Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > TATLI SU AVI

TATLI SU AVI Tatlı sularda olta ile yapılan avlar hakkında herşey.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 02-02-2008, 00:02   #1
C@feran
Çımacı

C@feran kullanıcısının avatarı

Varsayılan 29-11-2007 Sazan Ve Alabalik Avi (nostalji 5)

Yem : Sazanlar için özel hamur

Takım : Çeşitli ebatlarda meps, dip oltası için 50 ve 75 gr. kurşun ve muhtelif iğneler...

Sabah 05:00 civarı Ankara’dan ayrıldık. Yol üzerinde bir çorba molasından sonra, 07:30 civarı avlağımıza ulaştık. Hava çok soğuktu ve kayaların üzerinde ince bir buz tabakası vardı.

Ben at-çekle uğraşırken,oltaya vuran 1.2 kg’lık aynalı sazana, Kerem yetişti ve çekti…

Kerem’in kaçırdığı bir alabalık vardı ki, evlere şenlik… Daha önce hiç o kadar büyük bir alabalık görmemiştim. Kenara atmaya çalışırken misinayı kopardı ve kayaların arasına girdi. Yarım saat uğraşmamıza rağmen, kendisinden bir daha haber alamadık.

Arada vuran ufak kadifeler aynen suya iade edildi. Aşağıda iki kadife arkadaşın, bırakılmadan önce, oltanın ucundaki dansını görüyorsunuz

Bir insanı doyurmak istiyorsanız, ona hergün bir balık vermeyin.. ona balık tutmasını öğretin!!!
C@feran Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 20-02-2008, 11:39   #2
hasan06
Oltacı

gerçekten güzel bir av olmuş. yer neresi mahsuru yoksa.
hasan06 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-03-2008, 09:53   #3
polmurat
Kaptan

polmurat kullanıcısının avatarı

Harika Cafer çokkk güzel balıklar parıl parıl.Abi orasını bende merak ettim neresi.Göle benziyor görüntülerden ama alabalıklar gölde pek olmaz bildiğim kadarıyla soğuk akan sularda oluyor.Aydınlatırsan sevinirim.Yanlış anlama pek bildiğimden değil sadece duyduklarım bunlar.Pek Anlamam alabalıktan.Bilmemek ayıp değil sormamak ayıp derlermiş.Afiyet olsun devamı gelir İnşallah.

Ahirette seni kurtaracak bir eserin olmadığı takdirde fani dünyada bıraktığın eserlere kıymet verme.

Bu mesaj en son " 05-03-2008 " tarihinde saat 10:01 itibariyle polmurat tarafından düzenlenmiştir....
polmurat Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-03-2008, 10:11   #4
sokrates
Oltacı

sokrates kullanıcısının avatarı

Güzel paylaşımınız için teşeşkkürler.
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
sokrates Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-03-2008, 16:16   #5
C@feran
Çımacı

Alıntı:
polmurat tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Harika Cafer çokkk güzel balıklar parıl parıl.Abi orasını bende merak ettim neresi.Göle benziyor görüntülerden ama alabalıklar gölde pek olmaz bildiğim kadarıyla soğuk akan sularda oluyor.Aydınlatırsan sevinirim.Yanlış anlama pek bildiğimden değil sadece duyduklarım bunlar.Pek Anlamam alabalıktan.Bilmemek ayıp değil sormamak ayıp derlermiş.Afiyet olsun devamı gelir İnşallah.
Sevgili murat evet alabalık soğuğu sever ve akııntılı olan yerlerde yaşar.BU alabalıklar yetiştirme çifliğinden kaçan balıklar.tuttuğumuz yerde baraj.Sirkülere göre yetiştirme alabalıklarının yaz kış avlanması serbest.

Bir insanı doyurmak istiyorsanız, ona hergün bir balık vermeyin.. ona balık tutmasını öğretin!!!
Eski 05-03-2008, 16:20   #6
C@feran
Çımacı

Alıntı:
mufi tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
teşekkürler Cafer kardeşim.. orası neresi ???bilgi verirsen Ankara civarı öğrenmiş olur
Sevgili muvaffak abi bilirsin ki tatlısu balıklarının avlaklarını genelde kimse paylaşmaz.Bu bencillikten değil.İnternet aleminde art niyetli insanlarca okunarak oraya ağ atılması korkusudur.Bu verimli barajın yerini izninizle söylemekten sakınıyorum.Umarım anlayış gösterirsiniz RASTGELE diyorum

Eski 05-03-2008, 17:21   #7
sokrates
Oltacı

sokrates kullanıcısının avatarı

Alıntı:
C@feran tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Sevgili muvaffak abi bilirsin ki tatlısu balıklarının avlaklarını genelde kimse paylaşmaz.Bu bencillikten değil.İnternet aleminde art niyetli insanlarca okunarak oraya ağ atılması korkusudur.Bu verimli barajın yerini izninizle söylemekten sakınıyorum.Umarım anlayış gösterirsiniz RASTGELE diyorum
Evet Cafer bu konuda katılıyorum sana sonuçte internet ortamı kötü amaçlı kişilerin yıkım yapmasına izin vermemeliyiz bu tür avlara gönül verenlerle özel mesaj veya msn den görüşme yapılıp avlak haritası verilebilir.
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
sokrates Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-03-2008, 21:30   #8
hakan25
Kaptan

eline sağlık cafer afiyet olsun
Eski 05-03-2008, 21:36   #9
C@feran
Çımacı

Alıntı:
hakan25 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
eline sağlık cafer afiyet olsun
Teşekkürler Hakan abi.Sizlerinde en kötü günleri böyle olsun.Her zaman rastgelsin!!!

Eski 05-03-2008, 21:40   #10
Hasan BALIKÇI
Kaptan

Hasan BALIKÇI kullanıcısının avatarı

Alıntı:
C@feran tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
tebrik ediyorum

seni kutluyorum kardeşim sahip çıkmamız için ya özelden yada ağızdan paylaşmak en doğrusu.ben sana katılıyorum kardeşim

saygılar sevgiler
Hasan BALIKÇI Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları