Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > Amatör Balık Avı Genel Bilgiler > Takım Çeşitleri

Takım Çeşitleri Balık avında kullanılan takım çeşitleri...

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 16-10-2009, 15:06   #11
Sargoz35
Tayfa

Sargoz35 kullanıcısının avatarı

Paylaşıma katılan değerli arkadaşlara teşekkür ediyorum Avlarınızda yardımcı olacaksa ne mutlu bana...Selamlar.

** Herşeyi Bilmene Gerek Yok , Haddini Bil Yeter **
Sargoz35 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 16-10-2009, 15:15   #12
Necati ARAT
Kaptan

Memedim ellerine sağlık..
Paylaşım için teşekkürler..

Bu takım tarafından denenmiştir sanırım...
Necati ARAT Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-11-2009, 22:30   #13
recush
Oltacı

recush kullanıcısının avatarı

Alıntı:
Sargoz35 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle

Merhaba değerli Rastgelsin dostları.
Sizlerle kıyıdan balık avlarında kullandığım,olta çeşitlerini paylaşmak istiyorum.

Öncelikle resmin 1. bölümünde bulunan olta çeşidi,daha çok sert yemlerle kullanılan olta çeşididir. (sübye,madya,kalamar,tuzlu sardalya) Bu oltada dikkat edilmesi gereken hususlar iki iğnenin ayrı ayrı bağlanması,sıkma kurşunların 10 gramdan az olmaması ve beden misinasının,0,40 tan ince olmamasıdır.Bu oltada kullandığınız iğne ve yeminizde büyük olmalıdır.Sıkma kurşun yapmamızın amacı oltanın tabanda düz durması ve tamamen tabana oturmasıdır.Bu olta çeşidi düz kayalık ve kumluk olan yerlerde kullanılırsa daha iyi randıman verir.

Resmin 2. bölümünde bulunan olta,daha çok yumuşak yemlerle kullanılan olta çeşididir.(Boru kurdu,Sülünez,Midye,Çimçim,Mamun,Teke)Bu oltada dikkat edilmesi gereken hususlar,resimde görünen kurşun aralıklarının ölçülerinde olması, mini fırdöndünün misina üzerinde gezmesi,beden misinasının belirtilen ölçüden ince olmaması ve iğnelerin biribirine dolaşmaması.Bu oltaya mini fırdöndüyü eklememizin amacı,iştahsız olan balığı kandırmak içindir.Nasıl mı ? mesela bu oltayı en çok mırmır yakalarken kullanırım.Mırmır yemle oynamayı sever,oltayı çeker bırakır bir türlü iğneyi yutmaz.Bunun içindir ki mırmır yemle oynadığı zaman,çektikçe yemi peşinden geliyor sanır ve iştahlı oltaya vurmaya başlar.Mini fırdöndü,beden misinasının üzeründe gezdiği için,kol misina gezer görevi üstlenir.Balık yakalandığında fırdöndü,sıkma kurşuna dayanır ve oltanıza asılır.Bu oltayı genellikle kumluk veya yarı kumluk yerlerde denerseniz güzel sonuç elde edeceksiniz,yanlız oltanın yapımı biraz sıkıcı gelebilir buda onun güzel yanı.Tekneden de bu oltayı ileri fırlatma koşuluyla denedim yararını gördüm,inşallah sizlere de yararlı olur.
Bol avlar,hoş sohbetler olması dileğiyle,sonuçları bekliyorum. RASTGELSİN........
Selamlar.

NOT:Mini fırdödüden kastım en ufak boyda olması.
İnş yarın sabah oltayı yapıp akşamda balığa gidiyorum Ayrıca fikirlerinizi vede becerilerinizi bizlerle paylaştığınız için teşekkürler.
recush Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 01-06-2010, 11:57   #14
zipper
Oltacı

resimleri göremedik hocam bizdenmi kaynaklı acaba.yine de çok teşekkürler.
zipper Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-08-2010, 10:31   #15
recush
Oltacı

recush kullanıcısının avatarı

Resimleri bende göremedim hayırlısıylan bekliyoruz.
recush Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-08-2010, 08:53   #16
gp1170
Oltacı

ben resimleri göremedim malesef
gp1170 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-08-2010, 21:34   #17
Mehmet BODUROĞLU
gRi

Mehmet BODUROĞLU kullanıcısının avatarı

Resimler 2009 un 10. ayında eklenmiş malesef ve sanırsam yüklendiği yerden (kaynagından) silinmiş.
O yüzden görünmemekte.

A RH(+)

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Forum kurallarına ulaşmak için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
Forum kullanma kılavuzu için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
İmza ayarlarınızı değiştirmek için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
Avatarınızı ayarlamak için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
Lütfen TÜRKÇEMİZE sahip çıkalım.Yazım kurallarına ulaşmak için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
Mehmet BODUROĞLU Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-10-2010, 23:39   #18
remzihope
Oltacı

remzihope kullanıcısının avatarı

anlatımın çok güzel ama resimleri açamıyorum heralde bi problem var
remzihope Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-05-2011, 20:46   #19
mali13
Oltacı

slm arkadaşlar ben iskenderunda yasıyorum arkadaşımla haftada 1 kıyı balıkcılıgı yapmaya calışıyoruz amacımız sitres atmak.sizlerden ricam sorkoz çupra vede karagöz balıkçılığında kaç numara iğne vede misina kullanıldığını bana yazarsanız memnun olurum birde biz karides kullanıyoruz karidesi iğneye takarken nelere dikkat etmemiz gerekir...
mali13 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları