Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > Amatör Balık Avı Genel Bilgiler > Üstadlar Köşesi > Baba Yalçın

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 19-04-2012, 20:27   #1
Baba Yalçın
Profesyonel Balıkçı

Baba Yalçın kullanıcısının avatarı

Varsayılan Değişik Balıklar

Değişik Balıklar

Bu mesaj en son " 29-01-2013 " tarihinde saat 23:59 itibariyle Baba Yalçın tarafından düzenlenmiştir....
Baba Yalçın Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 19-04-2012, 20:37   #2
Tuncay GÜNAY
Moderator

Tuncay GÜNAY kullanıcısının avatarı

ellerine emeğine sağlık üstadım bizim denizlerimizde de varmıdır böyle balıklar.

0 0532 522 56 77

DOSTLUK KÜÇÜK MENFAATLERE KURBAN EDİLMEYECEK KADAR BÜYÜK BİR DUYGUDUR.
Tuncay GÜNAY Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-04-2012, 20:38   #3
Baba Yalçın
Profesyonel Balıkçı

Arkadaşlar 4.cü son video ön izlemede açılıyordu şimdi kontrol ettim, yerinde açmıyor ama sağ alt köşesindeki Youtube'a tıklarsanız Youtube üzerinden seyredebilirsiniz. Saygılar.
Eski 19-04-2012, 20:48   #4
Baba Yalçın
Profesyonel Balıkçı

Alıntı:
Tuncay GÜNAY tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
ellerine emeğine sağlık üstadım bizim denizlerimizde de varmıdır böyle balıklar.
Sağol adaşım, olsada bırakmazlar bizde böyle videolarla avunuruz işte. Bu önce açılıpta yerinde açmayan videolar beni hasta ediyor. Dün gece 5-6 kere videoları dene dene dördünü birden bir türlü açmıyor sabaha karşı 04:00'te tam göndericem internet kesildi iyimi, şimdi dördüde ön izlemede nihayet açtı dedim, bu seferde 4.cü yerinde açmadı. Titiz olmakta başa bela. Neyse sonuncusu You tube'a tıkladımı ordan seyrediliyor bari. Saygılar.
Eski 20-04-2012, 00:36   #5
MAVİ FENER
Kaptan

MAVİ FENER kullanıcısının avatarı

Arrow

Evet maalesef;
bizde 6 santimlik Hamsiyi, 8 santimlik İstavriti, 10 santimlik çinekopları halen yakalamaya çalışan bir zihniyet maalesef bulunmaktadır. bu büyüklükteki Kallavi balıkları bu şekilde resimlerde vede rüyalarımızda görebiliriz....Yalçın teşekkürler...
İstanbul - 1949
İTÜ /Kimya ve İşletme Müh.

MAVİ FENER Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-04-2012, 20:32   #6
Baba Yalçın
Profesyonel Balıkçı

Alıntı:
MAVİ FENER tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Evet maalesef;
bizde 6 santimlik Hamsiyi, 8 santimlik İstavriti, 10 santimlik çinekopları halen yakalamaya çalışan bir zihniyet maalesef bulunmaktadır. bu büyüklükteki Kallavi balıkları bu şekilde resimlerde vede rüyalarımızda görebiliriz....Yalçın teşekkürler...

Rica ederim Nuri'cim, 10cm.'lik çinakop için 50mt.'lik kayıklarla, devletten aldıkları Ötv.'siz mazotla devlete POSTA KOYDULAR bunu yaparken zerre kadarda UTANMADILAR. Devleti resmen tehdit ettiler ve ağızlarındaki baklayıda çıkardılar.

Devlet bize para versinde, eee sonra 10cm.'lik çinakopu tutmayalım YUH demezde ne dersin, devlet ne dedi, emriniz olur dedi bu konuda çalışmalar yapılıyormuş.

Denizlerimizde 50 yıl hunharca tüm balıkların tohumunu kurutup adeta BALIK SOYKIRIMI yapanlara devlet aferin iyi yaptınız alın size para diyecek. 50 yıl mağdur edilenlere değil, tam aksine mağdur edenlere, tüyü bitmemiş yetimlerin bile hakkı olan denizleri kumbaralarına aktaranlar, bu seferde tüyü bitmemiş yetimlerin hakkını parasal olarak onlara vermeye kalkacak, ne HAKLA.

Bunların yüzünden, değil balıklar geleneksel balıkçılık yapan esnaf bunların yüzünden açlıktan çatılarda, çöplüklerde, tavukçu önlerinde üs kuran, açlıktan naylon poşetleri yiyen MARTILARIN bile hakkını ne bu dünyada nede ahirette veremiyecekler NOKTA. Şimdiki nesil bunların yüzünden çoğu balık neslini göremedi, yaşayamadı, gelecek nesili pas geçtim. Konuşmasam iyi olacak aklıma geldikçe asabım bozuluyor.

"Mavi Ormanın Son Kralı 2.ci Bölüm"
de, korumacılıkta dünyanın 1 numarası ABD NOAA ve 2 numarası Avustralya AIMS'ten aldığımız bilgilere bakın.

Lüfer 2 seneden önce yumurta atmıyor. Yani bu Mayısta yumurtadan çıkan yavru, gelecek senenin Mayısında cinsel olgunluğa ulaşamıyor, ya ne oluyor, ondan sonraki yılın Mayıs ayında nesil yetiştirme kabiliyeti kazanıp cinsel olgunluğa erişip yumurta atıyor ve 30 cm. altında olmuyor bu iş.

Avustralya 3 Okyanusa sahipken amatör oltacıya bile 20/30 torba limit hakkı tanımış, bu nedemek, 20 lüfer tutma hakkın var, ama 30cm. altındaki balığı tutamazsın.

Şimdi bizim denizler iç deniz statüsünde değilmi, yani göl bir yerde, adamlar etrafında 3 Okyanusa sahipken amatör oltacıya bile 30cm. altı yasak diyor. Bizde ne diyorlar, 18cm. olmadı///14cm. olmadı/// 20cm. verelim. Yok pantalon uyduramadık gömlek verelim. UTANMADAN boğazı 50mt. kayıklarla 10cm.'lik çinakop için kapatmaya show yapmaya sıkılmadılar. Yok 2 cins çinakop var yok akıp Yunanistan'a gider.

Haberleri izliyoruz, Endonezya'da yeni bir kurbağa türü keşfedildi. Yeni bir keşif haberi daha Madagaskar'da yeni bir kuş türü keşfedildi.

NATİONAL GEOGRAPHİC belgesel yapımcıları uyuyormusunuz yoksa beni duyuyormusunuz size bir ihbarda bulunuyorum, Türkiye denizlerinde yeni bir tür çinakop keşfedildi, 17cm.'de yumurta atar, işi bitincede el frenini çeker, ondan sonra büyümesi durur. Bunu keşfedenlerde "TATLI SU KURNAZLARI" bakın Türkiye'de yeni bir tür keşfi daha, bir taşla 2 kuş. Belgesel yapımcılarına bir önerim daha var. Mr. Kakafoniyi yakalayıp belgesel programınıza çıkartın daha belki başka türlerde keşfetmiştir belkide ilk duyan siz olursunuz benden size söylemesi DUYURULUR.

Şimdimi halledersiniz sonrayamı bırakırsınız. Bunu da okuyanlara bırakıyorum. Saygılar.

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları