Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > Amatör Balık Avı Genel Bilgiler > Takım Çeşitleri > Sürütmeler

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 09-08-2010, 14:36   #1
Secil04
Oltacı

Varsayılan Paravan daldırıcı

Merhabalar,
Akya sırtısı için resmini eklediğim daldırıcıyı kullanmaya çalışıyoruz fakat,sanırım bir kullanım hatası yapıyoruz çünkü sırtının dibe inmediğini görüyoruz. Bu aparatın nasıl kullanıldığını açıklayabilirseniz çok memnun olurum,
şimdiden çok teşekkürler...
Secil04 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 10-08-2010, 09:50   #2
musty
Kaptan

musty kullanıcısının avatarı

daldırıcının kullanım şekli biraz problemli 3 - 4 km/h geçmemeniz gerekiyor ve sırtı yaparken hiç boşluk vermemelisiniz biraz boşluk verildiği taktirde hemen dalcırıcı tersine dönüyor ve sırtıta kullanıcağımız balığın en fazla 1.2 mt dalanı olması gerekiyor sinkingleri kullandığımız zaman daldırıcımız zaten direkt dengesini kaybediyor bu sefer hiç dalmıyor bu nedenle ben sadece kurşun kullanıyorum kurşun gayet sağlık lı çalışıyor (imza ayarlarınızı tam olarak yaparsanız telaffuzda hata yapmamış oluruz ) iyigünler ...
Eski 11-08-2010, 09:23   #3
Secil04
Oltacı

Bunca yıldır zaten kurşun kullanıyorum ama bu aparatı da değerlendirmek istiyorum. Üstelik bu aparat ile sırtını takılma ihtimalinin de olmadığını düşünüyorum. Daldırıcının kurşunlu(yuvarlak) kısmını bedene bağlayarak kullanıyorum ama elimde herhangi bir klavuz olmadığı için doğru kullanım şeklini bilmiyorum. Bu aparatın nasıl kullanaılacağını hangi deliklerin hangi hızda kaç metreye inmemi sağlayacağını öğrnemek istiyorum.
Teşekkürler
Eski 11-08-2010, 11:55   #4
musty
Kaptan

musty kullanıcısının avatarı

Seçil hnm. av marketinde veya daldırıcının kendi sitesinde metraj skalası mevcut oradan yararlanabilirsiniz.
Eski 11-08-2010, 14:46   #5
levrek
Kurucu Üye

levrek kullanıcısının avatarı

Varsayılan daldırıcı

Daldırıcıyı çekme hızı max.3,2 km/h dir.
Beden misina-dynama sını A-B-C-D-E-F Nolu deliklerden herhangi birisine takılacaktır.
Sahte yemi ise 1-2-3-4-5 Nolu deliklerden herhangi birisine takılacaktır.
Dikkat edilmesi gereken konu, beden misinası ile takılacağı delik arasına büyük bir halkanın kullanılmasıdır.Ayrıca bağlanacak sahte ile delik arasında da ucu yuvarlak bir fırdöndü kullanılması gerekmektedir.
Sahte yeme bağlayacağınız ara bedenin uzunluğu 2-3 metre arasında olmalıdır.
Sahte yemin seçiminde de mümkün olduğu kadar az aksiyonlu olması yani gagasız ve fazla dalmayan türden olması gerekmektedir.Sahtenin boyu max.11 cm yi geçmemelidir.
Takıma vereceğiniz kalama max.40-50 metre kadar olmalıdır.
Hafif hareket halinde iken suya yavaş ve ara vermeden bırakılması gerekmektedir.
Eklenmiş Resimler
Dosya Türü: jpg Daldırıcı.jpg (667,2 KB, 181 Görüntülenme)

Erol ERDOĞAN 1966

Hepimiz birer gölgeyiz aslında…
Nerede yaşarız, neye benzeriz bir fikrimiz yok, neyiz ne değiliz bir bilgimiz yok. Birbirimiz hakkında bildiğimiz tek şey Nick lerimiz…
Sanal alemin sisleri arasında beliriyor sonra kayboluyoruz. Gerçek olan tek şey; paylaşımlarımız, burada bizi var eden de bir tek bu…(alıntıdır)
levrek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-08-2010, 17:06   #6
Secil04
Oltacı

Çok teşekkür ederim Erol Bey, ilk fırsatta deneyeceğim. Datça'da sorduğum kişilerden yeterli açıklamayı alamamıştım. Verdiğiniz bilgiler benim için gerçekten çok yararlı oldu.
Teşekkürler
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları