Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > Amatör Balık Avı Genel Bilgiler > Takım Çeşitleri

Takım Çeşitleri Balık avında kullanılan takım çeşitleri...

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 05-06-2007, 23:51   #11
Rauf
Guest

Alıntı:
Wetblue tafarından gönderildi
En Altta Olani Bizim Sularda Ve Marmarada çok Işime Yaramişti Benim Favorimdir. Avci Bile Yakaladim Bununla.
cumhur kardeşim herhalde senin rapalan dimi zaten senin resmindi.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 05-06-2007, 23:54   #12
Rauf
Guest

Alıntı:
freediver tafarından gönderildi
abi
o gösterdigin rapalalara lüfer degil...turna,levrek..kuzu,akya,torik vs... de atlar..cok güzeller

albastar üretmis sanirim ama rapala nin taklitleri...ama cok güzel görünüyorlar umarim iyi sonuc verir
evet genc arkadaşım bunları kullanan arkadaşların hepsi bu ceşitlerle lüfer veya kofana yakalamışlar benim parmak bastığım nokta hepsinin değişik tipte olduğu selamlar.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-06-2007, 09:27   #13
HALDUN YALIMLI
SHARK

HALDUN YALIMLI kullanıcısının avatarı

Cool

Açıkça bendaha lüfere kullanmadım, fakat bu rengin kuzey Ege kıyılarında iş yaptığını gördüm. Yüzüşü ve aksiyonu güzel, sadece iğneleri kalitelileriyle değiştirerek kullanmak gerekiyor. RASTGELSİN.

haldunyalimli@gmail.com
HALDUN YALIMLI Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-06-2007, 10:34   #14
araştırıcı
Miço

Alıntı:
HALDUN YALIMLI tafarından gönderildi
Açıkça bendaha lüfere kullanmadım, fakat bu rengin kuzey Ege kıyılarında iş yaptığını gördüm. Yüzüşü ve aksiyonu güzel, sadece iğneleri kalitelileriyle değiştirerek kullanmak gerekiyor. RASTGELSİN.

Haldun Bey: Bu sahte balığın markası ve modeli nedir? Ben resimdeki balığın üzerindeki iğne modeliyle (boy olarakta hemen hemen aynı) Alinin Balıkları isimli bir yapay balıkla Mart ayında 2.800 gr Kofana çıkarmıştım... İğne oldukça iyi sayılır... Bence siz yapay balığın salınımını bozmayın....
Rastgele..
İskenderundan Yumurtalık' a...
araştırıcı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-06-2007, 11:32   #15
Rauf
Guest

Haldun arkadaşımla özelden konuşurken prenses marka olduğun söylemişti yanılmıyorsam.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-06-2007, 11:58   #16
HALDUN YALIMLI
SHARK

Cool

Markası yazmayı unutmuşum kusura bakmayın. Rauf abi diğer açık renk olandı senin dediğin bu lure Pelican 9 cm. tek iyi olmayan özelliği iğnelerinin sağlam olmaması. Tecrübeyle sabittir . RASTGELSİN
haldunyalimli@gmail.com
Eski 06-06-2007, 13:19   #17
araştırıcı
Miço

Alıntı:
HALDUN YALIMLI tafarından gönderildi
Markası yazmayı unutmuşum kusura bakmayın. Rauf abi diğer açık renk olandı senin dediğin bu lure Pelican 9 cm. tek iyi olmayan özelliği iğnelerinin sağlam olmaması. Tecrübeyle sabittir . RASTGELSİN

Sağolun Haldun Bey.....
İğnelerle ilgili uyarıyı dikkate alacam....
Rastgele...
İskenderundan Yumurtalık' a...
araştırıcı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-06-2007, 08:42   #18
HALDUN YALIMLI
SHARK

Cool

Levent bey, bizlerin burada yapabileceği en güzel şeyi, paylaşımı gerçekleştiriyoruz. Yardımcı olabildiysem ne mutlu. Her konuda yardımlaşmak için buradayım. RASTGELSİN.
haldunyalimli@gmail.com
Eski 07-06-2007, 19:49   #19
ismail çakır
Kaptan

ismail çakır kullanıcısının avatarı

lüfer balığının sahte balık ile at-çek avcılığı çok zevkli olur.çok kısa zamanda 20-30 tane yakalayabilirsin.lüfer avcılığında kullanılan sahte balıklar balığın zevkine göre her sene değişim gösteriyor. pahalı orjinal rapalaya atlamayan lüfer bakıyorsunuz 3-5 ytl.lik sahte balığı doyumsuz şekilde yiyor.bu lüfer balıkçılığı konusunda biraz tecrübeliyimdir. konuyu biraz daha açarsam. lüfer balığında kullandığımız sahte balıkların gagalarını tamamen keseriz veya çok az bırakırız.sahte balığın daha ileri ve istenilen uzaklığa gitmesi için üstten delerek içine şırınga ile yeteri kadar su basarız.daha sonra deliği yapıştırıcı ile kapatırız.sahte balığın orjinal balansı bozulur mutlaka fakat lüferde hızlı sarım yapıldığı için pek de farketmez. at-çek de 2.75 veya 3 mt.lik hafif kamış ve yine ağırlık bakımından en uygun ve en hafif makine tercih edilmelidir. at-çek çok yorucu olmaktadır.lüfer at-çek de ne kadar hızlı çalışırsanız o kadar verim alırsınız.onun için kamışın , makinanın,misinanın, sahte balığın ve hepsinden önemlisi moral-motivasyonun uyğun olması gerekir. tabi hepsinin başı NASİP..
benim sahte balık stoku belki 100 tane vardır. bunların kimisi ile hiç balık yakalamak nasip olmadı. onun için üç sahte balığın resmini ekliyorum. üstteki orjinal rapala huskyjerk MU şu anda üretimi yok. ortadaki balık yıllar boyu balık yakaladığım yazorinin fosforlu yeşili. çantamda mutlaka bulunur. ve tavsiye ederim. alttaki sahte balığı da bugün iki tane aldım. birinin gagasını kesip lüferde kullanacağım. diğerini de levrekte kullanacağım.
benim bu anlattıklarım çanakkale boğazı av tecrübelerimdir.başka av yerlerinin değişik usul ve yöntemleri olabilir. ama bu bilgiler de bilgi dağarcığınızın bir köşesinde bulunsun...
rastgelsin...
Eski 07-06-2007, 21:36   #20
igmsva
Kaptan

igmsva kullanıcısının avatarı

üstadım bu gaga meselesini daha önce konuşmuştuk, olay tamamen tecrüben ile sabit olduğuna göre fazla lafa gerek yok. senin at çekte de nekadar tecrübeli olduğunu biliyoruz. tecrübelerini birkez daha bize aktardığın için teşekkür ederim

ilker GÜMÜŞOVA
İZMİR 1966
A Rh(+) pozitif
igmsva Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları