Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI KARADAN

DENİZ AVI KARADAN Denizde olta ile balık avı hakkında herşey.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 18-12-2006, 10:18   #1
giritli
Kaptan

giritli kullanıcısının avatarı

Varsayılan 17/12/2006 sığacık-gerence raporu

Pazar sabahı ben,Güven ve Taygun saat 5.30-6.00 sularında yola çıktık.Kullanıcağımız yemleri cumartesi akşamından balık halinden aldığım için vakit kaybetmeden av mevkiimize doğru yola çıktık.Aldığım yemler 1 kg sardalya ve 10 paket boru kurdu(Sardalyalar akşamdan tuzlanmıştır).İlk durağımız olan sığacık limanına vardığımızda suların 1 mt den fazla çekildiğini gördük.Haldun'dan aldığımız tiyolar doğrultusunda sur dibinden olta atmaya niyetliydik ama suların bu kadar çekilmesi nedeniyle ordan olta atamadık.Biz de mezat yerinin hemen yanından limanın giriş tarafına ve biraz dışına doğru oltalarımızı atmaya karar verdik.Denemelerimiz sonuç vermeyince,Taygun kardeşimizin kafayı takmış olduğu mıngri ve müreni yakalamak için amansız bir mücadeleye başladık.Taygun mıngriyi 2 kere tutmasına rağmen savaşı mıngri kazandı ve pimaş borusundan kendisine inşaa ettiği sıcak yuvasında mutlu meshut hayatını devam ettirdi.Müren kardeşimize gelince...Birkaç takımımızı(ki bu takımların içinde 2-3 tane dipkıbrısı var 8-10 iğneli) afiyetle midesine indirdikten sonra,imkan ve şeraitler dahilinde elektrik kablosundan yapmış olduğumuz bedeni de koparınca anladık ki bu muhterem arkadaşımızın metal ve plastik öğütebilme özelliği var...Müren arkadaşa "o yediklerini bir de çıkarması var" öğüdünde bulunduktan sonra 9.00-10.00 civarıydı sanırım ordan ayrıldık ve ıldırı tarafını denemeye karar verdik.Yolda çok sağlam(hatta 2 gün tok tutacak kadar sağlam)bir kahvaltı yaptıktan sonra karaburun tarafından ıldıra yöneldik...Tam ıldır-gerence sapağına geldiğimizde Taygun kardeşimizi dürten bir hisle gerence tarafına gitmeye karar verdik.Oltalarımızı çıkardık,mancınığımı kurdum(bilmeyen arkadaşlar için yazıyorum...Mancınık=3,90 mt lik yeni aldığım ve bazı kesimlere makara konusu olmuş kamışım).Gerçekten de orda kamış kullananlardan 2 kat uzak mesafeye çok rahat attığını söyleyebilirim.Şayet balık çiftliklerinin önünde mevzilenmiş olsaydık,çiftlikleri bile aşacağını iddia ediyorum.Neyse sadede gelmek gerekirse;mancınık daha ilk atışta sanırım 300 gr.civarıydı çuprayı tutmayı başardı ve benim gözümde kendisini fazlasıyla amorti etti diyebilirim .Akşama doğru mancınığı 30 mt kadar yan tarafımızda balık tutmaya çalışan arkadaşların önüne doğru ama onların olta attığı mesafenin 2 katı uzağa attım yanlışlıkla Akşam olduğu için de kamışı bırakmayıp yavaş yavaş boşluğunu alırken takoz gibi bir kaya barbunu gelmez mi...Önlerine doğru attığım arkadaşlar epeybi sinirlenmişlerdir:hıııı: sanırım ama kısmet bu işte...Bu arada sanırım basiretimiz bağlandı ya da yolda yaptığımız kahvaltıya güvenerek yanımıza yiyecek ve içecek namına hiçbirşey almadığımızı farkettiğimizde artık çok geçti... Güven'in topladığı midyeleri Taygun'un bir yiyişi vardı ki sormayın...Çok bereketli olmasa da pazar günkü maceramız benim mancınığı denemem açısından oldukça verimli geçti diyebilirim.Bu arada dipkıbrıslı sardalyalı takımım akşam suyunda birden şangırdamazmı...Tamam dedim bir de levrek gelse tam süper olucaktı ki.....Bir de ne görelim oltalarımızın olmazsa olmazlarından kokar çupisiiiiiiii...Gelmesen şaşardık zaten dedik ama yine de geldi namıssız....Bu siteye yazdığım ilk kıyı avı maceram olduğu için sürçilisan ettiysem affola...Saygılarımla...
Eklenmiş Resimler
Dosya Türü: jpg Gerence01.jpg (396,0 KB, 144 Görüntülenme)
Dosya Türü: jpg Gerence02.jpg (342,1 KB, 134 Görüntülenme)
Dosya Türü: jpg Gerence03.jpg (283,4 KB, 133 Görüntülenme)
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Bu mesaj en son " 18-12-2006 " tarihinde saat 10:25 itibariyle giritli tarafından düzenlenmiştir....
giritli Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 18-12-2006, 10:24   #2
giritli
Kaptan

Bu arada küçük bir not : çuprayla kaya barbunu arasında hiç balık tutamamamızın nedenini Güven'in horultularından korkan balıkların daha sessiz sakin koylara kaçmalarına bağlıyorum...

Eski 18-12-2006, 10:29   #3
erhan
Tayfa

erhan kullanıcısının avatarı

Tebrikler hoş vakit geçirmişsiniz. Barbunun maşallahı varmış. Bereketli avlar dilerim.
Eski 18-12-2006, 10:34   #4
giritli
Kaptan

Teşekkürler Erhan kardeş...Cemil cümlemize inşallah...

Eski 18-12-2006, 10:36   #5
aganta borina borinata
Guest

ya ben o çupranın gözlerinde bi şaşılık sezdi ama...ne bileyim...

ellerine sağlık onur güzel balık vallahi...

rastgelsin...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-12-2006, 10:41   #6
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

Evet bence mükemmel bir gün oldu ben ısparozumu tuttum kim ne tutarsa tutsun yahu
midyede yedim ohhh mis gibiydi hatta birdahaki sefere tencere tava bile götürmeyi düşünüyorum
haaaaaa mıngriyi ilkinde video çekelim diye biraz boş bıraktım o ara iğnelerden sıyırdı kendini ikincisinde ise sudan çıkardım ama gel gelelim karaya almakta gecikince kol gibi balık gitti mürene hiç bişey demiyorum yüzsüz hayvan yarım kilo sardalya 1 kutu iğne yuttu hala yeme vuruyordu hatta bakır teli bile kesti uzun lafın kısası güzel bir gündü
Güven ve Onur abime çok teşekkür ediyorum inşallah haftaya hep beraber daha güzel vakit geçiririz

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-12-2006, 10:42   #7
Güven ÖZYELDAN
Guest

Alıntı:
giritli tafarından gönderildi
Bu arada küçük bir not : çuprayla kaya barbunu arasında hiç balık tutamamamızın nedenini Güven'in horultularından korkan balıkların daha sessiz sakin koylara kaçmalarına bağlıyorum...
vayyyyyyyy koynumuzda yılan besliyormuşuz demek benim horlamalarımdan balık yakalayamadınız uyuttunuzmu ki mahalle karıları gibi hiç durmadınız dır dır dır horlamaya fırsat bulalım kardeş bu bundan sonra yapacaklarımızın ispatı bunlar kardeşim maşşallah şimdi biraz daha dikkatli baktım cupi kafan kadarmış bea şimdiden afiyet olsun yarasın lop lop et olsun kardeşim....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-12-2006, 10:43   #8
Uzm.Dr.Rastgele
Guest

Varsayılan Sizi gidi sizi uyanıklar.....

Benim uğurlu yerimi keşfedip,oradan avlanmışsınız.Sizlerin çektiği fotolardan anladığım kadarıyla tam benim yazın avlandığım yer.Zemin fındık-ceviz büyüklüğünde taşlık,velhasıl harika bir yer.En önemlisi kolay kolay takım kopmuyor.Maceranız mubarek ola.....Anlatımın harika......Daha iyisi ve irilerininde denk gelmesi dileğiyle....İnşallah takım olarak buraya bir seyrüsefer düzenlemek dileğiyle...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-12-2006, 10:46   #9
gokseldbuga
Guest

oohhhh , cekmissin ya cipurayi ne guzeliste, o manciniktan bende de var Onurcum
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-12-2006, 10:50   #10
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

Alıntı:
Uzm.Dr.Rastgele tafarından gönderildi
Benim uğurlu yerimi keşfedip,oradan avlanmışsınız.Sizlerin çektiği fotolardan anladığım kadarıyla tam benim yazın avlandığım yer.Zemin fındık-ceviz büyüklüğünde taşlık,velhasıl harika bir yer.En önemlisi kolay kolay takım kopmuyor.Maceranız mubarek ola.....Anlatımın harika......Daha iyisi ve irilerininde denk gelmesi dileğiyle....İnşallah takım olarak buraya bir seyrüsefer düzenlemek dileğiyle...
İshak abi senin yerindir evet doğru hatta ve hatta senin bordrolu çalışan çupilerinden biri bu biz daha fazla para verdik artık bizim çupilerimiz onlar hehehehe

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları