Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > Amatör Balık Avı Genel Bilgiler > Takım Çeşitleri

Takım Çeşitleri Balık avında kullanılan takım çeşitleri...

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 22-06-2012, 11:09   #1
akman90
Oltacı

Varsayılan Kamış ve Makine öneriniz

Merhaba ben zonguldakta kıyıdan balık avlamayı düşünüyorum bu hobiye daha yeni başlıyacağım hobi hakkında fazla bilgim yok araştırarak bir kamış ve makine seçtim sizin yorumlarınızı bekliyorum

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

kamışın kullanım özelliğini felan bilmiyorum bununla hangi balıklar tutulur iyimidir hiç bir bilgim yok , ben kıyıdan oltamı atıp balık gelmesini beklemek istiyorum araştırdıklarıma göre spin denilen kamışlar var ince oluyor çok ince kamış istemiyorum kırılmaması için
akman90 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 22-06-2012, 13:41   #2
Ahmet TARİH
Moderator

Ahmet TARİH kullanıcısının avatarı

Sayın Akman sizi daha yakından tanımak, sorduğunuz sorulara cevap verirken hitapta kusur etmemek için öncelikle imza ayarlarınızı yapmanızı rica ederim.
Olta, balığı kandıracak takım ve yemi istenen mesafeye gönderecek ve tutulan balığı rahatlıkla çekebilecek kapasitede olmalıdır. Siz kıyıdan ve beklemeli av yapacağınızı belirttiğinize göre seçtiğiniz takımların amacınıza uygun olacağını düşünüyorum.
Spin kamışlar sahte yemlerle at-çek tarzı av yapmak için tasarlanmış kamışlardır. Sahteler hafif malzemelerden imal edildikleri için atış mesafesini arttırmak için bu kamışlarda ince ve duyarlı imal edilmişlerdir. Atış olarak fazla yük alamasada yakalanan balığı çekme konusunda başarılıdırlar. Ancak beklemeli yemli avlar için uygun değildirler.
Ben seçmiş olduğunuz takımı uymlu buldum ve beğendim. İyi günlerde bol ve bereketli avlarınız olmasını diliyorum.

Bu mesaj en son " 22-06-2012 " tarihinde saat 13:46 itibariyle Ahmet TARİH tarafından düzenlenmiştir....
Ahmet TARİH Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-06-2012, 17:28   #3
akman90
Oltacı

teşekkür ederim en kısa zamanda düzenliyeceğim , bu olta takımı işimi görür yani. makine spin makine grubunda ama bir sıkıntı çıkarmaz heralde
akman90 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları