Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI KARADAN > Deneyimler-Anılar ,Avlak Bölgeleri-Haritalar

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 25-04-2006, 23:28   #1
HALDUN YALIMLI
SHARK

HALDUN YALIMLI kullanıcısının avatarı

Cool Barbados'a Levrek Için Yardim

Formumuza yeni üye olan arkadaşımız BARBADOS sizlerden yardım bekliyor.

Selam forumda yeniyim çeşmealtında kıyıdan levrek avı hakkında yardımcı olursanız sevinirim. Sardalya kullanıcam hangi olta daha verimli olur saygılar...
haldunyalimli@gmail.com
HALDUN YALIMLI Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 26-04-2006, 04:16   #2
katiti
Kaptan

katiti kullanıcısının avatarı

Haldun çekinme ya sormak istediğin birşey varsa doğrudan sor, başkasını alet etme .

Şaka bir yana Barbados arkadaşımız sardalya kullanacaksa ben dip kıbrısı tavsiye ederim. uygun boyda iğne ile hem levrek, hem de diğer balıkları alma olasılığı olur. onun dışında olta atılacak yerde biraz akıntı varsa tek büyük iğneye yaprak yem ile de av verimli olabilir bence.

Navigare necesse est...

2 metre de derindir, 20 metre de derindir...
katiti Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-04-2006, 04:22   #3
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

İlla sardalya derse mert abiye katılıyorum.
Fakat levreğin canlı yeme karşı olan ilgisini hesaba katarsak canlı gamit yada ısparozu sadece iğne ve fırdöndüden oluşan ince misinalı bir takımla kullanarak av yapabilir.
Saat çok önemli levrek sabah erken saatlerde ve akşam ezanına doğru daha fazla av veriri buda bir ufak not olsun.

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-04-2006, 17:09   #4
whirlpool
Guest

Cool

Barbados benim çok sevdiğim bir abim dir.balığa onunla beraber cıkıyoruz.ama ısparaz,karagoz ve sarpadan bıktık.
artık daha profösyonelce avlanmak istiyoruz.bu konuda yardım edebilirseniz seviniriz.
şimdiden teşekkürler...

Bu mesaj en son " 26-04-2006 " tarihinde saat 17:44 itibariyle HALDUN YALIMLI tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-04-2006, 18:12   #5
HALDUN YALIMLI
SHARK

HALDUN YALIMLI kullanıcısının avatarı

Cool

Alıntı:
whirlpool tafarından gönderildi
Barbados benim çok sevdiğim bir abim dir.balığa onunla beraber cıkıyoruz.ama ısparaz,karagoz ve sarpadan bıktık.
artık daha profösyonelce avlanmak istiyoruz.bu konuda yardım edebilirseniz seviniriz.
şimdiden teşekkürler...
Whirlpool imza kısmınılütfen dolduralım bu bir forum kuralıdır. Dün Barbados ile özelden yazımıştık buraya taşıyorum. Aklınıza gelen her konuda gerek sorularınızı gerek düşüncelerinizi hiç çekinmeden buraya yazabilirsiniz ve site katılımcısı arkadaşlarımızla her konuda bilgi alışverişi apabilirsiniz. SAYGILARIMLA

Barbados ismini ve yaşını bilmiyorum böyle hitap ettim kusura bakma imza kısmına ad soyad doğum tarihini ve memleketini yazmalısın bu forum kuralımızdır. Bu konuyu formda kıyıdan balık avı kısmında yazabilirsin ve sadece benim değil böylelikle tüm katılımcı arkadaşların fikrini alabilirsin akıl akıldan üstündür.
Çeşmealtından nereden çıkacaksınız ne zaman avlanacaksınız bunlar önemli. Sardalya yemlerin şahıdır. ben size boru kurdu mamun ve gamit yada isparozda önermek isterim canlı bırakma olarak. Olta olarakta su derinliği ne kadar olduğunu bilmediğim için 2 şekil önermek istiyorum.

1- Kurşunsuz takım yemolarak sardalya yada canlı yemli (gamit-isparoz)

2- kurşunlu takım 1 köstekli köstek uzunluğu 50-60 cm. yem olarak mamun boru kurdu ve sardalya fleto

Bunlar nacizane tavsiyem umarım gönlünden geçen balıkları yakalarsın. Kurşunlu takımla mırmır ve lidaki çupra yakalama şansında var. Sen yine de foruma aç bu konuyu
haldunyalimli@gmail.com

Bu mesaj en son " 26-04-2006 " tarihinde saat 19:57 itibariyle HALDUN YALIMLI tarafından düzenlenmiştir....
HALDUN YALIMLI Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları