olmazsa Seferihisardan kefale kıbrıs atabiliriz diye düşünüyorum, ıldır da o da yok, yamyamlarla uğraş dur.
Kokar konusunda son aldığım haber, Zeytinler muhtarı mazot karşılığında traktör verebilirmis ama yol 2 saat sürmekte.

bilgi paylaşımınız için şimdiden teşekkürler
  Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 30-11-2006, 18:50   #2
igmsva
Kaptan

igmsva kullanıcısının avatarı

göksel keşke bende izmirde olsaydım. keşke bende böylebir plan yapabilseydi. hatta uygun olursa keşke bende sizinle gelebilseydim.. rastgele kardeşim

ilker GÜMÜŞOVA
İZMİR 1966
A Rh(+) pozitif
igmsva Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 30-11-2006, 18:54   #3
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

İlker abi keşke sende bizimle gelseydin
Yakındır birlikte avlanıcağımız günler senin için gel mayıs gel diyorum

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 30-11-2006, 19:01   #4
igmsva
Kaptan

igmsva kullanıcısının avatarı

canım taygunum valla bende iple çekiyorum. askerler gibi şafak sayar oldum hayırlısı......

ilker GÜMÜŞOVA
İZMİR 1966
A Rh(+) pozitif
igmsva Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 30-11-2006, 22:47   #5
gokseldbuga
Guest

Ilker abi sen gel biz her hafta sonu gidiyoruz zaten, seni de aliriz
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 01-12-2006, 00:24   #6
ADNAN
Organizatör

ADNAN kullanıcısının avatarı

Varsayılan Kara Avi

Kara avına gidecek kardeşlerime iyi eğlenceler bol muhabet ve iyi avlar diliyorum, seferihisar a kadar gitmişken ürkmez sahilin den avlanırsanız, oltanız takılmaz ,iyi bir yer de bulursanız çipurayı da sanırım bulursunuz ,o sahilde 2 tanede iskele var oralardan atma şansınız da olur tago, neresi diye sorarsan payamlı sahili yıldız tur veya meltem tur önü müsait ve kumluk deniz..... şimdiden bol şanslar iyi eğlenceler göksel.(karayolları kampının iskelesi ideal ... bilginize)

Bu mesaj en son " 01-12-2006 " tarihinde saat 00:28 itibariyle ADNAN tarafından düzenlenmiştir....
ADNAN Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 01-12-2006, 07:19   #7
mufi
Guest

Göksel Seferiden bir yer tarif edeyim ama tam olarak (Faruk)Hunter in bana anlatımı..belki Erolda bilir..
Seferi hisar kavşaktan sıgacıga devam et sıgacık a gelince yol ikiye ayrılırmış sag taraftan mezarlık istikametine dogru gidip.. mezarlıgın karşısından denize kıbrıs atabilirsin.. yada tek iğne.. bol kefal varmış.. tabii yinede kısmet..diyelim
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 01-12-2006, 08:08   #8
Uzm.Dr.Rastgele
Guest

Varsayılan Eğer bana soracak olursanız.....

Bu hafta sonu yani cumartesi ve pazar için ege de balık organizasyonları yapanlar için tecrübelerime dayanarak şunları belirtmek isterim.Bu yazıyı yazmadan meterolojinin piri reis denizcilik sayfasına da bakarak yazıyorum.

1-Bu hafta sonu bugün,yani 01.12.2006 cuma gününden itibaren rüzgar kuzey ve kuzey doğu yönüne dönmüş bulunmakta.Bu durumda izmir körfezi,güzelbahçe kıyıları ,balıklıova körfezi,mordoğan tarafları çalkalar.

Gümüldür kıyıları komple,alaçatı,seferihisar/sığacık,zeytineli,kokar koyu ve gerence taraflarıda oldukça sakin olur.

2- Bana göre cephesi kuzey ve kuzeydoğu yönüne bakan taraflar fazla çalkalayacağından tekne ile balığa çıkılınca pek tat alınmaz kanaatindeyim.
Çünkü meteroloji havayı 5-7 veriyor.

3- Şimdi İzmir yarım adası bu kadar sert rüzgar alırken cephesi güney ve güneybatı yönüne bakan taraflarda ise hava sakin olur dedik ya,bu durum o yörelerde de suyun kıyıdan bayağı çekilmesine neden olmaktadır.Arka tarafdan esen rüzgar şiddetini arttırırken denizin üstünde bir takım su oyunları olmakda adeta su karadan ileriye doğru itiliyormuş gibi şekiller seyredilebilir.Böyle durumlarla karşılaştığımda kıyıdan ne gece ne de gündüz kesinlikle balık alamadığımı belirtmek isterim.

4-Küzey ve kuzey doğu yönlerden esen rüzgar hani bazı yörelere tersden geldiği için suyu sakinleştirir dedim ya işte o yörele balığa gidilebilir ama,rüzgar bu kadar sert eserken ,oraların da düzgün balık yapacağını tahmin etmiyorum.

5- Şimdi bu tür durumlarda benim ne yaptığımı sizlerle paylaşayım.Ben bundan yaklaşık 3-4 sene öncesine kadar böyle havalarda gece güzelbahçe kıyılarından boru kurdu veya bulabilirsem mamun ile levreğe takılırdım.Kıyıya doğru köpürerek gelen dalgaların içinden levrek alırdım.Fakat artık yaş ilerlediğinden midir bilemiyorum,3-4 senedir bu tür soğuk havalarda gece pek balığa çıkmadım.Ayrıca gece mordoğan taraflarında da tek iğneye sardalya dilimi takılarak levrek alındığını biliyorum.Ama bu iş biliyorsunuz sabır ve nasip işidir.

Yani sözün özü bu sert havalar dayanabilen için gece levrek havası olduğunu adım gibi biliyorum.Gerisi arkadaşlarımızın yorumuna kalmış bir şey.Gidenlerden inşallah güzel haberler alırız....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 01-12-2006, 10:56   #9
katiti
Kaptan

katiti kullanıcısının avatarı

İshak Abi'nin görüşlerine katılıyorum, hava kuzeye bakan bölgelerde avlanmak için çok sert olacak haftasonu. Güneye bakan yerler daha müsait olur.

Çeşme tarafına gelecek olursanız Taygun'da numaram var, tanışmak isterim. Ben de bir aksilik olmazsa iki gün dalış amacıyla Çeşme'de olacağım. Şimdiden rastgelsin...

Navigare necesse est...

2 metre de derindir, 20 metre de derindir...
katiti Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 01-12-2006, 12:03   #10
gokseldbuga
Guest

hepinize tesekkur ederim, aslında ben de Ishak abinin bahsettiginden korkuyorum boyle havalarda , denizde cekilip ruzgar arkadan esince hicbirsey olmuyor ama deniyecez bakalim. Gala karar verilmedi ama Sigacik -Mezarlik onu, Zeytineli ve son ihtimal, Kucukkoy olabilir diye dusunuyorum, agir basan yeni yerler kesfetmek amacıyla, Sigacik ve Zeytineli,

aksam tekrar haber veririm, gidip ufak kalamar, subye bulayim
  Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları