Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > SOHBET ve EĞLENCE > SAĞLIK

SAĞLIK Sağlık konusunda herşey.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 20-12-2006, 10:58   #1
aganta borina borinata
Guest

Varsayılan sprey yara bandı...

olası küçük yaralanmalarda klasık yara bantlarına nazaran çok daha kullanışlı bi malzeme...malum balık avı esnasında hafif yaralanmarda eğer varsa yanımızdaki klasik yara bantlarını kullanıyoruz...ama elimiz sürekli suya temas ettiği için hem enfekte olma riski artıyor hemde klasik yara bandlarını yaranın üzerinde tutmak için oldukça çaba harcıyoruz...hatta bu çabalar bizleri enteresan icatlar yapmaya zorluyor ...

sprey yara bandları bu tür sıkıntılarla uğraşmamızı engelliyor...yaranın üzerinde ince bi film tabakası oluşturarak suya ve enfeksiyona karşı yarayı izole ediyor...bu sprey sadece küçük sıyrıklar, iğne ve benzeri cisimlerin batması, hafif kesiklerde işe yarıyor sadece...daha büyük yaralar için kullanılabilecek bi ürün değil...ve hareketli bölgelerde oldukça esnek bi yapıda...

benim kullandığım bi marka var ama adı bi türlü aklıma gelmedi...o yüzden netten bi iki resim ekledim...bu ürünler piyasada bulunmaktadır ve fiyatları uygundur...

umarım kullanmak zorunda kalmazsınız...

rastgelsin...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 20-12-2006, 11:03   #2
levrek
Kurucu Üye

levrek kullanıcısının avatarı

Eline sağlık Doğan ben ilk fotodakini kullanıyorum,gerçektende her avcının çantasında bulunması gerekir,geçen sene 12 YTL ye İzmir de Amerikan pazarından almış idim,sevgilerimle

Erol ERDOĞAN 1966

Hepimiz birer gölgeyiz aslında…
Nerede yaşarız, neye benzeriz bir fikrimiz yok, neyiz ne değiliz bir bilgimiz yok. Birbirimiz hakkında bildiğimiz tek şey Nick lerimiz…
Sanal alemin sisleri arasında beliriyor sonra kayboluyoruz. Gerçek olan tek şey; paylaşımlarımız, burada bizi var eden de bir tek bu…(alıntıdır)
levrek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-12-2006, 11:11   #3
aganta borina borinata
Guest

ya amerikan pazarı orada da varmı... burada benim işyerine oldukça yakın ben de oradan bi başka markayı almıştım...

burada incirlik üssünden dolayı yıllar önce kurulmuş bi çarşıdır ve değişik alanlarda bi çok ürüne ulaşmak mümkün...

rastgelsin...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-12-2006, 12:19   #4
katiti
Kaptan

katiti kullanıcısının avatarı

İlginç bir ürün, ilk defa gördüm ...

Navigare necesse est...

2 metre de derindir, 20 metre de derindir...
katiti Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-12-2006, 18:22   #5
mufi
Guest

Doğancım incirlik baglantılı pazarda ilginç şeyler mutlaka olur yıllar önce ben Diyarbakırda lise yıllarımda prinçlik üssün den dolayı pazarda enteresan şeyler olurdu...
yanlız merakım mucibi sormak isterim bu sıkılan ürün kuruduktan sonra yaranın üzerinden ..yarayı acıtmadan zarar vermeden nasıl temizleniyor? bu kaplama çıkacakki yaraya gerekli tedavi edici şerleri süresin?? dimi ya??
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-12-2006, 06:21   #6
aganta borina borinata
Guest

muvaffak abi...sprey yarayı çok ince bi zar ile kaplıyor...ama bu zar derinin hava almasını engellemiyor...üstelik yaraya yapışmama gibi bi özelliği var...bi ucundan tutarak hafifce çekilirse tek parça olarak çıkacaktır...yada yaraya zarar vermeyecek bi sıvıyla sargı bezi kullanarak silinebilir...elinize ince bi tabaka uhu - 404 sürülmüş gibi düşünün...

en güzel tarafı yarabandını yapıştıramayacağınız parmak aralarında ve eklem yerlerinde bu ürünün kolayca kullanılabilmesidir...

bu arada tekrar belirtmekte fayda var...bu sprey derin yaralanmalarda kullanılamaz...ama müdahale edilmiş yaralarda resimde görüldüğü gibi izolasyon amaçlı da kullanılabilir...

sağlıcakla...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-12-2006, 15:54   #7
mufi
Guest

İlginç... desene adamlar yapıyo birader..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-12-2006, 15:59   #8
necobey
Çımacı

necobey kullanıcısının avatarı

vayyy gerçekten çok ilginç bişey bilgi için sağolun
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları